Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулося робоче засідання стипендіальної комісії

У ЗНУ відбулося робоче засідання стипендіальної комісії

28.08.2018 14:08 Все Головні новини Університет стипендіальна комісія стипендіальні виплати навчальний відділ бухгалтерія

Двадцять сьомого серпня, напередодні початку нового навчального року, у Запорізькому національному університеті відбулося робоче засідання стипендіальної комісії. Присутні на заході розглянули такі питання, як стан стипендіального фонду університету, ліміт стипендіатів перших курсів освітніх рівнів бакалавр та магістр набору 2018 року, призначення стипендій першокурсникам коледжів ЗНУ, призначення стипендій за особливі успіхи в навчанні тощо.

На початку засідання перший проректор Олександр Бондар доповів про зміни у складі стипендіальної комісії на 2018-2019 навчальний рік. Так, Олександр Григорович зазначив, що на новий навчальний рік згідно подання студентської ради ЗНУ, у складі загальноуніверситетської комісії відбулися певні зміни. Зокрема, зі складу комісії через припинення каденції на посаді голови студентської ради факультету вивели Ільяса Аль Наджара, Іллю Іщенка, Івана Калугіна, Анастасію Соловйову, Юлію Хмару та через необіймання посади в студентській раді ЗНУ – Анастасію Долгополову й Вікторію Лагутіну.
Натомість до складу комісії за посадою голови студентської ради факультету увійшли Максим Хохлов (факультет іноземної філології), Загар Магдич (Економіко-правничий коледж), Сергій Ващенко (історичний факультет), Дар’я Шарова (факультет фізичного виховання), Інна Аврамец (біологічний факультет), Ілля Вінницький (факультет соціології та управління) і Катерина Саркісова (Економі-правничий коледж).
Наступним питання порядку денного стало обговорення стану стипендіального фонду ЗНУ з 1 вересня 2018 року. Головний бухгалтер університету Оксана Арістова надала інформацію про те, що Міністерство освіти і науки України довело новий обсяг стипендіального фонду з 01.09.2018 р. для університету. Так, на термін із 01.09. по 31.12.2018 року він становить 1 265 500 грн (у липні-серпні після випуску він складав 759 400 грн).
Такий обсяг дозволяє виплачувати всі академічні стипендії, призначені з 01.06 та з 01.07.2018. Крім того, вказана сума дозволяє призначити стипендії в рамках визначених Постановою Кабінету Міністрів (45% від кількості бюджетників за спеціальністю/спеціалізацією/факультетом) для студентів бюджетної форми навчання 1 курсу освітніх рівнів бакалавр та магістр.
Цьогорічний обсяг стипендіального фонду дозволяє університету також внести корективи у призначення стипендій за особливі успіхи в навчанні й виплачувати упродовж семестру відповідну індексацію.
Виступ керівника начального відділу Людмили Нестеренко був присвячений лімітам стипендіатів перших курсів освітніх рівнів бакалавр та магістр набору 2018 року. Людмила Олексіївна зазначила, що виділений Міністерством обсяг стипендіального фонду дозволяє в його рамках із 1 вересня 2018 року для перших курсів встановити такий ліміт стипендії: 2 стипендіата за наявності 4 студентів, що навчаються за державним замовленням, встановити ліміт – 2 особи. Це – 10 додаткових стипендій.
Також пролунала пропозиція у випадку наявності 1 студента, що навчається за державним замовленням, встановити ліміт – 1 особа. Це – 7 додаткових стипендій.
Члени стипендіальної комісії проголосували за внесення цих змін до лімітів стипендіатів на наступний навчальний рік. Людмила Нестеренко у своєму виступі також підкреслила, що всього для студентів 1 курсів освітнього рівня бакалавр і магістр пропонується встановити загальний ліміт 243 стипендій: 103 – для бакалаврів і 140 – для магістрів.
У виступі першого проректора Олександра Бондаря «Про формування рейтингових списків стипендіатів перших курсів освітніх рівнів бакалавр та магістр набору 2018 року» йшлося про те, що приймальна комісія надала деканатам списки зарахованих за державним замовленням за спеціальностями освітнього рівня бакалавр і магістр. Тож деканати формують рейтингові списки згідно балів зарахування абітурієнтів.
На основі цих рейтингових списків у рамках лімітів стипендіальні комісії факультетів визначають переліки студентів, які зможуть отримувати академічні стипендії та соціальні стипендії з 1 вересня 2018 року.
Також Олександр Григорович нагадав присутнім на зібранні, що для призначення соціальних стипендій всім, хто має на них право, потрібно оновити, за необхідності, або надати, у першу чергу, це стосується 1 курсу, всі визначені законодавством документи. Відповідне розпорядження підготовлене і буде розіслано факультетам.
Велике зацікавлення в учасників заходу викликала доповідь керівника навчального відділу Людмили Нестеренко про стипендії за особливі успіхи в навчанні. Людмила Олексіївна повідомила, що розмір стипендіального фонду в липні-серпні дозволив призначити стипендії за особливі успіхи в навчанні лише 75% студентів, які мали рейтинговий бал 90 і вище – це 159 осіб. На сьогодні обсяг стипендіального фонду дозволяє призначити стипендії всім студентам, які мають рейтинговий бал 90 і вище. Це дозволяє призначити з 01.09.2018 стипендії за особливі успіхи в навчанні 218 студентам, тобто такі стипендії отримуватимуть на 59 осіб більше.
Крім того, на засіданні виступили директори коледжів Запорізького національного університету – Олена Грибанова (Економіко-правничий коледж) й Олександр Олійник (Торговий коледж). Вони прозвітували щодо призначення стипендій студента першого курсу їхніх навчальних закладів.
Наприкінці засідання проректор Олександр Бондар подякував його учасникам за плідну роботу під час обговорення актуальних питань, пов’язаних із призначенням стипендіальних виплат різним категоріям студентів Запорізького національного університету.