Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели засідання Науково-технічної ради

У ЗНУ провели засідання Науково-технічної ради

У ЗНУ провели засідання Науково-технічної ради
14.09.2018 15:10 Все Головні новини Науково-технічна рада наукова діяльність стипендія Кабінету Міністрів України план роботи

Тринадцятого вересня в Запорізькому національному університеті відбулося засідання науково-технічної ради під головуванням проректора з наукової роботи, професора Геннадія Васильчука. Її учасники обговорили низку питань, пов’язаних із забезпеченням успішного функціонування та розвитку наукової діяльності у виші в 2018-2019 навчальному році.

Першим пунктом порядку денного став звіт Геннадія Васильчука про зміни кадрового складу та одностайне затвердження нового складу науково-технічної ради університету.

Також він нагадав присутнім, що на сьогодні в університеті триває атестація аспірантів. Загалом, за його словами, атестація триває на гарному рівні: молоді вчені демонструють прагнення до заняття наукою і гарні навчальні показники. На сьогодні найкраще зарекомендували себе слухачі аспірантури факультету менеджменту, на другому місці за успішністю – представники аспірантури факультету журналістики, на третьому – математичного факультету, а на четвертому – факультету соціології та управління й факультету іноземної філології.

Надалі перед учасниками зібрання виступив проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов. У його доповіді йшлося про висунення претендентів на здобуття стипендії Кабінету Міністрів України для молодих учених. Цього разу від Запорізького національного університету на здобуття стипендії претендують два кандидати, висунуті колективами й керівництвом факультетів, – доцент кафедри цивільного права (юридичний факультет) Анна Шарая і викладач кафедри програмної інженерії (математичний факультет) Олексій Кудін.

Юрій Олегович окреслив здобутки цих науковців: публікації, зокрема у виданнях, включених до міжнародних наукометричних баз, участь у різнорівневих престижних конференціях, захист дисертаційних робіт тощо. Також він наголосив на актуальності досліджень молодих вчених і від імені адміністрації вишу звернувся до учасників науково-технічної ради з проханням затвердити обидві кандидатури претендентів на стипендію Кабінету Міністрів України. У результаті таємного голосування своїх голоси «за» за кожну кандидатуру віддали 28 осіб, тобто молодих учених підтримали одноголосно всі присутні на зібранні.

Проректор Геннадій Всильчук запропонував учасникам заходу ознайомитись із планом роботи НТР на 2018-2019 навчальний рік та затвердити його. Серед запропонованих тем – традиційні звіти про стан, ефективність та перспективи розвитку наукової діяльності факультетів і структурних підрозділів, звіти щодо участі в міжнародних грантових програмах, проектну діяльність, міжнародне стажування, звіти стипендіатів Кабінету Міністрів України, втілення в життя госпдоговорів тощо. Присутні в аудиторії проголосували за затвердження запропонованого плану роботи.

Начальник науково-дослідної частини Вікторія Меняйло доповіла про результати експертизи анотованих звітів за закінченими у 2017 році дослідженнями і розробками та звітів за етапом 2017 року.

Вікторія Іванівна надала інформацію щодо завершених науково-дослідних робіт колективів учених ЗНУ під керівництвом професора Людмили Омельянчик (наукова тема: «Створення біологічно активних речовин на основі S-заміщених ендогенних сульфіровмісних сполук»), доцента Олександра Яновського (наукова тема: «Фізико-хімічні властивості графену, поверхні та приповерхневих шарів алмазу, алмазних та металевих наноструктурованих плівок») і професора Петра Білоусенка (наукова тема: «Динаміка афіксальної словотвірної системи українського іменника (суфікси жіночого роду)»). Зокрема, йшлося про кількість балів, набраних кожною темою за результатами її виконання, та позиція в рейтингу за відповідним рівнем.

Також доповідач нагадала про те, що зараз у ЗНУ триває робота в рамках перехідних НТР під керівництвом професорів Володимира Волкова (тема: «Створення, розвиток інфраструктри і технологій управління комунальною власністю України»), Алли Череп (тема: «Становлення бізнес-інкубаторів на засадах інноваційного розвитку та забезпечення національної фінансово-економічної безпеки») і Василя Гіржона («Формування дисперсних квазікристалічних та кристалічних фаз в умовах нерівноважної кристалізації при лазерному легуванні металевих сплавів»).

Крім того, під час розгляду пункту «Різне» учасники наради розглянули низку питань, пов’язаних зі затвердженням списку рекомендованих до друку наукових праць, про затвердження і зміну тем кандидатських і докторських дисертацій, зміну наукового керівника тощо.

Наприкінці заходу головуючий Геннадій Васильчук подякував зібранню і висловив сподівання на плідну співпрацю упродовж навчального року задля розвитку наукової діяльності вишу.

 

Схожі новини