Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ розпочалася швецько-українська фотовиставка

У ЗНУ розпочалася швецько-українська фотовиставка

У ЗНУ розпочалася швецько-українська фотовиставка
20.09.2018 13:58 Все Головні новини Наукова бібліотека виставка

Наукова бібліотека ЗНУ запрошує усіх бажаючих відвідати міжнародну фотовиставку «РівноДоступність. Жити гідно всупереч долі», яка організована Посольством Швеції в Україні, Шведським Інститутом, ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» та Запорізьким національним університетом. Фотовиставка триватиме з 19 вересня по 19 жовтня 2018 року у приміщенні наукової бібліотеки Запорізького національного університету.

Фотовиставка вже побувала в 18 країнах світу. Вона розповідає 24 історії чоловіків, жінок, дітей з Швеції та України. Кожен герой проекту, перш за все, особистість, яка має право на гідне життя і рівні з іншими можливості. Герої – люди зі своїми почуттями, мріями і планами, можливостями й потребами. Кожна історія – це невелике одкровення, призма, через яку ми можемо поглянути на своє ставлення до людей з інвалідністю, на те, наскільки доступне їм навколишнє середовище, наскільки різноманітні і широкі можливості існують для розвитку і реалізації їхнього потенціалу, які умови надаються їм в Україні для включення в повноцінне життя суспільства і збереження почуття власної гідності.

Серед героїв виставки ви побачите дітей, підлітків і дорослих, громадян України, майбутніх і справжніх батьків, представників творчих і прикладних професій, тих, кого прийняли на роботу і тих, хто не може працевлаштуватися, жителів великих і малих міст, а також сільської місцевості. 14 шведських і 10 українських історій, представлених в рамках фотовиставки, закликають кожного задуматися про причини виникнення соціальних перешкод, з якими зіштовхуються дорослі і діти з інвалідністю в процесі досягнення своїх цілей. Чому, маючи ті ж права, вони отримують менше можливостей?

В Україні виставка була доповнена українськими історіями людей з інвалідністю. Учасники минулорічних фотовиставок: політичний діяч Валерій Сушкевич, юна піаністка із синдромом Дауна Ліза Халявченко, спортсмен із пауерліфтингу Артем Гудзенко, громадський діяч Ярослав Грибальський та вчитель Марта Николаєва, талановитий юнак Михайло Сербін та чарівна жінка Наталія Клименко.Нові герої із Запоріжжя: юна віолончелістка Олександра Богданова, турботлива мати та щаслива бабуся Людмила Доновська. Вони знають, як долати бар’єри.

Фотографи: Маркус Марсетик (Швеція), Дмитро Шитко (Україна).

Протягом місяця починаючи з 19 вересня 2018 року кожен охочий безкоштовно зможе оглянути експозицію виставки в приміщенні наукової бібліотеки Запорізького національного університету (вул. Жуковського, 66, 2 корпус, 1 поверх).

В рамках презентації проекту 18 жовтня 2018 року (14:00–16:00) в приміщенні наукової бібліотеки ЗНУ (вул. Жуковського, 66, 2 корпус,1 поверх, читальна зала) відбудеться засідання круглого столу «Доступність та універсальний дизайн».

Також 18 жовтня (16:30-17:30) пройде майстер-клас з української жестової мови, який проведе Ігор Бондаренко – голова Ради перекладачів жестової мови м. Києва, офіційний представник Всесвітньої асоціації перекладачів жестової мови (WASLI) в країнах Східної Європи та Середньої Азії. Протягом заняття учасники дізнаються про ази вивчення жестової мови, етичні моменти спілкування з глухими людьми, переглянуть мотиваційні відеоролики та тематичну презентацію. (Кількість учасників обмежена. Обов’язкова попередня реєстрація до 17 жовтня.)

З питань реєстрації для участі в роботі засідання круглого столу або майстер-класу звертайтесь за тел. +38(093)917-35-00, (044)279-61-82 або за електронною адресою: office-naiu@ukr.net.

Запрошуємо усіх зацікавлених осіб взяти участь у зазначених заходах.


Наукова бібліотека


 

Схожі новини