Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ стартувала 55-та ювілейна студентська спартакіада

У ЗНУ стартувала 55-та ювілейна студентська спартакіада

У ЗНУ стартувала 55-та ювілейна студентська спартакіада
24.09.2018 08:46 Все Головні новини Студентська спартакіада

21 вересня відбулось урочисте відкриття 55-ої ювілейної студентської спартакіади Запорізького національного університету, присвяченої 50-річчю факультету фізичного виховання. В урочистому спортивному святі взяли участь 13 команд-учасниць (були представлені команди факультетів вишу, а також Економіко-правничого коледжу), керівники університету і спортивно-оздоровчого комплексу, гості – випускники вишу, у числі яких були відомі спортсмени, посадовці та інші представники університетської спільноти – декани, викладачі, студенти факультетів, котрі прийшли підтримати свої спортивні команди. Організаторами цього спортивного заходу виступили співробітники спортивно-оздоровчого комплексу ЗНУ за підтримки фахівців Центру культури університету. Також атмосферу свята створювали команда дівчат-чірлідерш ЗНУ.

Відзначимо, що ця спортивна подія проходить щороку і збирає щоразу більшу кількість учасників, а основним завданням даного заходу є популяризація здорового способу життя та залучення якомога більшого числа студентів, викладачів і співробітників до спортивних занять, що проходять на базі спорткомплексу ЗНУ. А цього року її урочистий початок збігся з відзначанням ювілею факультету фізичного виховання – йому виповнюється 50 років.
Треба нагадати, що спортивне життя університету дуже різноманітне. Разом із спартакіадою студентів проходить спартакіада викладачів та співробітників. Щорічно проводяться турніри з міні футболу на Кубок першого ректора університету В’ячеслава Толока, на Кубок ректора ЗНУ, турнір з баскетболу, присвячений Дню Перемоги, тощо. На базі спорткомплексу працюють близько 20 спортивних секцій, у яких займаються понад 500 представників університетського колективу, які примножують спортивну славу вишу.
Свято спорту розпочалося під звуки Національного гімну Україні, внесення прапорів (Національного прапору України, прапору НОК України та прапору ЗНУ). Також пам’ять захисників Вітчизни вшанували покладанням квітів до монумента на честь загиблих у роки ІІ світової війни викладачів і студентів вишу.
На урочистому відкритті були присутні: ректор ЗНУ Микола Фролов, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, директор СК ЗНУ Михайло Протас, заступник директора СК ЗНУ Олександр Петренко, декан факультету фізичного виховання Микола Маліков, головний суддя спартакіади Сергій Жестков, завідувач кафедри фізичного виховання ЗНУ Віктор Горбуля, начальник Запорізького обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Андрій Муштай, випускник факультету фізичного виховання 1976 року, кандидат педагогічних наук, доктор юридичних наук, заслужений юрист України, відмінник освіти України, генерал-лейтенант СБУ в запасі, майстер спорту з греко-римської боротьби, володар 5-го дану з рукопашного бою Василій Крутов, чемпіон Європи, чемпіон Світу, бронзовий призер Чемпіонату Світу 2018 року, заслужений майстр спорту України з академічного веслування Олександр Надтока.
Вітаючи учасників заходу, Микола Олександрович відзначив, що університетська спартакіада – це свято спорту і фізичного виховання, випробування на міць і спортивність, у рамках якого сьогодні популяризуються різні види спорту. Крім того, у ЗНУ велику увагу приділяють розвитку спортивного життя, пропаганді здорового способу життя, заохоченню студентів і співробітників до занять спорту, тощо. Також ректор пообіцяв студентам відкрити на території студмістечка стадіон, закликавши молодь розпочинати свій день із спортивних занять та побажавши учасникам спартакіади аби спорт супроводжував їх усе життя.
Під час урочистої церемонії учасників змагань привітали не лише представники ректорату, але й почесні гості свята. Так, Василь Крутов побажав молоді з честю проходити всі випробування, бути загартованими фізично і духовно, наполегливо і віддано працювати у педагогічній професії та нести мир і злагоду. Вітаючи студентів з відкриттям спартакіади, Андрій Муштай побажав молоді продемонструвати свої спортивні таланти і досягнення, а Олександр Надтока подякував керівництву вишу за підтримку спорту і спортсменів та висловив переконання, що студенти вже є переможцями, адже вони є частиною найкращого Запорізького національного університету.
Також почесними грамотами Запорізького обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту МОН винагородили тих спортсменів вишу, які досягли помітних успіхів у спортивній галузі. Серед них: Галина Петрова, Катерина Лук’янова, Вікторія Бабій, Єлизавета Шептій, Олександр Петренко, Ольга Літвінова-Головань, Сергій Жестков, Юрій Гришко.
Після цього відбувся святковий марафон навколо студмістечка ЗНУ, у якому взяли участь ректор Микола Фролов, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, заступник директора СК ЗНУ Олександр Петренко, заслужений майстр спорту України з академічного веслування Олександр Надтока, викладачі та близько 600 студентів. Усі, хто подолав всю дистанцію, на фініші отримали повітряні кулі. А участь у спільному забігу забезпечила радісний святковий настрій усім його учасникам.
Нагадаємо, що упродовж спортивного року відбудуться змагання з 8 видів спорту, у яких візьмуть участь окремо команди дівчат та хлопців кожного з факультетів та ЕПК. Тож, бажаємо їм волі до перемоги, наснаги та успіху.

Олена Переверзєва

Схожі новини