Після завершення церемонії посвячення у студенти Запорізького національного гостей університету запросили ознайомитися із новими лабораторіями, які свідчать про досягнення ЗНУ.
Екскурсія розпочалася з відвідин єдиного в регіоні Залу електронних ресурсів – унікального проекту із формування електронної бібліотеки, започаткованого рік тому на базі нашого університету. Його впровадження дозволило не лише систематизувати паперові ресурси Наукової бібліотеки, але й внести до електронної бази десятки тисяч творів і сформувати електронний банк навчально-методичних матеріалів.
Не оминули гості увагою і нову навчальну лабораторію електронної журналістики. Як відзначив декан факультету журналістики, професор Володимир Манакін, завдяки новому обладнанню факультет має змогу не лише ознайомити студентів із сучасними тенденціями в журналістиці, але й мати доступ до будь-якого світового джерела і навчатися в системі он-лайн. На думку Володимира Миколайовича, можливість зв’язуватися із найкращими світовими науковими школами дозволить майбутнім журналістам відчувати себе студентами не лише конкретного ВНЗ, але й планетарного масштабу.
Велике враження справив на екскурсантів перший у регіоні навчальний конференц-зал із можливістю шестиканального синхронного перекладу. Тут створені всі умови для того, щоб студенти факультету іноземної філології ЗНУ змогли оволодіти навичками послідовного та синхронного двохстороннього перекладу та сформувати вміння перекладати аудіомедіальні тексти. Унікальне обладнання лабораторії дозволяє проводити он-лайн конференції та виконувати синхронний переклад на 6 мов. Гості мали змогу випробувати можливості залу: привітання Олександра Старуха присутні почули англійською мовою. Запевнення голови ради директорів компанії «Александр», випускника ЗНУ Володимира Кальцева, що диплом ЗНУ – це вже ознака життєвого успіху, переклали німецькою.
Наступним пунктом програми стало відвідання восьмого навчального корпусу ЗНУ (у минулому – ДК імені Дроб’язка). Там на гостей чекала презентація комп’ютерного залу для студентів з вадами зору, відкритого за сприяння Запорізького обласного Фонду соціального захисту інвалідів. Завдяки цьому всі можливості, пов’язані із ПК та Інтернетом, стануть доступними для людей із вадами зору. Ініціатива створення такого залу належить як керівництву Фонду, так і двом співробітникам нашого ВНЗ - Євгенію Клопоті та Володимиру Бондаренку, які, незважаючи на вади зору, успішно займаються навчальною та науковою діяльністю. Обидва захистили дисертації на звання кандидатів наук, а Євген вже здобув звання доцента. Євген Клопота і Володимир Бондаренко із вдячністю розповідають, що ректор ЗНУ Сергій Тимченко та декан факультету соціальної педагогіки та психології Ольга Пономаренко всіляко сприяли реалізації цієї програми та втілення її у життя. Для створення такого реабілітаційного комп’ютерного залу обрали саме наш університет не випадково: зараз у ЗНУ навчається близько 200 незрячих та із малим відсотком зору студентів. Як зазначив Володимир Бондаренко, саме стирання грані між навчанням здорових людей та тих, які мають особливі потреби, і є свідченням приєднання до європейської системи освіти. Сам Володимир Бондаренко нещодавно виграв грант Канадського університету на проведення наукового дослідження з історії козацтва. При цьому комісія до оголошення результату не знала про його фізичну ваду. Представниця Фонду соціального захисту інвалідів вручила ноутбуки Євгену Клопоті та Володимиру Бондаренко і запевнила, що Фонд зацікавлений у багаторічні плідній співпраці з нашим вишем.
Коментуючи перебіг Дня знань, т.в.о. голови облдержадміністрації Олександр Старух зауважив, що нинішній ректор ЗНУ Сергій Тимченко, а також педагогічний колектив ВНЗ гідно продовжили справу В’ячеслава Толока, при якому наш виш був реорганізований в університет. Особливо Олександр Васильович відзначив створення залу для навчання людей із вадами зору, нові інформаційні технології, велику кількість першокурсників. Він також висловив переконання, що завдяки професіоналізму викладачів ЗНУ всі вони стануть висококваліфікованими фахівцями.