Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбувся семінар «Багатомовна освіта в Україні» за участю близько 300 викладачів іноземної з усієї області

У ЗНУ відбувся семінар «Багатомовна освіта в Україні» за участю близько 300 викладачів іноземної з усієї області

У ЗНУ відбувся семінар «Багатомовна освіта в Україні» за участю близько 300 викладачів іноземної з усієї області
01.10.2018 13:31 Все Головні новини Факультети Іноземної філології ФІФ грантова діяльність міжнародна діяльність багатомовна освіта

Проведення семінару «Багатомовна освіта в Україні» на базі ФІФ стало можливим завдяки підтримці Посольства США в Україні та адміністрації ЗНУ, зокрема його ректора Миколи Фролова, проректора з наукової роботи Геннадія Васильчука й декана ФІФ Галини Морошкіної. Координатором робочої групи заходу виступила доцент кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Олександра Головко. Почесними спікерами міжнародного семінару стали викладачі іноземної, носії англійської мови: Луїс Переа (ФІФ Миколаївського національного університету імені Василя Сухомлинського) та Франциско Ресто (Слов’янськ).

Відкрив захід ректор Запорізького національного університету Микола Фролов, який привітав усіх учасників із початком їх плідної роботи. Особливу увагу Микола Олександрович звернув на неабияку підтримку ректорату в напрямку зміцнення матеріально-технічної бази вишу в цілому та факультету іноземної філології зокрема. «Шановні колеги! Зверніть увагу на оснащення тих аудиторій, в яких триватимуть ваші воркшопи. Саме ця мета – зробити освітній процес сучасним, модернізованим – і є тим першочерговим пріоритетом нашої роботи, про який я не стомлююся розповідати, презентуючи діяльність нашого вишу. Символічно, що саме з нагоди початку роботи дводенного міжнародного семінару «Багатомовна освіта в Україні» на базі факультету іноземної мови ми відкрили мультимедійну лабораторію історії американського варіанту англійської мови («Laboratory of History of American English»). І це лише один із прикладів того вектору діяльності, котрий є для нас провідним у щоденній діяльності Запорізького національного університету. Вже цього року ми плануємо старт роботи власного стадіону. І це лише початок. Тож бажаю Вам нових звершень і перемог у цій важливій галузі філології", - резюмував ректор ЗНУ Микола Фролов.

Своєю чергою, проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук додав, що відкриття мультимедійної лабораторію історії американського варіанту англійської мови – важлива для розвитку матеріально-технічної бази факультету подія – стала можливою, завдяки підтримці Посольства США в Україні. Обладнання для лабораторії придбали на кошти гранту, який у рамках міжнародного академічного проекту «American English Laboratory» виграла доцент кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Олександра Головко. У її приміщенні провели капітальний ремонт, аби створити комфортні умови для навчання всіх охочих досконало опанувати американський варіант англійської мови. «За кошти гранту для лабораторії придбали проектор, «розумну» дошку тощо. Зокрема, в університеті подбали про високоякісний інтернет-зв'язок, який дозволяє проводити відео-конференції у режимі реального часу з іноземними партнерами вишу. Крім того, ми вирішили, що меблі в аудиторії мають бути мобільними. Адже на сьогодні студенти не мають просто сидіти за партами і слухати лектора. Сучасний освітній процес передбачає активність учасників, можливість, за потреби, розбити присутніх в аудиторії на групи тощо. Тож, переконаний, представники ЗНУ високо оцінять можливості, які перед ними відкриває ця лабораторія», - зауважив Геннадій Миколайович.

Декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна також привітала колег із початком роботи такого важливого семінару, побажала успіхів у їхній подальшій результативній діяльності упродовж двох днів, а також запросила на пробне тестування з іноземних мов, щоб визначити рівень їх знань з англійської, німецької та французької. На цих заходах від ФІФ учні могли б зрозуміти, на які теми необхідно звернути увагу під час підготовки до ЗНО. Зміст тестів максимально наблизили до тестів ЗНО і включав до нього аудіювання. Результати тестування та рекомендації мають надіслати кожному учаснику на електронну пошту не пізніше 10 жовтня 2018 року. Галина Федорівна розповіла, що проведенню незалежного оцінювання знань «TEST&tips» передували профорієнтаційні відвідування шкіл, інформування учнів та вчителів про захід, який проводиться на ФІФ уже четвертий рік поспіль. Також декан розповіла про кілька інших важливих заходів ФІФ: конкурс перекладачів (жовтень), конкурс на кращий відгук про художній твір іноземною мовою «FRESHview» (грудень-лютий), «One Day at Univesity»(березень), позааудиторні заходи іноземними мовами тощо.

У своїх вступних промовах відзначили неабияку матеріально-технічну базу факультету іноземної філології й почесні спікери міжнародного семінару, викладачі іноземної мови, носії англійської: Луїс Переа та Франциско Ресто.

Під час пленарного засідання із важливими доповідями перед присутніми виступили чимало доповідачів. Так, викладач Тетяна Козлова розмірковувала про реальність та міфи багатомовної освіти, викладач Олександра Головко представила порівняльну лінгвістичну картину в Європі та Україні, а Луїс Переа – в США.

Координатор реалізації Концепції вивчення іноземної мови ЗНУ, завідувач кафедри іноземних мов професійного спрямування Станіслав Іваненко представив присутнім доповідь про алгоритм реалізації цього проекту у виші. Станіслав Валентинович зазначив, що упродовж уже 5 років триває успішна апробація відповідного масштабного освітнього проекту. Її мета – підвищення мовних компетентностей викладачів та студентів. Після підбиття підсумків напруженої багатопланової роботи з реалізації Концепції, розробники – викладачі факультету іноземної філології – створили і її оновлений варіант. Нова Концепція дозволяє ще успішніше сприяти покращенню рівня знань іноземних мов представників університету та підвищенню їхньої академічній мобільності. Викладачі ЗНУ активно долучилися до дискусії щодо форми подальшої мовної підготовки сучасних висококваліфікованих фахівців, яких випускає наш університет.

Досвід ЗНУ щодо підвищення мовної компетентності не лише студентів, але й викладачів «немовних» факультетів викликав неабияке зацікавлення у представників інших вищих навчальних закладів України. Так, у 2016 році Галина Федорівна написала та захистила на «відмінно» роботу на базі Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України (Київ). Інші учасники курсів схвально відгукнулися про досвід ЗНУ із впровадження в життя Концепції вивчення іноземних мов. До початку втілення в життя Концепції на вивчення іноземної мови відводили дві академічні години раз на тиждень упродовж трьох семестрів. Сьогодні важливо закцентувати увагу й на системі CLIL. Її називають білінгвічним фокусом викладання, що дозволяє готувати викладачів і педагогів для роботи у багатомовному середовищі (педагогів дошкільних закладів, вчителів-предметників, гуманітаріїв та викладачів гімназичного рівня). Робочими тут виступають кілька мов.

Ще одним важливим аспектом реалізації Концепції є створення викладачами різних факультетів у дієвій співпраці з науковцями ФІФ методичних і навчальних посібників із вивчення фахових дисциплін іноземною мовою. Яскравим прикладом такої вдалої взаємодії є реалізація масштабного проекту на юридичному факультеті з випуску багатотомного словника юридичних термінів. Світ уже побачили два томи: «Українсько-англійський і англійсько-український словник юридичних термінів» та «Українсько-російський і російсько-український словник юридичних термінів». Кожен – на 10 тисяч слів. Також йдеться про перекладні словники термінів із французької та німецької мов.

Згодом робота учасників семінару продовжилася у воркшопах, які тривали впродовж двох днів від таких тренерів, як: Луїс Переа, Франциско Ресто, Олеся Головко, Світлана Запольських, Катерина Сіріньок-Долгарьова, Ірина Андрєєва, Світлана Вавіліна, Марина Залужна, Катерина Василина, Тетяна Уділова, Марина Воробйова, Олена Тупахіна, Оксана Телкова та інших.

Наприкінці кожен учасник отримав сертифікат про підвищення кваліфікації та висловив своє враження про участь у заході. Так, серед відгуків звучали такі роздуми: ФІФ на сьогодні динамічно розвивається, прагне відповідати міжнародним освітнім стандартам, на його базі відкриті п’ять лінгвофонних кабінетів, більшість із яких обладнані на гранти, здобуті викладачами ФІФ. Тож вчителі іноземної дякували адміністрації, яка підтримує будь-які ініціативу викладачів щодо участі в міжнародних грантових програмах, зокрема надає площі для відкриття лабораторій і забезпечує їхню модернізацію. Освітяни підкреслили, що сучасне облаштування аудиторій відкриває нові можливості.

Своєю чергою, почесні спікери міжнародного семінару, викладачі іноземної мови, носії англійської: Луїс Переа та Франциско Ресто поділилися враженнями від перебування у ЗНУ. Вони подякували за те, що їх запросили взяти участь у семінарі, й висловили сподівання, що захід буде корисним для всіх його учасників. Також вони висловили щире захоплення діяльність керівництва університету і представників факультету іноземної філології та висловили сподівання, що й надалі зможуть співпрацювати із Запорізьким національним університетом.

Фотогалерея:
www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2229782717051109

 

Марія Канцелярист

Схожі новини