
Днями в Запорізькому національному університеті відбулись урочисті збори аспірантів і докторантів, які щойно поповнили університетську родину. За підсумками другої хвилі вступної кампанії, яка тривала у вересні-жовтні 2018 р., до аспірантури нашого вишу зараховано 82 аспіранти і 7 докторантів.
Загалом цьогоріч навчання в аспірантурі і докторантурі розпочали 122 науковці, що є свідченням авторитету нашого університету, до аспірантури якого вступили випускники багатьох вишів Києва, Херсона, Дніпра, Харкова.
Захід пройшов за участю проректора з науково-педагогічної роботи Юрія Каганова, який привітав присутніх від імені ректора Запорізького національного університету Миколи Фролова, та проректора з наукової роботи Геннадія Васильчука.
До аспірантів зі словами привітань звернулись викладачі освітньої програми: професори Людмила Кривега, Сергій Терно, доценти Вікторія Меняйло, Марина Залужна та Володимир Сарабєєв.
Від імені ректорату університету Юрій Каганов запевнив аспірантів у всілякій підтримці в усіх галузях їхньої професійної діяльності та у повсякденному житті, натомість наголосивши на відповідальності за якість наукового продукту, вимогливості щодо ефективності аспірантської підготовки.
Під час урочистих зборів було презентовано основні досягнення системи підготовки докторів філософії (PhD) у ЗНУ, які вже отримали загальноукраїнське визнання. В умовах нової моделі аспірантури, яка трансформована у третій (освітньо-науковий) рівень вищої освіти, особлива увага приділяється освітньому компоненту підготовки. Окрім апробованих у минулі два роки дисциплін «Філософія науки», «Практичний курс англійської мови», «Критичне мислення», «Основи дослідницько-інноваційної діяльності», цьогоріч додається курс «Основи європейської проектної діяльності» як результат реалізації у виші гранту Erasmus+ за напрямом Жана Моне «Europroc». У відповідь на прохання самих аспірантів у 2018/2019 н.р. викладання англійської мови розширено для слухачів третього року навчання, відтак окрема група готуватиметься до складання міжнародних мовних тестів з англійської мови під керівництвом доцента Ірини Андрєєвої.
Під час заходу йшлося й про проблему наукової етики у дослідженнях, адже питання академічного плагіату й авторського права полягають не тільки в юридичній площині, а, насамперед, є проблемою морально-етичною. Учасники наголосили, що повага до інтелектуальної праці має стати запорукою особистого етичного кодексу молодого науковця.
Колектив вишу вітає новоспечених аспірантів і докторантів та їхніх наукових керівників із початком нового етапу наукового поступу і зичить наполегливості та успіхів на цьому тернистому шляху.