
Нещодавно в ЗНУ провели організаційну нараду заступників деканів із профорієнтаційної діяльності. Захід проходив під головуванням проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гури та начальника відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галини Микитів. Учасники зібрання спільно окреслили плани стосовно профорієнтаційної діяльності та визначили пов’язані із цим завдання, а також запропонували представникам факультетів надати свої пропозиції.
Проректор Олександр Гура наголосив на потребі регулярно збиратися учасникам профорієнтаційної групи вишу у відповідно встановлений день і вирішувати поточні питання. Він також представив гостю заходу – професора кафедри теорії комунікації, реклами та зв'язків із громадськістю факультету журналістики Вікторію Ковпак, яка презентувала нову профорієнтаційну концепцію ЗНУ. Передбачено, що в рамках її реалізації задіяні основні сегменти процесу комунікації: школярі – батьки – освітяни.
Першочерговим питанням цього дня стало обговорення заходів із профорієнтації. Про роботу й плани відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування на поточний навчальний рік розповіла присутнім на зібранні Галина Микитів. Також вона закцентувала увагу присутніх на графіку пробних ЗНО, які традиційно відбуватимуться навесні.
Нагадаємо, що з жовтня в ЗНУ розпочали свою роботу підготовчі курси для абітурієнтів. Суттєвим нововведенням, що запропонували цього року фахівці відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, є пропозиція організувати короткострокові курси за результатами пробних ЗНО. Адже для їхніх учасників буде можливо здійснити аналіз типових помилок та якісно підготуватися до основної сесії тестувань 2019 року. Фахівці відділу також пропонують слухачам курсів відвідувати окремо четвертий предмет, який може стати їм у пригоді.
Новою формою запропонованої цього року в рамках профорієнтаційної роботи факультетів стане конкурс «Фото класу», організований представниками відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування та центром культури вишу.
Саме його основні моменти були обговорені учасниками засідання і, зокрема, креативні ідеї, які запропонувала директор центру культури Юлія Янько: проведення квесту для старшокласників, організація локацій і фотозон на території ЗНУ, голосування на веб-ресурсах університету, заключний флешмоб, а також подарунок для класу-переможця – фотоальбом від організатора.
Наразі також ведеться робота над створенням «Календаря абітурієнта», до якого буде внесено увесь комплекс профорієнтаційних заходів, які відбуватимуться у ЗНУ упродовж цього навчального року. Його передбачають незабаром розмістити не тільки на сайті університету, а й передати до шкіл Запоріжжя та області. Це робиться задля того, аби координувати спільні зусилля освітян середньої та вищої ланки з підготовки старшокласників до складання зовнішнього незалежного оцінювання і успішного проходження вступної кампанії наступного року. Також розглянули пропозицію проводити університетські заходи, пов’язані із ЗНО, не тільки в Запоріжжі, а й в інших містах області – у Мелітополі, Бердянську, Енергодарі.
Варто вказати основні профорієнтаційні заходи, заплановані у цьому році в ЗНУ: «День абітурієнта» відбудеться вже 11 листопада (слайдер на сайті ЗНУ та на сторінках ЗНУ у соцмережах); фізкультурно-розважальний турнір «Веселі старти. Абітурієнт – 2019», який проходитиме у два етапи; робота агітаційних груп факультетів у школах Запорізької області; батьківські збори на факультетах за участі фахівців відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування; проведення на факультетах традиційного заходу «One day at university»; лекції, майстер-класи, воркшопи для шкільних вчителів та директорів шкіл, а також інші форми роботи, під час яких школярі можуть бути залучені у різні культурно-розважальні заходи вишу. Нагородження переможців усіх означених змагань відбудеться у квітні 2019 року на День відкритих дверей ЗНУ.
Запропонували також створити Асоціацію випускників вишу, які між іншим були б задіяні в профорієнтаційній діяльності та могли виступити надалі потенційними роботодавцями для молодих поколінь випускників ЗНУ.
Підсумовуючи пропозиції учасників засідання, Олександр Гура і Вікторія Ковпак висунули ідею створення на базі ЗНУ спеціалізованого майданчика для спілкування, що сприятиме обміну інформацією та інноваційними ідеями між освітянами різних ланок. Він отримав робочу назву Регіональний освітньо-науковий інноваційний комплекс (РОНІК). Наразі в рамках реалізації концепції здійснюватимуться дослідження інтересів та потреб освітян Запорізького регіону і, відповідно, фахівцями університету будуть розроблені і запропоновані заходи щодо інформаційної взаємодії.
Передбачається, що ця організація діятиме на підставі офіційного членства її учасників, буде дієвою і корисною – адже на допомогу директорам та викладачам шкіл буде мобілізований увесь методично-освітній потенціал ЗНУ, у тому числі це стосується підготовки до ЗНО, публікацій у наукових фахових виданнях тощо. А участь у заходах РОНІК прирівнюватиметься до курсів з підвищення кваліфікації, що буде підтверджено відповідними сертифікатами.
Під час засідання були обговорені й інші організаційні питання, а також стосовно підготовки університету до участі у «Ярмарку Освіти - 2018», що проходитиме у приміщенні виставкового центру «Козак-палац» 9-11 листопада.
Фотогалерея https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2255806064448774
Олена Хлистун