На факультеті журналістики пройшла низка майстер-класів із організації та просування мистецьких проектів

У жовтні на факультеті журналістики провели низку майстер-класів із питань організації та просування культурно-мистецьких подій і проектів від директора ГО «Центр мистецтв Арт-Простір», організатора Запорізької книжкової толоки та багатьох арт-подій у Запоріжжі та інших містах України Ігоря Гармаша.
Перша зустріч на початку жовтня була організована доцентом Тетяною Іванюхою як засідання круглого столу з нагоди Міжнародного дня музики для студентів третього курсу освітніх «Реклама та ПР» і «Видавнича справа та редагування». Захід відбувся у рамках вивчення дисциплін «Арт-дискурси мас-медійної комунікації» та «Медіакультура». Під час зустрічі з Ігорем Гармашем та дуетом колегіуму JivaOnline Радиславом Гусліним та Анатолієм Собокарем студенти говорили про музику, про натхнення та про роботу менеджера в цій галузі.
Гості з задоволенням відповідали на питання. Так, на запитання «Що для Вас є музика?» – Радислав дуже змістовно та від всієї душі відповів: «Це – не просто заняття. Це – спосіб життя. Це бездонне поняття, глибинна течія, внутрішній баланс кожного з нас. Музика – це ліки від будь-якої хвороби. Музика – це краса, а без краси, як ми знаємо, нікуди не дітися. Вона дає усвідомлення та сенс усьому».
Не менш цікаво на це запитання відповів Ігор: «На мою думку, музика – найбезмежніше з усіх мистецтв. Адже фільм може закінчитися, книгу ми можемо не зрозуміти, архітектура – статичне поняття, а ось музика, вона зрозуміла кожному та не має меж».
Як успішний та визнаний у регіоні та на державному рівні арт-менеджер він розповів студентам, як організовуються музичні заходи в Запоріжжі. Найважливіше – це мати готовий продукт та розуміти, яка цільова аудиторія нам потрібна. І якщо правильно поєднати ці дві складові, можна робити вау-захід!
До Ігоря на консультацію часто приходять амбіційні люди зі своїми ідеями, а він їм ставить одне цікаве питання, яке розкладає все по поличкам: «А шобшо?» (Навіщо це робити?) І тоді людина чітко розуміє, як потрібно структурувати свої ідеї та про які ще складові заходу потрібно думати.
Пан Ігор також підкреслив, що митці завжди потребують менеджерів, які будуть займатися прагматичними речами: розподіляти бюджет, організовувати час і шукати можливості для просування музичного продукту. Тому Ігор Гармаш як тренер з арт-заходів дав пораду майбутнім ПР-никам «реально оцінювати ситуацію й можливості, у своїх мріях спуститися на землю і поставити собі запитання: ‘’А навіщо? Із якою метою?’’, і тоді вже чітко діяти за планом, і допомогти професіоналу своєї справи досягти успіху».
Під час зустрічі Радислав та Анатолій зіграли декілька своїх пісень. Кожна викликала у студентів тільки позитивні емоції. Пара пройшла успішно та ніби «по-домашньому», як зауважили усі присутні на ній. Вправні музиканти, зігравши свої найкращі пісні, зуміли достукатися до сердець, наповнили зустріч теплими емоціями.
Друга зустріч із директором фестивалю «Запорізька книжкова толока» Ігорем Гармашем і програмною менеджеркою Анастасією Левковою була присвячена найбільшій культурній події Запоріжжя – Книжковій толоці – і об’єднала представників різних курсів і освітніх програм факультету журналістики, які хотіли б взяти участь у заході в якості волонтерів.
Пан Ігор розповів про історію Книжкового фестивалю: «Уперше ми провели Книжкову толоку, як ви зараз проводите всякого роду студентські авантюри. Близько 2% населення міста відвідали наш фестиваль того року, а це чимала цифра. Запоріжжя зараз активно розвивається як один із найсильніших культурних центрів України».
Представники фестивалю підкреслили, що зараз відбувається зародження креативної індустрії в Запоріжжі. На Толоці 2018 року, окрім видавництв і письменників з'являться ще й музиканти.
Програмна менеджерка фестивалю поділилася секретами створення програми культурно-мистецьких заходів, залучення митців і письменників до участі, подолання деяких проблем в організації та запросила всіх охочих виступити у ролі волонтера: «Не забувайте, що це хороша можливість ближче поспілкуватися з усіма спiкерами, а також це – відмінний спосіб реалізувати себе в галузі культури».
Також була проведена робоча нарада з керівництвом факультету журналістики й обговорено плани подальшої співпраці з Центром мистецтв «Арт-Простір», зокрема, щодо проходження навчальних та виробничих практик на базі Центру, участі студентів у фестивалях Книжкова толока-2018 та DocuDays, інші форми взаємодії задля набуття студентами професійних навичок і компетенцій.
Антоніна Сєрищева, Олександра Сидоренко, Анна Яцків,
студенти факультету журналістики