Посол Швеції Мартін Хаґстрьом побував у ЗНУ на презентації виставки «РівноДоступність. Жити гідно всупереч долі»

До Запорізького національного університету завітав Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції в Україні пан Мартін Хаґстрьом. Його приїзд проходив у рамках презентації виставки «РівноДоступність. Жити гідно всупереч долі», організованої Посольством Швеції в Україні, Шведським Інститутом, ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» та Запорізьким національним університетом.
Ця виставка триває з 19 вересня по 19 жовтня на базі наукової бібліотеки вишу. Усі охочі мають змогу ознайомитися з 24 історіями (10 шведських і 10 українських) чоловіків, жінок, дітей. Кожен герой проекту, перш за все, особистість, яка має право на гідне життя і рівні з іншими можливості. При цьому роботи фотографів Маркуса Марсетика (Швеція) й Дмитра Шитка (Україна) вражають прагненням передати велич людей, які прагнуть, пори перепони, жити повноцінним життям, розвиватися, допомагати тим, хто цього потребує.
У заході взяли участь представники закладів вищої освіти й громадських організацій Запоріжжя, серед них – люди з особливими потребами. До речі, на початку заходу одна з героїнь виставки – 18-річна запоріжанка Саша Богданова з діагнозом аутизм вразила всіх присутніх віртуозною грою на віолончелі. Саша закінчила школу й прагне присвятити життя музиці.
Перший проректор ЗНУ Олександр Бондар і проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук подякували організаторам і, зокрема почесному гостю заходу – Послу Швеції в Україні пану Мартіну Хаґстрьому за такий чудовий, потрібний і необхідний захід. Адже завдання закладів освіти – не лише надати міцні знання, але й прищепити молоді загальнолюдські цінності.
Олександр Григорович наголосив, що візит Мартіна Хаґстрьома – знакова подія для вишу, дороговказ щодо подальших дій у цьому міжнародному напрямку роботи. Він вручив пану Послу «Літопис Запорізького національного університету», виданий до ювілею вишу, та наголосив, що в історії ЗНУ перегорнута чергова сторінка, а далі всі маємо рухатись разом.
Своєю чергою, пан Хаґстрьом подякував організаторам й учасникам заходу й наголосив, що ця виставка, яка побувала в багатьох містах України, й подібні заходи створюють майданчики для обговорення дуже важливого й актуального питання.
Також він подякував ЗНУ, який гостинно зустрів усіх учасників засідання круглого столу й висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.
Представник ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» Володимир Азін присвятив свій виступ актуальній темі «Доступність і дизайн». Він наголосив, що в Україні поступово змінюється медична модель інвалідності на соціальну модель. Це, своєю чергою, призводить до створення універсального дизайну й розумних приладів.
Він на конкретних прикладах показав як бар’єри – від фізичних до інформаційних і ментальних – унеможливлюють для людей з інвалідністю користуватися їхніми правами. Також доповідач розглянув, які конкретні кроки в Україні та світі робляться для створення універсального дизайну, який би забезпечував рівні можливості для всіх груп населення.
В обговоренні актуальної теми взяли участь декан факультету соціальної педагогіки та психології Ольга Пономаренко, професор кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності Євгеній Клопота та студенти факультету, професор кафедри українознавства Володимир Бондаренко й інші викладачі-учасники засідання.
Крім того, у рамках заходу відбувся майстер-клас з української жестової мови від голови Ради перекладачів жестової мови м. Києва, офіційного представника Всесвітньої асоціації перекладачів жестової мови (WASLI) в країнах Східної Європи та Середньої Азії Ігоря Бондаренка. Охочі змогли дізнатися про ази вивчення жестової мови, етичні моменти спілкування з глухими людьми. Крім того, вони переглянули й обговорили мотиваційні відеоролики та тематичну презентацію.
Усі учасники заходу оцінили його як інформаційно насичений і корисний. Вони подякували організаторам, зокрема Запорізькому національному університету та його науковій бібліотеці, де саме й була розміщена виставка:
Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2258253334204047
Таміла Тарасенко