Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Адміністрація ЗНУ зустрілася з китайськими колегами вишу по Школі Конфуція ЗНУ перед початком її навчального року

Адміністрація ЗНУ зустрілася з китайськими колегами вишу по Школі Конфуція ЗНУ перед початком її навчального року

Адміністрація ЗНУ зустрілася з китайськими колегами вишу  по Школі Конфуція ЗНУ перед початком її навчального року
19.10.2018 15:23 Все Головні новини Школа Конфуція конфуціанство китайська мова

У ЗНУ відбулася офіційна зустріч директора Школи Конфуція ЗНУ від китайської сторони У Шихонга та викладача китайської та англійської мов Ся Юеся із ректором ЗНУ Миколою Фроловим, першим проректором Олександром Бондарем та проректорами Геннадієм Васильчуком, Сергієм Кушніром і директором Школи Конфуція від ЗНУ Володимиром Волковим, викладачем ФІФ Ольгою Тупахіною.

Під час заходу науковці як підбили підсумки вже існуючих за рік напрацювань в рамках плідної діяльності Школи Конфуція в ЗНУ, так і окреслили чимало нових освітніх перспектив. Йдеться про поступ Школи Конфуція до Інституту, плідну співпрацю Анхойського університету з ФІФ та філологічним факультетом ЗНУ, обміни студентами й викладачами, стажування, спільні освітні проекти тощо.

Зауважимо, що директор Школи Конфуція ЗНУ від китайської сторони У Шихонг та викладач китайської та англійської мов Ся Юеся тільки-но прибули в Україну з Китаю. І якщо У Шихонг уже був тут, то для Ся Юеся – це перший візит до нашої країни. Тепер вони будуть навчати тут китайської слухачів Школи Конфуція разом із деканом Інституту Анхойського педагогічного університету (Китайська Народна Республіка), яка вже рік викладала у ЗНУ в рамках діяльності Школи Конфуція – викладачем Ген Ліпін.

На зустрічі відзначили, що вже другий рік поспіль у Запоріжжі представники всіх вікових груп отримали можливість вивчати китайську мову та культуру на професійному рівні, із залученням носіїв мови, які мають досвід роботи з іноземцями. Статут навчальної установи передбачає з боку китайської сторони забезпечення освітнього процесу методичними матеріалами, виділення викладачів із досвідом викладання іноземцям, можливість складання кваліфікаційного екзамену з китайської мови, надання консультаційних послуг у процесі ознайомлення з культурою та традиціями цієї країни тощо. Крім того, представники Китаю братимуть дієву участь в організації заходів із мовного та культурного обміну і стажування слухачів курсів, викладачів і студентів Запорізького національного університету та Анхойського педагогічного університету. Варто відзначити, що ЗНУ, своєю чергою, надає для цього співробітництва площі, матеріально-технічну та іншу ресурсну базу.

Саме офісні приміщення, матеріальна база й стали предметом огляду гостей разом із ученими ЗНУ в перші дні роботи. Викладачі оглянули кабінети, підтвердили методичну готовність Школи Конфуція до нового навчального року, проаналізували нові потреби та форми їх забезпечення.

Нагадаємо, що Інститут Конфуція – це міжнародна інформаційна платформа, яка має на меті презентувати Китай в усьому світі. Конфуціанство існує вже 25 століть та є ефективним засобом для згуртування людей як у межах однієї нації, так і у міжнаціональних об’єднаннях. Конфуціанство передбачає на певному етапі його вивчення, що людина стає добропорядною та благородною. Цей етап розвитку досягається через перетворення сміливості в мужність, гуманності в поміркованість, а поміркованості в мудрість. Тож головна мета цього вчення – формування особистості через освіту. Саме тому ця міжнародна організація має назву Інститут Конфуція. У Запорізькому регіоні Інститут Конфуція створений вперше й успішно функціонує вже понад рік. Термін вивчення китайської мови на базі цих класів, – три роки. Для підтвердження щорічних результатів передбачається складання кваліфікаційних екзаменів на ступінь знання на рівні HSK, який підтверджуватиметься фахівцями штаб-квартири Інституту Конфуція.

За словами представників Школи Конфуція, розвиток і зміцнення багатовекторних міжнародних зв'язків, підвищення академічної мобільності викладачів і студентів, використання досвіду іноземних провідних вищих навчальних та наукових закладів на сьогодні – серед пріоритетів Запорізького національного університету. Так, в минулому навчальному році значно посилився китайський вектор міжнародного розвитку вишу. Розпочала свою діяльність Школа Конфуція в результаті двосторонньої угоди між ЗНУ та Анхойським педагогічним університетом (Китай). На спеціалізованих мовних курсах всі охочі, незалежно від віку, мали можливість почати вивчення китайської мови і дізнатися більше про культуру цієї країни. Не тільки викладачі та студенти університету, а й жителі Запоріжжя, зокрема учні шкіл, охоче скористалися нагодою опанувати китайську мову разом із викладачами-носіями мови.

Варто нагадати, що це стало можливим завдяки укладення договору про співпрацю між Запорізьким національним університетом в особі ректора Миколи Фролова та ректором Анхойського педагогічного університету (м. Уху, провінція Анхой, Китай) Ван Лунем. Цей документ є угодою не тільки між двома закладами вищої, адже цей освітній проект із 2018 р. контролюватися і частково фінансуватиметься штаб-квартирою Інститутів Конфуція Центрального уряду Китаю. Тому можна вважати, що ця угода – міжнародна і Анхойського педагогічний університет (АПУ) є уповноваженою особою від Китайської Народної Республіки. Діяльність класів спрямована на зміцнення українсько-китайського співробітництва, перш за все, у галузі освіти. Вони повинні сприяти розвитку вивчення китайської мови, культури, традицій і взаєморозуміння між двома народами.

Перший рік роботи Школи Конфуція переконливо довів, що вивчення китайської мови сьогодні актуально для багатьох мешканців нашого міста. Всього 70 слухачів мовних курсів успішно завершили перший рік навчання на базі цього структурного підрозділу ЗНУ. А в планах як керівництва ЗНУ, яке надає цьому напрямку розвитку міжнародних зв'язків велике значення, так і китайської сторони – подальша співпраця з розвитку цієї культурно-освітньої організації в Запоріжжі. Напередодні нового навчального року ми звернулися до директора Школи Конфуція від ЗНУ Володимира Волкова з проханням розповісти про найближчі перспективи щодо розвитку цього структурного підрозділу університету.

«Варто зазначити, що в цьому році підвищиться статус Школи Конфуція в ЗНУ. Також передбачається збільшення часткового фінансування її діяльності з боку Міжнародного центру співробітництва шкіл і інститутів Конфуція «Ханьбань» при Уряді КНР. Тому в найближчих планах Школи Конфуція – розширення діяльності з одночасним запрошенням висококваліфікованих викладачів-носіїв мови з Анхойського педагогічного університету (Китай), які пройшли конкурс і отримали право працювати в Школі Конфуція терміном не менше року. Зокрема, в ЗНУ прибуде директор Школи від китайської сторони, професор В Шихуном», – розповів Володимир Петрович.

Також він зазначив, що за результатами першого року роботи школи в літній період розроблено спеціальну програму навчання, яка більш пристосована до вивчення китайської мови усіма охочими у віці від 9 до 90 років. Протягом року у виші безперервно триває рекламна кампанія. Це дозволяє розширити набір слухачі різних вікових груп.

Зверніть увагу, що для слухачів шкільного віку заняття тривають два рази на тиждень по 60 хвилин. Для студентів закладів вищої освіти всіх рівнів акредитації та для тих, хто вже здобув вищу освіту, передбачено заняття по 120 хвилин два рази на тиждень. Окремо звертаємося до старшокласників запорізьких шкіл, які вивчають англійську мову: відвідуючи наші курси, можна не тільки вивчити китайську мову, а й паралельно вдосконалити свої знання англійської. А сьогодні такі знання – важлива складова вступу до престижного вишу і розвитку вдалої кар'єри після його закінчення.

Крім того, у ЗНУ є ще один цікавий проект для охочих вивчати китайську: протягом минулого навчального року у ЗВО діяв розмовний клуб «Друзі Китаю», учасники якого збиралися періодично. У цьому році вони збираються продовжити зустрічі на регулярній основі. У клубі чекають не тільки слухачів курсів, які вивчають китайську мову, а й усіх охочих більше дізнатися про економіку, політику, культуру цієї країни, сучасний стан та перспективи розвитку українсько-китайських відносин тощо.

Так, серед тем для обговорення учасники клубу зверталися до інформації про найбільші міста Китаю, умови навчання й роботи в Китайській Народній Республіці, про охорону здоров'я та навколишнього середовища в країні. Вони обговорювали китайську культуру, філософію, історичні пам'ятники та інше. Варто відзначити, що заняття в клубі сприяють формуванню і розвитку комунікативних компетенцій слухачів й одночасно дозволяють їм удосконалювати знання китайської мови.

Варто особливо підкреслити, що в планах ректорату вишу – відкриття в найближчі роки на базі факультету іноземної філології спеціальності «китайська мова». Серед найближчих важливих подій у Школі Конфуція – урочистості з нагоди початку нового навчального року (восени), на які приїдуть офіційні представники Анхойського педагогічного університету та дипломатичні представники Китайської народної республіки в Україні. Вся інформація про діяльність Школи Конфуція, розклад занять і т.п. розміщена на сайті університету за покликанням: http://sites.znu.edu.ua/confucius/

Також можна відвідати за адресою Школи: вул. Жуковського, 55а, навчальний корпус №6, аудиторії 218 і 212 або зателефонувати за номером: (061) 289-41-03.

Крім того, Ви можете звернутися з питань запису в мовних груп на електронні адреси співробітників – доцентів факультету іноземної філології Ольги Тупахіної (tupakhina.olga@gmail.com) та Ірини Великої (irena_deutsch@yahoo.de).

Уже сьогодні, 19 жовтня у навчальному корпусі № 1, в аудиторії 50 пройдуть оргзбори перед початком нового навчального року в Школі Конфуція (він стартує 22 жовтня). А вже в листопаді очікується проведення святкових урочистостей за участю багатьох представників китайської сторони.

Участь в організаційних зборах візьмуть: директор школи Конфуція від ЗНУ, професор Володимир Волков, декан Інституту російської філології Анхойського педагогічного університету (Китайська Народна Республіка), яка вже рік викладала у ЗНУ в рамках діяльності Школи Конфуція – викладач Ген Ліпін, представники китайської сторони, що вперше долучилися до участі в роботі Школи Конфуція: заступник декана факультету міжнародної освіти Анхойського педагогічного університету (Китайська Народна Республіка), директор Школи Конфуція У Шихонг і викладачка китайської та англійської мов у Школі Конфуція Ся Юеся.

 

Фотогалерея:
https://www.facebook.com/850636871632374/photos/?tab=album&album_id=2258434230852624

 

Марія Канцелярист

 


Схожі новини