Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Магістранти факультету журналістики навчали школярів медіаграмотності

Магістранти факультету журналістики навчали школярів медіаграмотності

Магістранти факультету журналістики навчали школярів медіаграмотності
29.10.2018 11:03 Все Головні новини Факультет журналістики тренінг із медіа грамотності співпраця зі школами профорієнтаційна робота

У сучасному світі важко зорієнтуватися без базових навичок критичного мислення та знань про те, як у засобах масової інформації та в соціальних мережах можна відрізнити правду від брехні. Магістранти Запорізького національного університету Крістіна Бут і Катерина Рубель під керівництвом декана факультету журналістики Віктора Костюка допомогли учнівській молоді м. Запоріжжя зорієнтуватись у цих важливих аспектах під час проведення тренінгу «Викриття фейків».

Серед учасників були представники одинадцяти закладів освіти Комунарського району Запоріжжя (учні та вчителі), які є творцями «Відеоканалу Комунарської освіти». Цей відеоканал уже функціонує в Youtube як прообраз повномасштабного районного телебачення.

Як зазначила співорганізатор заходу Олена Кузнєцова (заступник директора з виховної роботи гімназії № 6), серед школярів, що могли відвідати тренінг, вікового розподілу не було – можливість отримати інформацію мали всі охочі. Основною метою, підкреслила представниця гімназії № 6, було «навчити дітей думати і критично мислити».

Тема тренінгу базувалась на суті поняття фейків, його функцій, різновидів, технологій творення та методів розпізнання. Школярі змогли поділитися своїми знаннями про сучасний медіапростір, а також засвоїти нові для них методи розпізнання неправди. Однією з найбільш цікавих для самих учнів форм роботи були практичні завдання на розпізнання реальних прикладів фейків, що допомогло присутнім краще закріпити теоретичні знання.

Захід пройшов у дружній атмосфері активної співпраці. Студентки в невимушеній бесіді ділилися з учнями набутими в університеті знаннями, а школярі охоче відповідали на запитання та намагалися з’ясувати, в чому криється неправда у представлених журналістських матеріалах.

А найактивніший учасник тренінгу Валентин Добровольський отримав невелике заохочення за виявлений інтерес до теми розкриття фейків. Під час рефлексії учасники подякували спікерам за корисну інформацію та подання її в цікавий і близький для них спосіб.

Організатори від гімназії та від ЗНУ наголосили, що планують співпрацювати і в майбутньому.

Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2272194172809963

 

Факультет журналістики

 

Схожі новини