Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На базі факультету журналістики розпочало роботу Бюро аналітико-розслідувальної журналістики

На базі факультету журналістики розпочало роботу Бюро аналітико-розслідувальної журналістики

На базі факультету журналістики розпочало роботу Бюро аналітико-розслідувальної журналістики
01.11.2018 14:23 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики Бюро аналітико-розслідувальної журналістики Спілка молодих незалежних журналістів Фонд розвитку ЗМІ Посольства США в Україні конфліктно-чутливі теми

На факультеті журналістики ЗНУ спільно з ГО «Спілка молодих незалежних журналістів» розпочато підготовку до створення Бюро аналітико-розслідувальної журналістики за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. У рамках втілення цього проекту на факультеті буде обладнано ньюзрум для створення журналістських матеріалів, а також пройде низка тренінгів і майстер-класів від провідних медіаекспертів, аналітиків і журналістів-розслідувачів для школярів-старшокласників, студентів і журналістів-початківців Південно-Східного регіону України.

Головна мета проекту – навчити майбутніх фахівців аналітично-розслідувальній журналістиці на основі висвітлення конфліктно-чутливих тем. Наразі в регіональних медіа відсутня якісна аналітика, а журналісти демонструють непрофесійність у висвітленні питань, пов’язаних із військовою тематикою, гендерною рівністю, адаптацією внутрішньо-переміщених осіб у Запорізькому регіоні. Робота над поліпшенням цієї ситуації триватиме в Бюро аналітико-розслідувальної журналістики ЗНУ. Презентація проекту відбудеться 16 листопада на факультеті журналістики під час Фестивалю шкільних медіа.

Керівником проекту стала медіа-експертка, директорка ГО «Спілка молодих незалежних журналістів», старший викладач факультету журналістики Наталія Виговська. У команді бюро – викладачі і студенти журфаку. Уже почалася підготовка аналітичних матеріалів для регіональних ЗМІ, а також розробка журналістських розслідувань.

Протягом реалізації проекту у Бюро пройде серія тренінгів та майстер-класів з аналітичної і розслідувальної журналістики. Перший такий воркшоп відбудеться 16-17 листопада на базі факультету журналістики ЗНУ. Тема тренінгу – «Аналітична журналістика в умовах конфлікту». Взяти участь у ньому зможуть студенти 1-4 студентів факультетів журналістики та журналісти-початківці із Запорізької, Херсонської, Одеської, Миколаївської та Дніпропетровської областей.

Окрім цього, у рамках проекту організатори анонсують проведення засідання круглого столу «Професіоналізм журналістів у висвітленні конфліктно-чутливої тематики:  кращі практики» за участю медіа-експертів і журналістів. За результатами роботи Бюро відбудеться підготовка та презентація хенд-буку з конфліктно-чутливої журналістики.

Детальнішу інформацію про перший тренінг можна завантажити тут: https://drive.google.com/file/d/11EXYHX_shgBDzqr_CAoijVyAbMg1ITt1/view?usp=sharing

 

Таїсія Зозуль


Схожі новини