Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі ФСУ провели для вчителів шкіл низку тематичних тренінгів у рамках міського проекту «Громадський колегіум»

Викладачі ФСУ провели для вчителів шкіл низку тематичних тренінгів у рамках міського проекту «Громадський колегіум»

Викладачі ФСУ провели для вчителів шкіл низку тематичних тренінгів у рамках міського проекту «Громадський колегіум»
02.11.2018 11:23 Все Головні новини Факультети Соціології та управління Громадський колегіум співпраця зі школами

Упродовж усього тижня у ЗНУ триває проект «Громадський колегіум», в рамках якого викладачі ФСУ діляться досвідом із учителями. Так, про «Соціальні виміри історії рідного краю» розповів доктор історичних наук, професор кафедри соціальної філософії та управління Олег Приймак. Науковець зазначав, що історія – це не тільки галузь наукового пізнання, але й сфера активної практичної діяльності, а сучасні соціальні явища безпосередньо пов’язані з тим, як в історичному контексті розвивалось Запоріжжя.

Самі учасники говорять, що таким чином намагалися з користю провести шкільні канікули. На заході йшлося про різні історичні періоди в розвитку як і всієї України так і Запорізького краю, останньому, звичайно, приділялося більше уваги. Цікаво було послухати про тему заселення південних земель України, і політику змішування населення способом переселення людей із різних куточків Російської імперії в Запоріжжя. Також учасники мали можливість дізнатися про тонкощі аграрного життя регіону, до того як він став аграрно-індустріальним.
А ось майстер-клас на тему «Антикризове управління» провела кандидат наук з державного управління, доцент кафедри соціальної філософії та управління Олена Заїка. Вона розглянула систему методів і принципів розроблення й реалізації специфічних управлінських дій щодо прогнозування кризових ситуацій та явищ і усунення їх. А також зазначала, що антикризове управління передбачає прогнозування факторів кризи, проблем розвитку та періодичних поточних проблем.
«Тренінг психологічного відновлення» провів доктор філософських наук, професор кафедри соціальної філософії та управління Ігор Капріцин. Він розповів освітянам про основні техніки та методики, за допомогою яких можна понизити нервово-психічне напруження, вийти зі стану пригніченості та швидко відновити витрачену енергію.
Згодом Ірина Чайка, доктор філософських наук, професор кафедр соціальної філософії та управління, провела майстер-клас на тему «Учнівські групи самодопомоги у виховному процесі в школі». Вона почала свій виступ з визначення груп самодопомоги та основних принципів організації їх роботи. Професорка зазначила, що люди, які ефективно справляються або впорались з особистою проблемою, – найкращі помічники в порівнянні з професіоналами, що не мають в цьому власного досвіду; такі люди, допомагаючи один одному, допомагають і самим собі. А використання учнівських груп самодопомоги є дуже перспективним напрямком для шкільного виховного процесу.
Зазначимо, захід проводився для вчителів та представників закладів освіти. Лектор розповідала про групи самодопомоги для підлітків. Так, Ірина Юріївна розповіла про витоки технології, вона відзначила, що ця технологія протягом багатьох десятків років знаходить своїх прихильників у всіх країнах світу, і перш за все, у Європі. Група самодопомоги орієнтована на осіб, які мають певні проблеми будь-якого характеру. Ірина Юріївна відзначила, що праця у такій групі має великий психотерапевтичний ефект. Вона розповіла, що 70% цих груп є результатом активності самих людей, які мають певну проблему і відчувають в собі силу подолати її лише у взаємодії з іншими особами, які мають аналогічні проблеми, а 30% створюються за ініціативою психологів, соціальних працівників, представників органів соціального захисту тощо. Йшлося також про можливості та використання цих груп у роботі зі школярами.
Після вступної частини слухачі отримали листки та маркери і лектор запропонувала обрати найбільш оптимальну, на їх думку, групу самодопомоги і категорію школярів, яка може долучатися до роботи таких груп. Після того, як усі обрали свої варіанти, почалося обговорення: кожен отримав змогу висловити свою думку.
Також спікер говорила про важливість груп самодопомоги, адже вони об’єднують людей, що перебувають у схожій ситуації, проте спосіб переживання ситуації у кожного свій. Тому, коли люди відкриті один до одного, їм немає чого приховувати, вони довіряють один одному – вони мають змогу розширити свій досвід життя і знайти вихід із цієї ситуації, якщо він можливий.
Отже, професор розповіла аудиторії які бувають види груп самодопомоги, історію їх виникнення і яким чином це може стосуватися шкіл. Вона відзначила які є переваги таких груп та розповіла про їх ефективність у роботі із підлітками.
Своєю чергою, майстер-клас кандидата філософських наук, доцента кафедри соціальної філософії та управління Ольги Широбокової на тему «Сучасні PR-технології» пройшов не менш жваво. Доповідач відзначила, що поруч із класичними зв’язками із громадськістю, які засновані на правдивій, всім відомій інформації, з’явилися її спотворені версії, побудовані на маніпулятивних технологіях. Крім стандартних чорного та білого PR, з’явився цілий спектр різновидів піару: жовтий, коричневий, сірий, рожевий, зелений та інші. Спікерка наголосила, що необхідно їх розрізняти, аби вміти протистояти маніпуляціям.
Основним завданням лекції було прагнення навчити слухачів за допомогою правильного, чистого піару залучати потенційних учнів та їх батьків до школи. На початку Ольга Олександрівна простою, зрозумілою кожному мовою, надала основні теоретичні матеріали на задану тему. Вона пояснила, які бувають різновиди піару, та чому піар – це добре, і кожній школі слід вдатися до нього. Разом із лектором вчителі визначили свою цільову аудиторію – учні, та їх батьки. Після чого пояснювалося, яким чином вчителям слід шукати підхід до кожного з поколінь. Не оминула лектор і проблем сучасної молоді, без розуміння яких дуже важко залучити учня до навчання та позакласної роботи. Закінчивши із теорією доповідач дала слухачам практичне завдання – вчителі придумували або називали вже існуючі гасла для своїх шкіл, після чого відбулося їх обговорення. Кожен учасник заходу мав змогу висловити свою думку щодо піар-технологій та свого бачення їх розвитку в наших реаліях.
Запропоновані методи залучення учнів найшли відгук у кожного із присутніх педагогів. Усі викладачі були вмотивовані на проведення різноманітних заходів у школах та поширення інформації про них у мережах.
Також майстер-клас «Основи проектного менеджменту» провів доктор філософських наук, професор кафедри соціальної філософії та управління Володимир Глазунов. Спікер окреслив основні етапи створення проектів, їх завдання, розповів про цікаві грантові програми. Також він зазначав, що проектний менеджмент – це не суха наука, а жива методологія організації, планування і координації використання людських і фінансових ресурсів протягом всього життєвого циклу проекту.
Оратор розповідав, як правильно створити проект, на що треба особливо звернути увагу, колеги-вчителі також мали можливість розглянути проекти студентів Володимира Володимировича. Спікер розповідав і про свої власні проекти, один з них «Вічний студент». «Пам'ятник – це наш проект, основна мета якого відновлення топоніма Олександрівського саду в тому вигляді, в якому він був. Це центральний міський парк, поруч знаходяться три університети, тому пам'ятник являє собою студента на лавці в навушниках з сучасним гаджетом і рюкзаком. Таким чином, з'явилася ідея зробити з Олександрівського саду студентський парк», – розповів Володимир Глазунов.
Тренінг проходив у формі діалогу, тобто, вчителі мали можливість ставити питання, вступати в дискусії як зі спікером, так і між собою. Також професор зазначав, що проектний менеджмент – це не суха наука, а жива методологія організації, планування і координації використання людських і фінансових ресурсів протягом всього життєвого циклу проекту.

Фотогалерея: https://www.facebook.com/850636871632374/photos/?tab=album&album_id=2272601422769238

Єлизавета Коренкова
Вадим Шулешко
Діана Данилюк
Юлія Литвиненко

Схожі новини