Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулося об’єктове тренування з цивільного захисту

У ЗНУ відбулося об’єктове тренування з цивільного захисту

У ЗНУ відбулося об’єктове тренування з цивільного захисту
02.11.2018 13:59 Все Головні новини Цивільний захист об’єктове тренування

До участі в заході був запрошений головний спеціаліст навчально-методичного центру Обласного управління державної служби з надзвичайних ситуацій України в Запорізькій області Леонід Малиш. Він представив присутнім детальну характеристику з теми «Евакуація населення». Також у тренуваннях взяли участь: проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, представники факультетів, відділів, підрозділів, коледжів тощо.

Так, учасникам заходу нагадали, що це організований вихід (виїзд) працівників підприємств та організацій, які припиняють або переносять свою діяльність у заміську зону, а також непрацездатного й незайнятого у виробництві населення. Для швидкого виходу (виїзду) населення евакуацію проводять комбінованим способом. Комбінований спосіб евакуації полягає в тому, що населення покидає місто різноманітними засобами (поїзди, автомобілі, гужовий транспорт, пішки). Як правило, транспортом вивозять робочі зміни, формування Цивільної оборони, дітей і літніх людей, інвалідів, вагітних жінок тощо.

Евакуація населення проводиться за територіально-виробничим принципом. Це означає, що вихід у заміську зону робітників і службовців, евакуйованих членів їхніх сімей, студентів вишів, учнів шкіл та училищ організовується через підприємства, навчальний заклад. Решта населення евакуюють через систему будинкоуправління за місцем проживання, і Плани евакуації населення розташовані в штабах Цивільної оборони міста, району, області. На підставі плану евакуації проводять такі заходи: створюють і завжди підтримують в діючому стані пункти управління, засоби зв'язку й передачі інформації; готують усі види транспорту, станції та пункти посадки і висадки, райони розміщення у заміський зоні; виявляють приміщення, придатні як протирадіаційні укриття; будують і обладнують джерела водопостачання; проводять інші заходи, що сприятимуть успішній евакуації населення.
Для підготовки й проведення евакуації населення на допомогу штабам Цивільної оборони в містах, районах і на об'єктах народного господарства (підприємствах, організаціях, навчальних закладах) створюють евакуаційні комісії. Евакуаційна комісія здійснює: підрахунок населення, яке підлягає евакуації; підрахунок можливостей населених пунктів заміської зони, прийняття й розміщення населення організацій та навчальних закладів; розподіл районів і населених пунктів між евакуйованими; підрахунок транспортних засобів і розподіл їх по об'єктах евакуації; визначення піших колон та маршрутів; розробка документів про евакуацію населення свого району, навчального закладу.
У навчальному закладі створюється комісія на чолі з першим проректором. Евакуаційна комісія об'єкта здійснює: підрахунок кількості студентів та викладачів, членів їхніх сімей, яких евакуйовуватимуть; визначення складу піших колон і уточнення маршрутів їх виходу; організовує забезпечення транспортом; готує пункти посадки і висадки; забезпечує зв'язок з районними комісіями евакуації і збірними пунктами; встановлює зв'язок з приймальними комісіями у заміській зоні, займається питаннями розміщення матеріального забезпечення, медичного та побутового обслуговування. У заміській зоні робітників і службовців розміщують зі своїми сім'ями, а на роботу відправляють у місто. Варто відзначити, що студенти навчальних закладів і учні продовжують навчання у заміський зоні.
Чимало важливих аспектів із теми додав і провідний фахівець Запорізького національного університету з питань цивільного захисту Павло Коренков. Він нагадав присутнім про типи евакуаційних заходів, моменти вивезення в безпечні райони тощо.
Наприкінці зустрічі було заплановано кілька тренувальних заходів із теми та анонсовано важливі профілактичні наради за участю фахівців-практиків.

Марія Канцелярист

Схожі новини