
Впродовж 5-7 листопада у Запорізькому національному університеті проходили зустрічі студентів із представниками міжнародного туристичного оператора «ANEX Tour» та готелю «Lujo» в Бодрумі, під час яких студентам розповіли про можливості стажування і практики в туристичній галузі в Туреччині.
На зустрічі завітав проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук, який відзначив важливість практичної складової підготовки студентів різних факультетів, які здобувають освіту у виші та коледжах, а також для студентів, які прагнуть працювати у туристичній галузі. Вони згідно з підписаною угодою між ЗНУ та міжнародним багатопрофільним туристичним оператором «ANEX Tour» можуть на легальній основі пройти стажування у Туреччині. Але всі перед цим повинні достроково і без боргів скласти іспити, а також пройти декілька етапів відбору: заповнити анкету в паперовому вигляді або на сайті anextour.com та пройти співбесіду і навчальні тренінги. При цьому керівництво вишу обіцяє сприяти студентам, які добре навчаються та готові до роботи, в оформленні документів та проходженні практики. Геннадій Миколайович наголосив на важливих перспективах роботи в Туреччині для студентів, серед них: можливість отримати мовну практику, інтегруватись у нове культурне середовище і познайомитись з новою країною та покращити фінансове становище.
Участь у заході крім студентів ЕПК, Торгового коледжу і різних факультетів ЗНУ та Економіко-гуманітарного факультету ЗНУ у м. Мелітополі, також взяли коуч-тренер компанії «ANEX Tour» та керівник виробничої практики Економіко-правничого коледжу Лариса Ніколаєва, представник міжнародного туристичного оператора «ANEX Tour» Аїда Єлгушева, директор департаменту персоналу і клієнт контролю Юліанна Степченко, директор регіонального офісу «ANEX Tour» у Запоріжжі та Дніпрі Наталія Величко, шеф анімації готелю «Lujo» Sinan Gicir, директор з персоналу готелю «Lujo» Mehmet Sarali, директор мережі ресторанів готелю «Lujo» Ekrem Altunsoy.
Відзначимо, що ЗНУ, Торговий коледж, ЕПК та Економіко-гуманітарний факультету ЗНУ у м. Мелітополі співпрацюють з туристичною компанією «Anex Tour» вже не перший рік. При цьому, керівництво університету, факультетів і коледжів спрямовує зусилля на адаптацію студентів на ринку праці, тому приділяє особливу увагу базам виробничих практик. Представники цього туристичного оператора наголосили на тому, що стажування за кордоном – шанс випробувати себе, визначитися з покликанням у житті. Будь-хто віком від 18 років із закордонним паспортом може підписати договір та почати офіційно працювати в Туреччині в якості трансферного гіда від компанії, що є лідером на ринку туризму.
Під час презентації особливостей стажування і роботи у «ANEX Tour» Аїда Єлгушева продемонструвала студентам відеоролики про сферу діяльності туристичної компанії з 20-річним досвідом роботи, яка працює за різними туристичними напрямами (Мексика, Куба, Болгарія, Туреччина, Єгипет, В’єтнам, Домінікана, Таіланд, Туніс, Шрі-Ланка, Італія, Маврикій, Китай, ОАЕ та інші) і відкриває нові приймаючі офіси. Вона розповіла про набір персоналу у туристичній галузі турецьких курортів, який здійснює цей туристичний оператор, а також про особливості та умови стажування в Туреччині на Анталійському і Егейському узбережжі за відкритими вакансіями: транспортного гіда, шоп-гіда, готельного гіда і екскурсійного гіда, яке триватиме з квітня до жовтня. Зазначимо, що туроператор «ANEX Tour» шукає відповідальних, енергійних, комунікативних, готових до роботи в команді та навчання молодих людей, які можуть після стажування отримати кар’єрний зріст та продовжити працювати за іншими туристичними напрямками. Також «ANEX Tour» забезпечує офіційне працевлаштування, оформлення документів, авіапереліт, проживання, харчування, медичне страхування, сотовий зв’язок, комплект уніформи та сертифікат про проходження практики. Студенти самостійно оплачують лише візу (60 євро). Пояснила Аїда Єлгушева графік роботи (ненормований і 1 вихідний на тиждень) та посадові обов’язки, зокрема, щодо вакансії транспортного гіда, серед яких: зустріч гостей їх трансфер до готелю та назад, допомога в заселенні та робота зі звітами і документацією.
На думку директора регіонального офісу «ANEX Tour» у Запоріжжі та Дніпрі Наталії Величко та директора департаменту персоналу і клієнт контролю Юліанни Степченко, такі стажування дають унікальну змогу студентам підкріпити теоретичні знання на практиці, побачити нову країну, покращити навички комунікації з різними людьми, допомагають отримати новий багаж знань, ділові зв’язки і дружні контакти. Вони також наголосили, що відбір кандидатів для роботи буде тривати до січня, всі бажаючі можуть знайти інформацію, заповнити анкети на сайті anextour.com та пройти співбесіди онлайн.
Крім того, студентам запропонували пройти стажування в готелі «Lujo» (регіон Бодрум, Туреччина) на посадах: бармена, офіціанта, працівника ресторану, менеджера по роботі із гостями, хостес, працівника рецепції. Презентували можливості роботи в готелі люкс класу «Lujo» його представники Sinan Gicir, Mehmet Sarali, Ekrem Altunsoy. Вони розповіли про вимоги до вакансій, більшість з яких вимагають знання англійської мови, про умови проживання і роботи, концепцію готелю, його структуру і можливості для відпочинку.
Також під час зустрічі студенти, які повернулася зі стажування в Туреччині, поділились своїм досвідом роботи, звернувши увагу на різні нюанси і особливості та умови роботи. Загалом, студенти дізналися про необхідні документи, деталі попереднього навчання, нюанси співбесід, обговорили теми нормованості робочого дня та заробітної плати.
Лариса Георгіївна Ніколаєва, яка проводить підготовчі професійні тренінги для студентів звернула увагу на важливість практичного досвіду студентів для роботи у туристичній сфері. Адже саме на практиці студенти опановують практичні навички діяльності туристичного напрямку, вчаться застосовувати здобуті знання.
Треба відзначити, що така практика і стажування – це можливість закріпити теоретичні знання, отримані під час навчання, можливість проявити себе у якості фахівця в туристичній галузі, а також вдосконалити знання іноземної мови, познайомитись з культурою та побутом іншої країни, установити нові дружні стосунки та знайомства, та ще за це отримувати стабільну матеріальну винагороду від 550 до 650 доларів на місяць в залежності від посади. Також треба наголосити, що розширенню спектру іноземних країн, які співпрацюють з нашим вишем у цьому напрямку, майбутні фахівці туристичної галузі завдячують саме плідній роботі керівництва університету. Адже за його підтримки вишівський вектор розвитку академічної мобільності лишається одним із провідних у роботі освітян.
Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2288899104472803
Олена Переверзєва