На юридичному факультеті обговорили правове забезпечення дотримання принципів ґендерної рівності в юриспруденції
Сьомого листопада на юридичному факультеті ЗНУ відбулося засідання круглого столу на тему: «Правове забезпечення дотримання принципів ґендерної рівності в юриспруденції». У заході взяли участь викладачі факультету під керівництвом декана Тетяни Коломоєць і його магістранти, а також почесні гості вишу – представниці національної поліції, окружного суду, прокуратури, нотаріату, адвокатури й ґендерноорієнтованих благодійних фондів. Варто відзначити, що серед гостей заходу було чимало випускниць юридичного факультету.
На початку засідання Тетяна Коломоєць привітала всіх його учасників і побажала їм плідного обговорення актуальної на сьогодні теми. Тетяна Олександрівна наголосила, що цього тижня більшість провідних вітчизняних вишів, які готують фахівців правничого профілю, провели тематичні заходи, присвячені принципам ґендерної рівності в юриспруденції. Не залишився осторонь від цієї важливої громадської ініціативи й юридичний факультет ЗНУ, адже питання гендерної рівності – у полі зору його науковців.
Декан пообіцяла присутнім, що за результатами обговорення буде складена резолюція, яку надішлють в органи влади міського й обласного рівнів, а також – до законотворчих органів загальноукраїнського рівня. На її думку, це сприятиме в майбутньому досягнення ґендерної рівності в правовій галузі.
Під час засідання студентка 1 курсу освітнього рівня магістр напряму підготовки «Право» юридичного факультету Карина Здановська запропонувала увазі присутніх презентацію «Чи існує ґендерна рівність в юридичній галузі?», підготовлену спільними зусиллями магістрантів юридичного факультету ЗНУ. У ній йшлося про результати аналізу представлення жінок на різних рівнях владних й правоохоронних структур. Зокрема, студенти відзначили, що серед депутатів Верховної Ради України І скликання було 10 жінок 440 чоловіків, тоді як у складі Верховної Ради України VІІІ скликання – 50 жінок. Крім того, вони зробили висновок, що деякі галузі юриспруденції мають «жіноче обличчя», скажімо, більшість жінок в нотаріаті. Однак традиційним для всіх структур права є те, що керівні посади обіймають чоловіки.
Студентка 1 курсу освітнього рівня магістр напряму підготовки «Правоохоронна діяльність» Дар’я Шуляр підготувала довідку «Забезпечення ґендерної рівності в органах внутрішніх справ», розглянувши питання в історичному розрізі від XVIII ст. до сьогодення.
Також перед учасниками засідання круглого столу виступили почесні гості, яких запросили експертами заходу: старший інспектор відділу кадрів Управління кадрового забезпечення Головного управління Національної поліції в Запорізькій області Тетяна Батулинська-Решетіло, інспектор управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Головного управління Національної поліції в Запорізькій області Крістіна Поставцева, приватний нотаріус Запорізького нотаріального округу Тетяна Кукурудз, адвокат Вікторія Єрмоленко, суддя Запорізького окружного адміністративного суду Лілія Максименко, прокурор відділу представництва прокуратури Запорізької області Ірина Лєскіна та експерт-юрист з питань місцевого самоврядування Запорізького благодійного фонду «Єдність за майбутнє» Світлана Єфименко.
Вони поділилися своїм власним досвідом роботи в юридичній галузі. Розповіли, що вимагається від жінок, аби побудувати кар’єру в правовій галузі, й про ті труднощі, які вони самі подолали, окреслили власне бачення тенденцій щодо становлення ґендерної рівності й перспектив залучення жінок до роботи в управлінському апараті, внутрішніх органах тощо.
На завершення засідання перед присутніми виступила керівник Запорізького благодійного фонду «Єдність за майбутнє», експерт-фінансист з питань формування місцевого бюджету, ґендерноорієнтованого бюджетування, розвитку органів самоорганізації населення Тамара Огородова.
Вона подякувала організаторам заходу – представникам юридичного факультету під керівництвом декана Тетяни Коломоєць – за винесення на обговорення такої важливої для сьогодення теми. Також Тамара Огородова звернулася до досвіду інших країн щодо подолання ґендерних стереотипів, залучення обох батьків до активного догляду за дітьми, що відкриває перед жінками додаткові можливості для кар’єрного розвитку, тощо. Вона висловила сподівання щодо збільшення кількості жінок-політиків та юристів у майбутньому.
Розповідаючи про співпрацю з юридичним факультетом ЗНУ, Тетяна Огородова наголосила на активності й відкритості для співробітництва декана юридичного факультету Тетяни Коломоєць. Вона відзначила, Тетяна Олександрівна часто є експертом під час виступів представників благодійного фонду «Єдність за майбутнє», бере участь у міських заходах тощо. Вона висловила сподівання на подальшу плідну співпрацю з юридичним факультетом ЗНУ і на те, що цей тематичне засідання круглого столу стане перший у низці подібних заходів.
Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2289997111029669
Таміла Тарасенко