Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники Національного банку України провели низку лекцій для студентів ЗНУ

Представники Національного банку України провели низку лекцій для студентів ЗНУ

Представники Національного банку України провели низку лекцій для студентів ЗНУ
12.11.2018 12:44 Все Головні новини Факультети Юридичний Національний банк України лекція юридичний факультет економічний факультет факультет менеджменту Економіко-правничий коледж

У рамках проведення роад-шоу Національного банку України в Запоріжжі 8-9 листопада до Запорізького національного університету завітали представники НБУ. Вони зустрілися зі студентами юридичного факультету, економічного факультету, факультету менеджменту, а також – Економіко-правничого коледжу й провели для них низку лекцій, присвячених механізму діяльності валютного ринку, монетарній політиці Національного банку України й трансформаціям у діяльності банку та його стратегії розвитку.

За словами однієї з організаторів заходу від Запорізького національного університету, декану юридичного факультету Тетяни Коломоєць, ініціатором його проведення стали співробітники національного банку України. Вони звернулися до керівництва юридичного факультету, із яким мають певний досвід співпраці, із пропозицією щодо підвищення фінансової грамотності студентів. У результаті майбутні фахівці фінансової та правової галузі, яких готує ЗНУ, отримали змогу поспілкуватися з представниками центрального банку України.

На початку заходу проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук подякував його організаторам і висловив переконання, що всім присутнім в аудиторії студентам буде корисно більше дізнатися про фінансову політику України, про регулювання валютного ринку, монетарну політику тощо. Він зазначив, що на сьогодні успішна людна має бути фінансово грамотною й закликав присутніх скористатися можливістю поставити запитання безпосередньо представникам Нацбанку України.

Першим спікером став представник департаменту відкритих ринків Емал Бахтарі. Він присвятив свій виступ розгляду питанню: «Як працює валютний ринок?».

Того ж дня перед учасниками просвітницького заходу виступила співробітниця департаменту монетарної політики та економічного аналізу Нацбанку Вікторія Плачинда. У її виступі йшлося про «Монетарну політику національного банку: цілі та інструменти».

Завершив низку лекцій 9 листопада представник департаменту стратегії та реформування НБУ Михайло Відякін. Він розповів присутнім про «Трансформацію Національного банку України/ Менеджмент змін /Проектне управління/ Стратегію Національного банку».

Під час лекцій йшлося про функції Національного банку України як єдиного регулятора банківської галузі на рівні країни, його призначення, механізми впливу на фінансову політику тощо.

«Ми хочемо з українського Нацбанку зробити сучасний регулятор європейського рівня», – наголосили представники цієї установи. У контексті цього вони розповіли про причини трансформації НБУ, яка на сьогодні активно триває, про мету й завдання, які ставить перед собою керівництво Нацбанку, про потребу в молодих ініціативних й освічених співробітниках тощо. Крім того, спікери познайомили присутніх на лекціях з основами фінансової грамотності, розповіли на конкретних прикладах про банківський ринок і принципи його роботи, монетарну політику тощо.

Після завершення низки лекцій студенти ЗНУ отримали сертифікати учасників, які засвідчили здобуті ними знання й підвищення кваліфікації.

Під час церемонії вручення сертифікатів декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць подякувала гостям вишу, висловила переконання, що такі зустрічі корисні для покращення практичних навичок студентів. Вона зазначила, що сподівається на подальшу плідну співпрацю з Національним банком України.

Завідувач кафедри підприємництва, менеджменту організацій та логістики факультету менеджменту Людмила Бухаріна, своєю чергою, подякувала лекторам за цікаві, інформаційно насичені та яскраві презентації. Вона зауважила, що такі елементи інтерактивності краще допомагають студентам у засвоєні важливої інформації. Також вона зазначила, що студенти змогли не лише продемонструвати під час спілкування з лекторами свої знання, отримані під час навчання, але й збагатитися новою важливою інформацією.

Викладачі Економіко-правничого коледжу ЗНУ Інна Кирилова й Олена Тютюнник, які супроводжували студентів ЕПК, залишилися задоволеними корисними й цікавими заняттями, а також – активністю студентів коледжу. Так, вони відзначають студентку 3 курсу спеціальності фінанси, банківська справа та страхування, Анастасію Сегеду, яка активно спілкувалася з доповідачем Михайлом Відякіним.

Самі представники Національного банку України оцінили зустріч зі студентами ЗНУ як важливий складник втілення в життя прагнення представників банку підвищити рівень фінансової грамотності населення. Так, представник департаменту відкритих ринків Емал Бахтарі зауважив, що працівники НБУ проводять низку зустрічей зі студентами провідних закладів вищої освіти України. При цьому вони звертаються до викладачів та студентів як до широкого кола експертів, і з якими можна обговорити причини дій Нацбанку, процес його трансформації та плани на майбутнє. Саме тому доповідачів так радувала активність студентів.

До того ж, він наголошує на необхідності замотивувати й зацікавити студентів, які завтра стануть працівниками фінансової галузі, допомогти їм зорієнтуватися у ключових запитаннях майбутньої роботи вже зараз.

Своєю чергою, представник департаменту стратегії та реформування НБУ Михайло Відякін підкреслює, що студентство – майбутнє не лише фінансової галузі, а й усієї країни. Тому необхідно дбати про фінансову грамотність студентів юридичних й економічних спеціальностей не лише тому, що це корисно, насамперед, для них самих, але й тому, що це потрібно їм як майбутнім висококваліфікованим фахівцям.

Він із власного досвід виніс переконання, що студентів цікавить майбутнє грошових відносин, їм потрібно прикладні знання. Тож завдання співробітників Нацбанку допомогти майбутнім фахівцям підвищити кваліфікацію під час навчання у виші. Саме тому він після завершення лекції відповів на численні запитання студентів і викладачів ЗНУ.

Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2294428220586558

 

Таміла Тарасенко

 

Схожі новини