Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Більше півтисячі старшокласників міста й області завітали на День абітурієнта ЗНУ

Більше півтисячі старшокласників міста й області завітали на День абітурієнта ЗНУ

Більше півтисячі старшокласників міста й області завітали на День абітурієнта ЗНУ
12.11.2018 17:07 Все Головні новини Факультети Університет День абітурієнта профорієнтаційна діяльність вступ-2019 приймальна комісія відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування

Одинадцятого листопада в Запорізькому національному університеті відбувся День абітурієнта – масштабний профорієнтаційний захід, який зібрав більше 500 старшокласників і студентів коледжів із Запоріжжя й області. Таке зацікавлення серед майбутніх вступників, зокрема пояснюється активною багатопрофільною профорієнтаційно-консультаційною роботою представників ЗНУ, а також незмінною популярністю, якою користується університет серед абітурієнтів.

Старшокласники та їхні батьки й вчителі скористалися нагодою не лише ближче познайомитися з провідним вишем Півдня України, але й дізнатися від фахівців ЗНУ та Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти про нововведення вступної кампанії-2019 та про алгоритм успішного вступу до обраного вишу.

Уже в холі навчального корпусу майбутніх студентів привітно зустрічали представники всіх факультетів. Усі охочі мали змогу пройти профорієнтаційні тести на базі кількох комп’ютерних класів ЗНУ й остаточно визначитись із обраним фахом. Такою можливістю скористалися чимало учасників Дня абітурієнта. Крім того, вони отримали інформаційні роздаткові матеріали профорієнтаційного змісту.

У ЗНУ також подбали про створення святкового настрою в абітурієнтів: для них біля актової зали влаштували креативну фотозону у вигляді студентського квитка. На третьому поверсі усіх гостей університету зустрічав гітарний дует від студентів факультету іноземної філології Микола Пелешка і Вадим Карацюпи.

А в самій актовій залі на вступників чекала відеопрезентація ЗНУ: у легкій невимушеній формі їм розповіли про навчання й дозвілля студентів ЗНУ. Ведучі заходу – студенти Антон Назаренко й Вікторія Лагутіна – привітали присутніх і наголосили, що ЗНУ – це місце можливостей, де кожен студент має всі умови, аби розкрити свої таланти. Це підтвердив запальний танок від студентів Економіко-правничого коледжу й пісня у виконанні учасника вокальної студії «Кантилена» центру культури ЗНУ Артура Конкіна. Згодом Антон Назаренко влаштував бліц-опитування серед присутніх у залі. Воно підтвердило, що більшість абітурієнтів уже визначилися не лише із закладом вищої освіти, куди будуть вступати наступного року, але й із майбутньою спеціальністю.

Після урочистого виконання Гімну України і Гімну ЗНУ хором вокальної студії «Кантилена» центру культури ведучі надали слово ректору Запорізького національного університету Миколі Фролову та ректору Запорізької державної інженерної академії Віктору Банаху.

Микола Олександрович привітав присутніх на заході й зазначив, що йому приємно бачити таку велику кількість абітурієнтів, які виявили бажання більше дізнатися про виш, адже це свідчить про те, що ЗНУ обрав правильну модель розвитку: це дозволяє університету крок за кроком впевнено наближатися до європейських канонів вищої освіти.

Ректор ЗНУ повідомив, що з 1 січня 2019 року ЗДІА приєднається до Запорізького національного університету як Інженерний інститут. Тож під час вступної кампанії-2019 абітурієнти, які зробили вибір на користь ЗНУ, вступатимуть до сучасного вишу, на 18 факультетах якого успішно здобувають сучасні професії, затребувані на ринку праці, близько 16 тисяч студентів.

Своєю чергою, Віктор Банах наголосив, що на сьогодні нашій країні не вистачає єднання. Саме тому об’єднання ЗНУ і ЗДІА може слугувати прикладом того, як заклади вищої освіти єднаються задля вирішення важливих питань і надання ще більш якісних освітніх послуг. ЗДІА продовжить існувати як Інженерний інститут ЗНУ, а майбутні студенти вишу зможуть отримати освіту за актуальними для нашого регіону спеціальностями.

Також перед присутніми виступила студентська піар-команда. Представники всіх факультетів ЗНУ і ЗДІА презентували професії, у яких можуть працювати випускники вишу й познайомили абітурієнтів із деканами факультетів, присутніми на заході.

Неабияке зацікавлення серед присутніх викликав виступ директора Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти Марини Горбенко-Хвастунової, яка розповіла про основні нововведення, пов’язані із ЗНО і вступною кампанією 2019 року. Зокрема, вона нагадала, що чинною залишається вимога про обов’язкове проходження для всіх вступників, включно тих, які навчаються у коледжах, ЗНО з української мови та літератури і про те, що кожен має обрати між зовнішнім незалежним оцінюванням з історії України чи математики. Водночас цьогоріч майбутні абітурієнти можуть здавати максимум чотири ЗНО. Зокрема, два тестування з іноземних мов, аби потім під час вступної кампанії, де потрібна іноземна мова, надати сертифікат із більшою кількістю балів.

Марина Михайлівна ознайомила присутніх із розкладом проведення пробних тренінгів із ЗНО, терміном реєстрації на ЗНО (із 5 лютого до 25 березня) та із датами проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Вона зауважила, що більше інформації можна отримати, завітавши на сайт Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти: https://dneprtest.dp.ua/cms/index.php

Перед учасниками заходу також виступила начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів, яка ознайомила абітурієнтів із комплексом профорієнтаційних заходів культурно-масового, інформаційного і спортивного спрямування, які триватимуть у ЗНУ впродовж навчального року. Галина Володимирівна, крім того, розповіла про переваги, які надають абітурієнтам підготовчі курси ЗНУ, й запросила всіх охочих завітати до ауд. 204 і 209 навчального корпусу №2, аби отримати всю необхідну інформацію.

Відповідальний секретар приймальної комісії ЗНУ Станіслав Іваненко відповів на численні запитання присутніх, пов’язані із умовами вступу-2019. Він запевнив, що всі, хто завітає до приймальної комісії упродовж року і під час вступної кампанії (за адресою: навчальний корпус №2, ауд. 114,115), отримає вичерпну консультацію та практичну допомогу у створенні електронного кабінету, підготовці пакета необхідних документів тощо.

Крім того, від імені студентів майбутніх вступників привітала співголова іміджевого сектору студради Анастасія Сидоренко. Вона запевнила, що студактив намагається вчасно і в повному обсязі надавати абітурієнтам цікаву для них інформацію. Цікавий сюрприз чекав на учасників Дня абітурієнта: усім їм роздали аркуші з номерами. І наприкінці заходу влаштували лотерею: проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура з прозорої скриньки витяг три номерки – й три учасника заходу отримали в подарунок від ЗНУ флешки «для майбутніх знань».

Завершилося свято запальною хореографічною композицією від студенток юридичного факультету й побажаннями ведучих зустріти всіх присутніх уже 1 вересня студентами Запорізького найкращого університету. Вступники мали змогу більш детально познайомитися із обраними факультетами. При цьому представники факультетів виявили неабияку креативність, аби це знайомство було інформативним і водночас захопливим для гостей.

Так, на факультеті соціології та управління декан Максим Лепський і викладачі розповіли про особливості кожної спеціальності, умови навчання на факультеті, бази проходження практики і перспективи, які чекають на випускників ФСУ. Після цього на абітурієнтів чекала інтерактивна гра в форматі Open space. Їм було запропоновано написати свої позитивні очікування та побоювання щодо навчання в університеті. Після цього студентська рада розвіяла усі міфи та розповіла, яким чином ФСУ запобігає проблемам, з якими можуть зіштовхнутись першокурсники. 

На факультет журналістики абітурієнти познайомилися з деканом Віктором Костюком, викладачами і представниками студради. Вони отримали немало цікавої й актуальної інформації не лише про вступ до ЗНУ і навчання в університеті, але й про фах журналіста, рекламіста, редактора й фахівця із PR- технологій.

На біологічному факультеті у рамках Дня абітурієнта відбулося урочисте висадження дерев-нащадків знаменитого Запорізького дуба. У їх висадці безпосередньо брали участь декан факультету Людмила Омельянчик, завідувач кафедри загальної та прикладної екології і зоології, професор Олександр Рильський, заступник декана з виховної роботи Вікторія Яранцева й голова студради факультету Інна Аврамець. Крім того, в організації і проведення заходу взяли участь професори Валентина Бовт, Олександр Бражко, Валерій Домніч, Віктор Лях, доценти Валерій Горбань, Віра Копійка, Оксана Маслова, Наталія Костюченко, Галина Дударєва, Єгор Гороховський, Михайло Завгородній і старший викладач Володимир Вовченко. Крім того, вони запропонували закладам шкільної освіти приєднатися до флешмобу із висадки дубків – нащадків Запорізького дуба. Естафету підхопили представники Запорізької загальноосвітньої школи № 14, яким передали саджанці. Студенти біологічного факультету підготували святковий концерт, переконливо продемонструвавши, наскільки талановитий цей факультет.

Ми звернулися до старшокласників, які завітали на День абітурієнта, аби дізнатися про їхні враження від участі в заході, джерела інформації, звідки вони дізналися про цей важливий профорієнтаційний захід, обрані ними професії тощо.

Так, Юлія Руденко із Запорізької загальноосвітньої школи № 30 зазначила, що в її школі вивісили відповідне оголошення. До того ж, на День абітурієнта радили завітати на підготовчих курсах. Вона прагне більше дізнатися про спеціальність «менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», із якою хоче пов’язати своє майбутнє.

Дарина Мельник із Запорізької загальноосвітньої школи № 12 і Катерина Царицина з Балабінського НВК «Престиж» мріють опанувати професію перекладача. Дівчатка відвідують підготовчі курси при ЗНУ, а також побували на «Ярмарку освіти», який нещодавно проходив в торгово-виставковому комплексі «Козак-палац», де й дізналися більше про День абітурієнта й вирішили познайомитися з викладачами і студентами факультеті іноземної філології.

Єлизавета Гришина з Біленівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів і Яна Івашкова із Михайлівського НВК довідались про цей захід від викладачів ЗНУ, які побували в їхніх закладах і розповіли про навчання в університеті, особливості вступу до вишу тощо. Дівчата хочуть опанувати такий фах, як «спеціальна освіта», який діє на базі факультет соціальної педагогіки та психології. Знайомство із ЗНУ справило на обох велике враження.

Олександр Догієнко із Приморського ЗОШ І-ІІІ ступенів також дізнався про День абітурієнта на підготовчих курсах, куди записався, аби якісно підготуватися до вступу на математичний факультет. Він прагнув під час заходу поспілкуватися з викладачами і студентами факультету.

Станіслав Романюк із Вільнянської ЗОШ №1 і Сергій Зубков із Вільнянської гімназії «Світоч» зазначають, що про День абітурієнта дізналися від представників ЗНУ, які завітали до їхніх закладів освіти. Хлопцям сподобалося знайомство з біологічним факультетом, де вони прагнуть навчатися в майбутньому.

Усі вступники схвально відгукнулися про проведення Дня абітурієнта, відзначивши, що отримали багато корисної інформації щодо вступу-2019 і проходження ЗНО, дізналися про цікаві заходи, які представники вишу влаштовують для абітурієнтів, тощо. Більшість із них уже сьогодні переконана, що вступатиме саме до Запорізького найкращого університету.

Фотогалерея Дня абітурієнтів:

https://www.facebook.com/biodept.znu/photos/?tab=album&album_id=277099569608776

Фотогалерея (висадка дубків):

https://www.facebook.com/pg/biodept.znu/photos/?tab=album&album_id=277099569608776

Таміла Тарасенко

 

 

 

Схожі новини