Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ вивчають музичну терапію

У ЗНУ вивчають музичну терапію

25.09.2008 15:41

Сьогодні в Запорізькому національному розпочалася міжнародна науково-практична конференція «Музикотерапія як соціально-психологічна реабілітація». Протягом двох днів науковці з України, Білорусії, Німеччини та Норвегії обговорюватимуть проблеми теорії та практики соціально-психологічної реабілітації засобами музики.

Конференція проходить у ЗНУ невипадково – наш університет є одним з небагатьох українських вишів, де вивчається відносно молодий напрям психології - музична терапія. Але на відміну від інших вищих навчальних закладів, де дисципліна є суто теоретичною, в ЗНУ багато уваги приділяється практичному аспекту. Новий курс почав впроваджуватися в ЗНУ 8 років тому, коли між нашим університетом та Університетом прикладних наук Магдебург-Стендаль (Німеччина) було укладено угоду про співпрацю.
Доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки та психології ЗНУ Галина Локарєва зазначає, що впровадити новий для української науки курс було нелегко. «Справа в тому, що в Україні не існує такої професії, як музичний терапевт. А Міністерство освіти і науки вважало, що музична терапія відноситься до галузі медицини, а не психології», - розповідає Галина Василівна. Проте викладачі факультету соціальної педагогіки та психології доклали всіх зусиль, щоб в Запорізькому національному з’явився сучасний курс «Соціально-психологічна реабілітація засобами музики (музикотерапія)».
«Цей проект став першим проектом міжнародної співпраці не тільки на нашому факультеті, але й в університеті», - говорить декан факультету соціальної педагогіки та психології Ольга Пономаренко.Випускники курсу працюють в різноманітних соціальних службах, а двоє з них здобувають магістерський ступінь в норвезькому університеті». За час співпраці студенти та викладачі ЗНУ побували на стажуванні в м. Магдебург, брали участь в міжнародних тренінгах та семінарах, прослуховували лекції німецького професора в режимі он-лайн.
Томас Вош, професор, доктор Університету прикладних наук Вюрцбурга та Швайнфурта, який завітав на міжнародну конференцію до ЗНУ разом зі своїм колегою професором, доктором Бергенського університету Брюньюльфом Стіге, відзначив: «Я вже вісім років співпрацюю з вами і дуже радий цьому. Запам’яталося, як на Азовському морі відбувався тренінг з музичної терапії. Після тижня занять ваш студент підійшов до мене і сказав, що почував себе надзвичайно вільно, і це було чудово».
Завтра на факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ будуть проводитися засідання секцій, круглі столи, семінари, майстер-класи за участі іноземних гостей. Також планується обговорення угоди про співпрацю між ЗНУ, Університетом прикладних наук Вюрцбурга та Швайнфурта та Бергенським університетом.