Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека презентує книжкову виставку до 100-річчя доби Директорії Української Народної Республіки

Наукова бібліотека презентує книжкову виставку до 100-річчя доби Директорії Української Народної Республіки

Наукова бібліотека презентує книжкову виставку до 100-річчя доби Директорії Української Народної Республіки
14.11.2018 14:18 Все Головні новини університет наукова бібліотека виставка

Відлік героїчних і трагічних сторінок історії Української революції 1917-1921 років добіг 100-річчя Директорії Української Народної Республіки. Директорія, що стала надзвичайним органом влади в Україні, була створена в ніч з 13 на 14 листопада 1918 р. блоком партій Український Національний союз.

У рамках заходів із відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та вшанування пам’яті її учасників наукова бібліотека відкриває книжкову експозицію «Україна в добу Директорії» (хол наукової бібліотеки). На сторінках монографій, підручників, енциклопедій, авторефератів дисертацій, наукових статей розкриваються події та діяльність історичних постатей доби Директорії УНР.
Починається експозиція з фотолітопису «За Україну, за її долю, за честь і волю, за народ! 100-річчя Української національної революції 1917-1921 рр.» (Київ, 2017). Третя книга зібрала максимальний комплекс фотоматеріалів часів Директорії (1918-1920 рр.).
У монографії Анастасії Іванової «Законодавчий процес і законодавча техніка в період Центральної Ради, Гетьманату П.П. Скоропадського та Директорії» (Київ, 2011) на документальних нормативних матеріалах державних інституцій періоду української революції початку ХХ ст. визначаються основні стадії законодавчого процесу, правила і прийоми створення та систематизації законодавчих актів, що на той час склалися й діяли Дослідницею висловлюються пропозиції щодо раціонального використання в новітню добу досвіду Української Центральної Ради, Гетьманату П.П.Скоропадського і Директорії.
Свій погляд на політичне життя Директорії від моменту приходу до влади і аж до загибелі висвітлює в 7-томній праці «Україна в добі Директорії УНР» (Торонто, 1962-1966) американський історик-емігрант з України Матвій Стахів. Автор залучив широке коло як власних документів, так і матеріалів західних архівів. У роботі було зроблено спробу ретельно проаналізувати майже всі сфери суспільно-політичного життя, висвітлити перебіг зовнішньополітичних та військових змагань Директорії.
Головним очільникам Директорії Володимиру Винниченку та Симону Петлюрі присвячені окремі розділі експозиції.
Із зібрання книг української діаспори наукової бібліотеки ЗНУ представлено перший том щоденникових записів видатного українського політичного діяча, прозаїка, драматурга і художника Володимира Винниченка «Щоденник. Diary. 1911-1920» (Едмонтон-Нью-Йорк, 1980). Вони є унікальним джерелом дослідження тієї доленосної епохи української історії, а також життя та діяльності багатьох людей, його сучасників, сподвижників і опонентів, дають змогу «у плоті і крові» уявити їх живі образи.
Фонд рідкісної книги наукової бібліотеки ЗНУ надав публікацію міністра юстиції одного з урядів Директорії Сергія Шелухина «Варшавський договір між поляками й С. Петлюрою 21 квітня 1920 р.», видану брошурою 1926 року в Празі.
Окремий розділ склали статті сучасних вчених-істориків в науковому фаховому виданні «Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету».
Зала електронних ресурсів наукової бібліотеки (навч. корпус №2, кімн. № 126) запрошує на перегляд видань з електронної бібліотеки та візуальних матеріалів. Проект Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України «Українська революція: архівні хроніки» подає унікальні документи, що закарбували добу Директорії.
Інформацію про всі книги, публікації в газетах, журналах та наукових збірниках за темою подає електронний каталог. Запрошуємо до університетської книгозбірні!

Наукова бібліотека

Схожі новини