Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Правники ЗНУ долучилися до тренінгів з етики та доброчесності

Правники ЗНУ долучилися до тренінгів з етики та доброчесності

Правники ЗНУ долучилися до тренінгів з етики та доброчесності
19.11.2018 12:52 Все Головні новини Факультети Юридичний Юридичний факультет міжнародні зв’язки тренінг

Нещодавно представники юридичного факультету ЗНУ взяли участь у тренінгу Агентства США з міжнародного розвитку в співпраці з Управлінням ООН по боротьбі із злочинністю та наркотиками, Школою права Університету ім. Вашингтона і Лі. Захід відбувся за підтримки Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого на тему «Підвищення якості викладання питань етики та доброчесності для правників». До речі, цей проект триває в рамках глобальної ініціативи ООН «Освіта задля справедливості» на базі АПрНУ (м. Харків).

Онлайн-модулі з етики та доброчесності були презентовані професором Томасом Спіді Райсом і фахівцем із питань запобігання злочинності та кримінальної юстиції Управління ООН по боротьбі із злочинністю та наркотиками С. Горовіц. Учасники тренінгу мали змогу обговорити з фахівцями концептуальну основу курсу, питання юридичної етики та універсальних цінностей для правників, а також проблеми етики лідерства, плюралізму моральних оцінок, чесності, викликів морального вибору юристів, стратегії та гендерні аспекти етики, моральності і добросовісності журналістів, державних службовців, підприємців.

Представники юридичного факультету ЗНУ разом зі студентами з Чернівецького Національного університету імені Юрія Федьковича та Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, викладачами з Донецького національного університету й Ужгородського національного університету у складі малих робочих груп на прикладі модулю «Проблеми етики та доброчесності юристів-лідерів», «Моральності і добросовісності державних службовців» визначили напрями адаптації та інтеграції цього курсу до наявних навчальних планів університетів. Вони розробили авторську презентацію цих модулів, що супроводжувалося взаємним обміном досвідом між студентами та викладачами. Кожна зі сформованих малих робочих груп надалі запропонувала своє бачення концептуальної основи опрацьованих ними модулів, ключові положення якого у порядку дискусії обговорювалося усіма учасниками тренінгу під керівництвом проф. Томаса Спіді Райса.

Участь правничої школи Запорізького національного університету в роботі зазначеного тренінгу стало черговим заходом реалізації наукових досліджень з питань службового права і забезпечення ефективності та результативності реалізації положень Закону України «Про запобігання корупції», процедур міжнародного співробітництва у рамках проекту USAID «Нове правосуддя», а також вдосконалення навчального плану юридичного факультету, відповідно до сучасних тенденцій розвитку ринку праці правників.

Представники юридичного факультету висловили щиру подяку координаторам проекту USAID «Нове правосуддя», професору Томасу Спіді Райсу, експерту від ООН пані С. Горовіц, керівництву Національної академії правових наук України та усім іншим організаторам цього тренінгу за надані можливості збагачення педагогічних навичок та обміну релевантним досвідом.

 

Юридичний факультет

 

Схожі новини