Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Фестиваль шкільних медіа ЗНУ «Культурне розмаїття Запорізького краю» від журфаку зібрав найталановитіших

Фестиваль шкільних медіа ЗНУ «Культурне розмаїття Запорізького краю» від журфаку зібрав найталановитіших

Фестиваль шкільних медіа ЗНУ «Культурне розмаїття Запорізького краю» від журфаку зібрав найталановитіших
19.11.2018 16:48 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики співпраця зі школами фестиваль шкільних медіа

Шістнадцятого листопада, до речі, в День працівників телебачення, радіо та зв’язку, в Запорізькому національному університеті відбулося урочисте підбиття підсумків обласного фестивалю шкільних медіа «Культурне розмаїття Запорізького краю». На початку заходу присутніх привітав ректор ЗНУ Микола Фролов. Він зазначив, що вдячний усім учасникам змагання, які зробили правильний вибір, відгукнувшись на пропозицію факультету журналістики. Адже ЗНУ дбає не лише про своїх студентів, але й про абітурієнтів. У виші створені всі умови для сучасного навчання, а також для цікавого студентського життя й розвитку талантів. Тож вибір на користь Запорізького національного університету – правильний.

Учасників заходу також поздоровила директор департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Тетяна Озерова. Вона зазначила, що в області створюється конкурсне середовище, яке сприяє розвитку дитини. Також Тетяна Ярославівна подякувала представникам ЗНУ за його активність і велику кількість заходів, розрахованих на школярів області, зокрема за організацію і проведення чудового фестивалю шкільних медіа й побажала успіхів усім його учасникам. Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, вітаючи учасників заходу, наголосив, що ЗНУ – не лише центр якісної сучасної освіти, але й центр молоді. Він запросив старшокласників завітати на інші заходи, які впродовж року проводяться для школярів на базі вишу.

Варто відзначити, що організатори заходу – представники факультету журналістики – уже другий рік поспіль проводять цей важливий профорієнтаційний захід, у якому охоче беруть участь навчальні заклади міста Запоріжжя й області. До речі, співорганізатором фестивалю стала Запорізька обласна організація Національної спілки журналістів України. Декан факультету журналістики Віктор Костюк зазначив, що хоча всі учасники конкурсу прагнуть почути назву свого освітнього закладу серед переліку переможців, уже сама участь у конкурсі – це перемога, зростання й набуття потрібних навичок. Він подякував присутнім на заході науковим керівникам шкільних медіа, які роблять благородну справу, допомагаючи учням розкрити свої таланти й підвищити рівень медіа грамотності. Голова студентської ради факультету журналістики Дар’я Варлигіна привітала учасників медіафестивалю від імені усіх студентів факультету. Також вона згадала про своє становлення як журналіста, що розпочалося ще під час навчання в школі і побажала представникам шкільних медіа нових здобутків і перемог.

Під час підбиття підсумку змагання в номінації «Друковані ЗМІ» доцент кафедри видавничої справи та редагування Інна Горбенко та студентка Світлана Развєнкова вручили почесні грамоти та призи переможцям. За ІІІ місце – представникам Великобілозерської загальноосвітної школи № 3 Великобілозерської сільської ради Запорізької області, за ІІ місце – Запорізькому навчально-виховному комплексу № 19 Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради, а за І місце – Запорізькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 15 Запорізької міської ради Запорізької області.

У номінації «Радіопрограма» доцент кафедри журналістики Павло Мірошниченко й студентка Діана Токмань відзначили Запорізький колегіум "Елінт" (ІІІ місце), Кушугумський навчально-виховний комплекс "Школа І-ІІІ ступенів-гімназія «Інтелект» (ІІ місце). А переможцем номінації стала Запорізька спеціалізована школа-інтернат 1-3 ступенів «Січовий колегіум» Запорізької обласної ради. 

У номінації «Телевізійний матеріал» місця розподілили наступним чином: ІІІ місце – Запорізька загальноосвітня школа № 80, ІІ місце – Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №78, І місце – КЗ «Дніпрорудненська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів "Світоч"». Переможців цієї номінації привітали доцент кафедри журналістики Алла Тернова та студентка Карина Невмивака.

У номінації «Мультимедійна інтернет-публікація»: ІІІ місце посіли представники Широківського закладу загальної середньої освіти Широківської сільської ради Запорізького району Запорізької області. ІІ місце – за Запорізьким класичним ліцеєм, а І місце – у Запорізької спеціалізованої школи І-ІІІ ступені  №100. Переможців відзначили доцент кафедри журналістики Катерина Сіріньок-Долгарьова та студент Денис Кузнєцов.

У номінації «Реклама» завідувач кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків з громадськістю, професор Віта Березенко та  студентка Анна Яцків за ІІІ місце відзначили Вознесенську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Мелітопольської районної державної адміністрації Запорізької області, за ІІ місце – Запорізьку загальноосвітню середню школу I-III ступенів № 39, за І місце – Запорізький навчально-виховний комплекс № 109.

Крім того, за креативність та професійність у підготовці медіаконтенту нагороду отримав колектив Запорізької спеціалізованої школи-інтернату ІІ-ІІІ ступенів "Січовий колегіум" Запорізької обласної ради.

У придбанні подарунків і пам’ятних сувенірів для переможців й учасників конкурсу взяли участь представники первинної профспілкової організації Запорізького національного університету. Святковий настрій усім учасникам церемонії нагородження подарували талановиті студентки факультету журналістки. Гучними оплесками присутні винагородили авторську поезію у виконанні Анастасії Куркіної та вокальний номер Шахсанам Біналієвої.

Після завершення нагородження всіх гостей вишу запросили на екскурсію студмістечком. Потім всі охочі долучились до підготовлених викладачами факультету журналістики майстер-класів і тренінгів. Вони мали змогу відвідати тренінг із розслідувальної журналістики, майстерню молодого редактора та тренінг із рекламістики. Крім того, для них влаштували екскурсію до навчальних лабораторій факультету журналістики та до прес-служби ЗНУ.

Учасники заходу – старшокласники Запорізької області – подякували організаторам за цікаву й інформаційно насичену програму. Так, одинадцятикласники Дніпрорудненської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів «Світоч» Микита Соболевський й Аліна Семенець зазначили, що їхній колектив уже друге бере участь у цьому конкурсі. Цього разу вони подали заявку в номінаціях «телевізійний матеріал» і «Друковані ЗМІ», тож щир радіють, що відео сподобалось журі. Крім того, їм дуже сподобались екскурсії та майстер-класи.

А від Запорізької гімназії № 25, яка цього року вперше взяла участь у конкурсі в номінації «Друковане ЗМІ» на церемонію нагородження завітали одинадцятикласниці Валерія Книш й Олена Гознекіна. До речі, Олена бачить себе в майбутньому журналісткою, тож їй особливо цікаво було побувати нам факультеті журналістики ЗНУ й поспілкуватися з його викладачами та студентами.

Усі школярі висловили сподівання, що Медіафестиваль із його захопливим змаганням і цікавими майстер-класами відбудеться і наступного року.

Отже, під час проведення заходу його ініціатори прагнули стимулювати творчу ініціативу учнів міста Запоріжжя та області в створенні шкільних медіа, сприяти вивченню молоддю культурного, національного, етнічного, природного розмаїття нашого краю. А також – допомагати вчителям у розвитку критичного мислення школярів, вихованні нового, свідомого медіаграмотного покоління, яке володіє конкретними професійними компетентностями. Варто відзначити, що в конкурсі, котрий тривав із 1 жовтня по 10 листопада 2018 р., узяли участь учні 5-11 класів загальноосвітніх шкіл, вихованці гуртків і творчих майстерень. Усього на розгляд журі надійшло понад сотню заявок. При цьому конкурс проводився у п’яти номінаціях: «друковані ЗМІ (газета, журнал, буклет)»; «радіопрограма»; «телевізійний матеріал»; «мультимедійна інтернет-публікація» і «рекламна продукція». До речі, деякі, найактивніші, школи й гуртки подавали свої заявки одразу в кількох номінаціях. Для розгляду учасникам конкурсу запропонували такі тематичні напрями: «Ми різні, але ми рівні»; «Традиції мого народу»; «Краса рідного краю»; «Багатонаціональна Україна»; «Перлина України – острів Хортиця»; «Збережемо унікальну історичну спадщину Запорожжя»; «Моя Мала Батьківщина».

Учасники відповідально й творчо підійшли до виконання конкурсних завдань, змогли продемонструвати свою креативність, старанність, незвичний погляд на обрану тему й прагнення якнайглибше її розкрити. Під час церемонії нагородження ці переваги робіт юних журналістів високо оцінили члени висококваліфікованого журі.

Фотогалерея:

https://www.facebook.com/pg/zhurfak.znu/photos/?tab=album&album_id=1577138955766000

Таміла Тарасенко

 

 

 

 

Схожі новини