Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Спортивно-розважальний турнір ЗНУ «Абітурієнт-2019» на Кубок ректора визначив переможців проекту

Спортивно-розважальний турнір ЗНУ «Абітурієнт-2019» на Кубок ректора визначив переможців проекту

Спортивно-розважальний турнір ЗНУ «Абітурієнт-2019» на Кубок ректора визначив переможців проекту
19.11.2018 17:45 Все Головні новини Університет спортивно-оздоровчий комплекс профорієнтаційна діяльність спортивно-розважальний турнір «Абітурієнт-2019» на Кубок ректора змагання

Cімнадцятого листопада відбувся фінал обласного спортивно-розважального турніру «Абітурієнт-2019» на Кубок ректора ЗНУ. Втретє спортивно-оздоровчий комплекс університету приймав учасників та гостей цього масштабного заходу – старшокласників загальноосвітніх закладів Запоріжжя та області, тренерів шкільних команд і вболівальників. Учасників турніру «Абітурієнт-2019» та усіх присутніх у спортивній залі вітали: ректор ЗНУ Микола Фролов, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, заступник директора департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Віктор Захарчук, декан факультету фізичного виховання Микола Маліков, завідувач кафедри теорії та методики фізичної культури і спорту Анатолій Конох, директор спортивно-оздоровчого комплексу Михайло Протас, головний суддя змагань Олена Аксьонова та студент 3 курсу факультету фізичного виховання, дворазовий чемпіон Європи з важкої атлетики Дмитро Вороновський.

Нагадаємо, що турнір проводиться з ініціативи та за підтримки ректора Запорізького національного університету Миколи Фролова, проведення заходу координує проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура. Багато зусиль для організації та проведення спортивно-розважального турніру «Абітурієнт-2019» на Кубок ректора ЗНУ доклали співробітники відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування. Вони традиційно активно співпрацювали зі школами, надавали необхідну інформацію керівництву освітніх закладів, вчителям і старшокласникам міста й області, брали участь у розробці положення, координували перебіг підготовки заходу тощо.
Звертаючись до юних спортсменів – майбутніх абітурієнтів університету – від імені усієї вишівської спільноти, ректор Микола Фролов наголосив: «Ми раді вас бачити серед учасників змагань у стінах нашого університету. Сподіваємося також, що незабаром ви приєднаєтеся до студентської спільноти ЗНУ. Тож вам, своєю чергою, буде сьогодні цікаво і корисно поспілкуватися із представниками адміністрації вишу та факультету фізичного виховання, викладачами, студентськими активістами, зануритися в атмосферу, що тут панує. Хай переможуть найсильніші! І чекаємо вас наступного року у стінах нашого провідного регіонального вишу у якості повноправних студентів факультетів або Економіко-правничого коледжу».
Від імені департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації організаторам та учасникам спортивного свята передав вітання заступник директора департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Віктор Захарчук. А декан факультету фізвиховання Микола Маліков, важкоатлет Дмитро Вороновський та інші організатори запросили молодь вступати на найспортивніший факультет університету. Натомість Олена Аксьонова наголосила на тому, що організатори веселих стартів усіляко сприятимуть, аби розкрити таланти нинішніх абітурієнтів і допомогти їм влитися у студентський колектив. Вона також розповіла про умови змагань.
За звання найкращих спортсменів та за Кубок ректора ЗНУ змагалися цього разу 12 команд (по 7 учасників-учнів у кожній, яких підтримували супроводжуючий педагог, тренер і директор закладу середньої освіти): КЗ «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» ЗОР; Запорізька гімназія № 2 ім. Лесі Українки; Енергодарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2; Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 75; Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів «Основа» ЗМР; Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 86; Запорізька спеціалізована школа I-III ступенів № 40 із поглибленим вивченням англійської мови; Запорізький технічний ліцей; КУ «Федорівська ЗОШ І-ІІІ ступенів» (м. Пологи); Кушугумський навчально-виховний комплекс «Школа І-ІІІ ст. – гімназія «Інтелект»; заклад загальної середньої освіти «Розумівська школа» Долинської сільської ради Запорізького району; Запорізька гімназія №11.
Перед початком турніру команди вишикувалися на ігровому полі, а потім взяли участь у загальній руханці, яку провели заслужений тренер України, доцент кафедри фізичного виховання та спорту Борис Кокарев і майстер спорту України зі спортивної аеробіки, аспірант факультету фізичного виховання Світлана Кокарева.
Після розігріву команди-учасниці, традиційно, змагалися у кількох естафетах: «Спритні стрибунці», «Волейбольні перегони», «Футбольний слалом», «Парний баскетбол», «Гігантбол» та «Повітряний батл». Під час веселих стартів спортсмени працювали у команді та з партнерами в парах, демонстрували спритність і кмітливість. При цьому вони мали впоратися із таким спортивним знаряддям, як м’ячі футбольні, волейбольні та для фітнесу, скакалками тощо, а також із зовсім, здавалося б, неспортивними поліетиленовими пакетиками, які вони повинні були у парах дмуханням перемістити до протилежного боку спортивного поля під час веселого конкурсу «Повітряний батл». Найважчим для учасників змагань, звичайно, було виконати всі виставлені суддею умови конкурсних завдань, адже вони були жорсткими й уважними до дрібничок. Як от, наприклад, під час «Повітряного батлу» в жодному разі не намагатися допомагати собі руками, які мали тримати за спиною.
Варто зазначити, що всі конкурсні змагання учасників проходили у два прийоми – по шість команд одночасно. За прозорістю виступів та результатів невпинно слідкували команда суддів, представники ЗМІ та вболівальники. Серед них – тренери команд, викладачі фізичної культури представлених закладів загальної середньої освіти, які, здається, хвилювалися за своїх вихованців більше, аніж під час власних спортивних виступів. Самі ж учасники, аби найбільше вразити публіку й запам’ятатися своїм зовнішнім виглядом, який би презентував команду, обрали яскраві кольори для спортивного одягу свої збірних – жовті, зелені, червоні, сині тощо. А от яскравий колектив Запорізької гімназії № 2 ім. Лесі Українки, не зважаючи на чорну форму одягу, був представлений виключно веселими дівчатами з кісками та розмальованими зображенням м’яча обличчями.
Аби зробити змагання справжнім спортивним святом і продемонструвати творчі досягнення студентів ЗНУ, перед присутніми у залі виступали хореографічні колективи різних факультетів вишу. Організувати та провести цей турнір допомогли представники центру культури ЗНУ (директор – Юлія Янько).
Насамкінець серед команд судді визначили найкращих, найспритніших і таких, які справді впоралися із поставленими завданнями. Це колективи:
І місце – Федорівська ЗОШ І-ІІІ ступенів (м. Пологи);
ІІ місце – ЗОШ І-ІІІ ступенів № 75;
ІІІ місце – Енергодарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2.
Переможцям змагань представники адміністрації ЗНУ – Микола Фролов та Олександр Гура – вручили дипломи і медалі відповідного ступеня. Також грамотами та солодкими призами – від спонсора ТОВ «СІЛЬПО-ФУД», які у своїй діяльності керуються салоганами «Сільпо – почни кар’єру разом із нами», «Сільпо – чудовий старт для студентів» – нагородили всіх учасників змагань, їхніх педагогів, тенерів і директорів шкіл. Усі вони отримали солодкі подарунки та гарний спортивний настрій.
Командам дванадцяти закладів загальної середньої освіти від ректорату також вручили цінні подарунки – спортивні знаряддя. А директорам шкіл і гімназій та викладачам фізичної культури, які готували команди до змагань, передали відповідні відзнаки, що підкреслюють їхній вагомий внесок у розвиток молодого покоління та пропаганду здорового способу життя.
Головним завданням спортивного свята, традиційно, є популяризація здорового способу життя серед учнівської молоді, залучення школярів до занять фізичною культурою і спортом, загальний розвиток особистості дитини, виховання почуттів колективізму, товариськості, взаємовиручки і творчого мислення, а також профорієнтація майбутніх абітурієнтів.
Фотогалерея: https://www.facebook.com/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2305105779518802

Олена Хлистун

Схожі новини