Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На економічному факультеті відбувся тренінг із фінансової оцінки бізнес-діяльності

На економічному факультеті відбувся тренінг із фінансової оцінки бізнес-діяльності

На економічному факультеті відбувся тренінг із фінансової оцінки бізнес-діяльності
23.11.2018 11:41 Все Головні новини Факультети Економічний Економфак фінансовий тренінг

Двадцять другого листопада на базі економічного факультету ЗНУ відбувся тренінг «Особливості обліку та аналізу діяльності малого і среднього бізнесу. Основні принципи консолідації звітності», який проводився в рамках проекту «Відповідальне фінансування», що реалізовується Savings Banks Foundation for International Cooperetion (SBFIC)  та в рамках серії заходів щодо обліку діяльності МСБ від «Незалежної асоціації банків України» за підтримки фонду ощадних кас Німеччини Sparkasse та SMEConsult.

Основна мета заходу – ознайомити учасників тренінгу з кредитною технологією оцінки бізнесу представників мікро та малого бізнесу, розглянути основні інструменти фінансової оцінки бізнес-діяльності на основі управлінської звітності, навчити основним принципам консолідації, передати принципи відповідального кредитування.

Відзначимо, що в заході взяли участь декан економічного факультету Алла Череп, заступник декана з виховної роботи Вікторія Сьомченко, доцент кафедри  управління персоналом і маркетингу Валентина Гельман, студенти, а також  представники банківських установ, малого та середнього бізнесу.

Спікерами тренінгу виступили представники консалтингової компанії «Sme Consult» Олена Федак та Віта Рєзнік, які поділились своїми знаннями і досвідом в фінансовій галузі.

Під час тренінгу були розглянуті такі питання: огляд діяльності SBFIC,  огляд малого та середнього бізнесу в Україні, фінансово-економічний аналіз діяльності малого та середнього бізнесу,  кредитна технологія, управлінський облік та фінансові інструменти (баланс, звіт про прибутки та збитки, Cash-flow), консолідація звітності (вертикальна, горизонтальна, змішана), відповідальне фінансування (кредитування) та його критерії.

Учасники заходу також мали змогу дізнатись про технологію оцінки діяльності малого та середнього бізнесу,  про критерії розподілу підприємств на мікропідприємства, малі та середні, а також про те, які існують форми бухгалтерської звітності (форма1, 2, 3), як вести звітність, як оцінити платоспроможність клієнта банку, які особливості ведення господарської діяльності мікропідприємств і малих підприємств, що таке фінансова грамотність, як працює кредитна технологія. В ході тренінгу були використані різні методи роботи: презентації, групові дискусії, практичні кейси, вирішення логічних фінансових задач на облік та аналіз, тощо.

Виступаючи перед слухачами, спікери висловили переконання, що фінансова грамотність – це вміння розуміти, заробляти, зберігати і примножувати грошові надходження. При цьому, правильне ставлення до грошей повинно прищеплюватись ще з дитинства. Також на їх думку, правильне використання даних управлінського обліку суб’єктів мікро та малого бізнесу дозволяє отримати необхідну інформацію, надає базу для планування подальшої роботи та підвищує ефективність співпраці.

Крім того, модератори заходу запропонували переглянути та проаналізувати статистику кількості МСБ в Україні, орієнтовну частку МСБ у ВВП, динаміку проблемних кредитів банківської системи, динаміку розвитку фінансових установ в Україні (банківських і небанківських) та інше. По завершенню тренінгу всі учасники отримали  відповідні сертифікати.

 

Олена Переверзєва

 

 

Схожі новини