Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті іноземної філології відбулися урочистості з нагоди проведення Року французької мови в Україні

На факультеті іноземної філології відбулися урочистості з нагоди проведення Року французької мови в Україні

На факультеті іноземної філології відбулися урочистості з нагоди проведення Року французької мови в Україні
23.11.2018 13:15 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології кафедра романської філології та перекладу Рік французької мови в Україні

На факультеті іноземної філології Запорізького національного університету відбулися урочистості з нагоди приєднання вишу до проведення Року французької мови в Україні. Студенти ФІФ під керівництвом завідувача кафедри германської філології та перекладу Ірини Шаргай і доцента цієї кафедри Інни Тарасюк підготували франкомовну творчу програму, переконливо продемонструвавши не лише свої мовні компетентності, але й творчі здібності. Декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна високо оцінила цю освітню ініціативу й закликала інших представників факультету приєднатися до заходів із популяризації франкофонії.

На початку заходу ведучі – студентки Маргарита Зубчевська й Анна Степанян – нагадали присутнім, що 21 березня 2018 року Міністр закордонних справ України Павло Клімкін і Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич оголосили про проведення Року французької мови в Україні. Це відбулося в рамках Тижня французької мови та франкофонії у присутності 15-ти послів країн, що мають статус члена або асоційованого члена у Міжнародній організації франкофонії (МОФ).

Тож із вересня 2018 до серпня 2019 року Україна спільно з партнерами із франкомовних країн здійснять кілька сотень проектів та заходів, присвячених французькій мові, які відбудуться по всій країні і представлятимуть такі різноманітні галузі, як культура, освіта, спорт та економіка. Ці заходи набуватимуть найрізноманітніших форм: фестивалі, вистави, семінари, форуми, концерти, конференції, конкурси та безліч інших заходів. Не залишилися осторонь від цієї важливої загальнодержавної ініціативи і представники факультету іноземної філології ЗНУ.

Під час заходу присутніх привітали декан факультету Галина Морошкіна, завідувач кафедри романської філології та перекладу Ірина Шаргай і викладач-волонтер, носій французької мови Жан-Люк Ісслє.

У заході взяли участь талановиті студенти факультету – Катерина Саламатьєва, Вікторія Шпак, Софія Жук, Вероніка Шевченко, Анастасія Шумицька, Руслана Глушенко та інші. Вони вразили глядачів ліричними та запальними піснями французькою мовою та хореографічними композиціями.

Крім того, присутнім продемонстрували відеозапис, присвячений самопрезентації студентів-першокурсників французькою мовою. А ще на глядачів чекала франкомовна вікторина, відповідаючи на запитання якої вони змогли продемонструвати не лише мовні компетентності, але й знання історії, культури, літератури Франції тощо.

Завідувач кафедри романської філології та перекладу Ірина Шаргай розповіла про численні заходи, заплановані на ФІФ у рамках проведення Року французької мови. Уже зараз на факультеті розпочав свою діяльність розмовний франкофонний клуб, члени якого, зокрема можуть поспілкуватися з носієм мови – викладачем Жаном-Люком Ісслє, більше дізнатися про історію, культуру й побут цієї країни. Також усі охочі можуть взяти участь у конкурсі поетичних перекладів, результати якого будуть оприлюднені, а переможці нагороджені під час науково-практичної конференції «Різдвяні читання», яку вже кілька років поспіль у грудні проводять на факультеті. У планах викладачів і студентів – до новорічних свят інсценізувати якусь французьку казку, провести кілька цікавих профорієнтаційних заходів, залучивши до участі в них абітурієнтів тощо

Крім того, вони створили власну франкомовну сторінку в соцмережі Фейсбук, де будуть оприлюднювати розклад проведення заходів, звіти про їх проведення тощо. У плаха представників ФІФ – приєднати свою сторінку до загальноукраїнського інформаційного сайту, присвяченого проведенню Року французької мови в Україні:

https://www.facebook.com/FrancophonieenUkraine/posts/1874741752827418

Фотогалерея:
https://www.facebook.com/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2310408655655181

 

Таміла Тарасенко

 

 

 

Схожі новини