Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники економічного факультету побували з робочим візитом у французькому виші

Представники економічного факультету побували з робочим візитом у французькому виші

Представники економічного факультету побували з робочим візитом у французькому виші
26.11.2018 16:14 Все Головні новини Факультети Економічний економічний факультет міжнародні зв’язки візит

Із 11 по 15 листопада тривав візит делегації економічного факультету ЗНУ до навчального комплексу Сан Март-Шавань. Викладачі та студенти відвідали м. Ангулем (Франція) у рамках підписаного в березні 2018 року договору про співробітництво між закладами вищої освіти України і Франції.

Восени цього року французькі викладачі та студенти відвідали економічний факультет Запорізького національного університету, а вже в листопаді чекали на українську делегацію у Франції.

Програма перебування була надзвичайно насиченою. Кожного дня українські та французькі колеги брали участь в різноманітних заходах. Зокрема, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Тетяна Батракова проводила презентацію, під час якою йшлося про економіку України та роль Запорізького краю в ній, про структуру української економіки та ведення бізнесу в умовах кризи. Особливу роль в презентації відвели Запорізькому національному університету, його освітнім послугам, специфіці навчання на економічному факультеті.

Французькі викладачі та студенти представили свій регіон, його соціально-економічну структуру, розповіли про те, чим відрізняється французький бізнес на початку 21 сторіччя від попередніх історичних періодів. Навчання на економічному факультету в Сан Март-Шавань має практичний характер. Бакалаврів готують за короткою програмою, яка триває 2 роки, тому було дуже цікаво відвідати заняття, перейняти досвід французьких колег у викладанні економічних дисциплін.

Наголос у підготовці французьких фахівців робиться, в першу чергу, на тісній співпраці з бізнесом, тому під час перебування в регіоні Шарант, переважну кількість часу представники ЗНУ проводили на підприємствах, де власники розповідали про організаційні особливості ведення бізнесу, умови підприємницької діяльності, державну підтримку малого та середнього бізнесу, орієнтованого здебільшого на експортування продукції.

Для українських освітян провели екскурсії середньовічним містом Ангулем, адже для того, щоб ознайомитися з окремим підприємствами необхідно знати про історичні передумови розвитку міста, еволюціонування підприємницької діяльності протягом століть, спеціалізацію виробництва, міграцію тощо.

Запорізькі викладачі відвідали заклади Letuffe, що складаються з трьох магазинів і фабрики з виготовлення шоколаду. Продукція приватної фабрики посідає перше місце в роздрібній торгівлі регіону. Історія краю тісно пов`язана з ім`ям Маргарити де Валуа, отже, це знайшло відображення й в продукції фабрики – шоколадні маргаритки є її візитівкою. Фабрика Letuffe успадкувала від своїх попередників повний асортимент посуду, інструментів та традиційних старих форм, які й у наш час підтримуються та функціонують. Традиціями підприємства не заборонено використання сучасних матеріалів. Для того, щоб зрозуміти, як виготовлюють шоколадні цукерки, гостей запросили взяти участь в майстер-класах, на яких професійні ремісники покроково демонстрували таємниці шоколадного бізнесу, котрий ґрунтується на традиційних і незамінних знаннях.

Особливим було відвідування підприємства виробництва домашнього взуття Rondinaud, яке входить до складу об`єднання Charentaise, заснованого в 2018 році шляхом злиття чотирьох історичних компаній Шаранта: Rondinaud, виробництв Degorce, Ferrand та Laubuge. Злиття відбулося під впливом групи акціонерів, які бажали зберегти традиційні ноу-хау та відоме у всьому світі французьке виробництво. Екскурсію підприємством для української делегації проводив власник фабрики, предки якого з 17 століття займалися виробництвом взуття.

Відвідувачі побачили кожну операцію, отримали можливість посидіти та верстатами та поспілкуватися з робітниками. Обладнання – аутентичне, на якому працювали на початку 20 століття, але матеріали – сучасні та екологічно чисті, що в поєднанні з накопиченими знаннями робить взуття об`єднання Charentaise номером один в експорті регіону.

Безумовно невід`ємним складником економіки регіону Шарант є сільське господарство, зокрема виноградарство. Українській делегації надали можливість дізнатися про характеристики як вирощування винограду, так і його переробки. У місті Коньяк для них провели екскурсію в коньячному домі Отард, який є шостим у рейтингу французьких виробників коньяків. Окрім того, що виробництво розташовано в замку, в якому народився французький король Франциск І, та який має багату та бурхливу історію, ученим розповідали про технологію виробництва коньяків, співпрацю із виробниками бочок, традиції найму співробітників (в музеї є дошка із золотими пластинами з іменами працівників, що працюють на підприємстві більше 20 років), маркетингові стратегії в 20 та 21 сторіччі.

Через те, що спеціалізація регіону тісно пов`язана з океаном, французькі колеги надали делегації ЗНУ можливість подивитись, чим живе економіка острова Олерон, що знаходиться в Атлантичному океані. Уявлення про вигідне географічне розташування студенти та викладачі ЗНУ отримали під час екскурсії фортецею Ла Рошель, мандрівки островом, відвідування старовинного маяку.

Мабуть, найбільше вражень у них залишилися від участі в роботі справжнього аукціону з продажу морепродуктів – «кричалки», як його називають французи. Вони перебували в приміщенні аукціону, дивилися на роботу трейдерів, слідкували за тим, як міняються ціни, наскільки стародавні традиції сімейного рибальського бізнесу переплітаються з новими електронними технологіями продажу продукції, адже покупці знаходилися не лише в приміщенні аукціону, але й на відстані та робили замовлення в онлайн режимі. Французи дуже піклуються про навколишнє середовище. Не став винятком і рибний бізнес. Експерт із аукціонних торгів пояснив, що на острові працює переробний завод, тож морепродукти, які не були реалізовані протягом торгів, переробляються на різноманітні консерви та інші види продукції, яка реалізується як на острові Олерон, так і на континенті.

Економіка регіону, який гостям кожного дня демонстрували представники навчального закладу Сан Март-Шавань, є вкрай сучасною. Валовий регіональний продукт наповнюється не тільки за рахунок сільського господарства, але й значну частку в ньому займає сектор послуг. Представники ЗНУ були вражені тим, що Ангулем є світовою столицею коміксів, про що свідчать як міжнародні фестивалі, що проходять тут щороку, так і великі міжнародні школи мистецтв, які збирають на навчання студентів із усього світу, а також музей історії коміксів, який вони із задоволенням відвідали та дізналися про індустрію зсередини.

Візит був дуже насиченим враженнями та швидко закінчився. Обидві сторони сподіваються на подальшу співпрацю між навчальними закладами та факультетами у наступному 2019 році!

Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2314909521871761

 

Аліна Осаул,

заступник декана економічного факультету

з міжнародної діяльності

 

 

 

Схожі новини