Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели науково-практичний семінар «Профілактика булінгу в учнівському середовищі»

У ЗНУ провели науково-практичний семінар «Профілактика булінгу в учнівському середовищі»

У ЗНУ провели науково-практичний семінар «Профілактика булінгу в учнівському середовищі»
27.11.2018 10:37 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Центр гендерної освіти СПП Семінар Булінг

Двадцять шостого листопада на базі факультету соціальної педагогіки та психології був проведений науково-практичний семінар «Профілактика булінгу в учнівському середовищі», організований представниками факультету соціальної педагогіки та психології, кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності, Центру гендерної освіти на базі факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ.

До участі у заході були запрошені науковці, педагогічні фахівці, студенти, громадські діячі, представники органів державної влади і державних установ, державних і громадських організацій, соціальних служб.

Модератором заходу виступила  кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності, керівник Центру гендерної освіти ЗНУ  Тетяна Голованова.

На думку організаторів, метою  проведення семінару є підвищення обізнаності учасників та учасниць освітнього процесу з проблеми булінгу в учнівському середовищі. Так, за результатами дослідження ЮНІСЕФ в Україні, у 2017 році 67% дітей у віці від 11 до 17 років стикалися з випадками цькування у школі. Цькування (булінг) – це систематичне вербальне, фізичне, соціальне залякування та знущання, кіберзалякування, агресивна поведінка або будь-які інші дії однієї особи або групи осіб по відношенню до іншої особи. Низький рівень суспільної обізнаності, нестача інформації та даних про масштаби булінгу,  недостатність досвіду з ідентифікації булінгу, недостатність  практичних навичок ненасильницької поведінки актуалізують  цю проблему.

Відкрила роботу семінару голова оргкомітету, кандидат педагогічних наук, доцент, декан факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ Ольга Пономаренко. Також з вітальним словом виступила доктор психологічних  наук, професор, завідувач кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності ЗНУ Наталя Шевченко. Вони звернули увагу учасників заходу на важливість плідної роботи з  профілактики булінгу в учнівському середовищі та необхідність спільної роботи з навчальними закладами області в цій галузі. Також вони відзначили, що на факультеті соціальної педагогіки та психології, приділяють чимало уваги налагодженню й розвитку плідної співпраці із громадськими і державними організаціями та установами, а науковці ЗНУ завжди раді підтримати і допомогти  у вирішенні важливих методичних проблем, поділитися напрацюваннями в  галузі психології та педагогіки.

Відзначимо, що  під час семінару були розглянуті такі питання: безпека та недискримінація в освітньому середовищі, дослідження  булінгу в учнівському  та студентському середовищі, особливості використання онлайн-анкетування в дослідженні булінгу в учнівському та студентському середовищі,  інтернет технології у створенні  ефективних комунікацій та подолання булінгу серед  учнів, тощо.

Громадські діячі, студенти  й науковці виявили велику зацікавленість у питаннях, що розглядалися на семінарі. Так, з доповідями виступили: головний спеціаліст Департаменту  освіти і науки обласної державної адміністрації Галина Волкова ( «Безпека освітнього середовища як проблема соціального захисту студентів»); старший інспектор відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Запорізькій області, підполковник поліції Олена Юхимчук  («Визначення поняття «насильство» на законодавчому рівні»);  кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності, керівник Центру гендерної освіти ЗНУ Тетяна Голованова ( «Булінг в учнівському середовищі як соціально-педагогічна проблема»).

Також під час розгляду практичних аспектів семінару свої доповіді презентували: психолог, корекційний психопедагог, незалежний експерт на громадських засадах у співпраці зі Службою у справах дітей Запорізької обласної ради Інна Доля  ( «Ідентифікація булінгу у шкільному середовищі»); практичний психолог комунального закладу «Запорізький обласний центр соціально-психологічної реабілітаціїї дітей» Запорізької обласної ради Наталія Олексієнко   («Вплив середовищного фактору на підлітковий булінг»);  методист відділу психологічного супроводу освітнього процесу НМЦ ДОН Запорізької міської ради Ірина Ніколенко   («Агресивна поведінка учнів та булінг в уявленнях фахівців психологічної служби системи освіти м. Запоріжжя»); кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної педагогіки, заступник декана з профорієнтаційної роботи Олена Лещенко («Презентація дослідження з проблеми булінгу в учнівському  та студентському середовищі»).

Не менш важливим нюансом обговорення були особливості здійснення просвітницької роботи серед молоді з питань булінгу. Обговорюючи ці проблемні питання, всі учасники висловлювали своє бачення вирішення цих проблем та пропонували різні концептуальні підходи до їх розв’язання.

Завершилася практична частина виступом студентського форум-театру (керівник - студентка третього курсу спеціальності «Психологія» ЗНУ Юлія Іщенко) та інтерактивним опитуванням учасників семінару щодо ідентифікації проблем булінгу в учнівському середовищі та прийняттям рекомендацій.

Учасники семінару подякували організаторам і відзначили інформаційну насиченість і корисність заходу. Вони висловили сподівання на подальшу співпрацю із викладачами Запорізького національного університету.

 

 

 

Схожі новини