У Запорізькому національному університеті відбувся міжнародний семінар «Взаємодія атомних частинок і кластерів із поверхнею твердого тіла». Можливість обговорити актуальні проблеми та налагодити нові наукові зв’язки привабила не лише викладачів із різних міст України, але й гостей із Росії та Білорусії. Приводом до проведення цього заходу стало відзначення 20-річчя кафедри твердотільної електроніки та мікроелектроніки фізичного факультету.
За цей час співробітники кафедри досягли помітних наукових успіхів, про що свідчать численні наукові публікації у фахових виданнях та участь у наукових конференціях, присвячених різноманітним аспектам цього розділу фізики. Саме про це йшлося в привітальних промовах присутніх на урочистому відкритті семінару.
Проректор Володимир Волков привітав учасників заходу від імені адміністрації університету та підкреслив важливість подібних наукових зібрань. Перший завідувач кафедри, її засновник Олександр Горбань коротко згадав про основні етапи розвитку кафедри та її співпрацю з фізичними факультетами інших вишів Запоріжжя. Із теплими словами до ювілярів звернувся і декан фізичного факультету, доцент Олексій Осипов: ”Хочу побажати, щоб подібні ювілеї стали традиційними для нашого факультету і завжди супроводжувалися представницьким та науковими форумом. Адже головне багатство будь-якій кафедрі – це її викладачі”, - зазначив він.
Справжнім сюрпризом стало відеопривітання завідувача кафедри, доцента Олександра Яновського співробітником його кафедри, доцентом Олександром Приходько, який зараз перебуває на стажуванні в Кореї.
Предметом обговорення на семінарі стали теоретичні та експериментальні дослідження процесів на поверхні твердого тіла, зокрема, розгляд сучасних нанотехнологій.
Підсумовуючи результати роботи семінару в.о. завідувача кафедри твердотільної електроніки та мікроелектроніки, доцент Ольга Ананьїна зазначила: «Такі заходи мають чималу вагу у науковому світі, адже вони не лише збирають однодумців, але й допомагають налагодити нові контакти. Так, наша кафедра поки що спеціалізується більше на комп’ютерному моделюванні і досягла в цьому помітних висот. Сподіваємося, що завдяки домовленостям з іншими учасниками семінару, надалі ми матимемо змогу більше уваги приділити експериментальним дослідженням поверхонь твердого тіла».
Ангеліна ВДОВИЦЯ