
Нещодавно відбулася лекція «Єврореальність», організована студентською радою в рамках традиційного лекторію ЗНУ. Доповідачами виступили випускники і тренери Єврошколи, студенти університету: студентка 1 курсу магістратури факультету іноземної філології Милослава Федько і студент 4 курсу факультету соціології та управління спеціальності «Політологія» Антон Литвиненко.
Єврошкола (EU Study Days in Ukraine) – це освітній проект Представництва Європейського Союзу в Україні. Він надає унікальну можливість для українських студентів та випускників ВНЗ дізнатися більше про Європейський Союз, а також відкриває способи долучитися до співпраці у галузі освіти та проектної діяльності.
Реалізовується проект Українським освітнім центром реформ. У його рамках лектори – провідні українські та європейські фахівці, експерти, які займаються питаннями розвитку Європейського Союзу й інтеграційними процесами на континенті. Вони знайомлять учасників Єврошколи з основними тенденціями, проводять тренінги, допомагають організовувати молодіжні об’єднання і реалізовувати цікаві ідеї та проекти тощо.
Знайомлячись із студентською аудиторією, Милослава Федько й Антон Литвиненко розповіли про власний досвід участі у Єврошколі, причини, які їх привели в проект, і мету своєї діяльності у якості тренерів. Так, самі молодіжні лідери є учасниками багатьох проектів, таких як форум «Молодіжна столиця України», «Запорізька книжкова толока», волонтерство тощо і, звичайно, «Єврошкола».
Обидва тренери представили учасникам лекторію презентації та окреслили можливості, які відкриває перед молоддю участь у Єврошколі й програмі Erasmus+. Зокрема, специфікою Єврошколи є те, що її учасники роблять акцент на позанавчальній діяльності та спільних проектах. Для студентів тут передбачені спеціальні тренінги, лекції від провідних європейських та українських експертів у галузі політики, економіки й культури.
Основним завданням є створення спільного комунікативного простору у колі української молоді, де можна обмінюватися досвідом, збирати проектні групи, навчати інших командній діяльності, розробляти і впроваджувати різноманітні ініціативи. На заняттях піднімаються і обговорюються такі важливі теми як енергореформи, діяльність громад, інклюзія тощо.
Також доповідачі розповіли про умови участі у Єврошколі: для цього треба заповнити на сайті мотиваційний лист, надати дані про себе, обґрунтувавши бажання приєднатися до команди європейських молодіжних ініціатив, викласти це англійською мовою у формі есе, а ще створити резюме (summary) за переглядом невеличкого відеоролика.
При цьому важливо продемонструвати високий рівень знань з іноземної, адже надалі доведеться спілкуватися із лекторами і тренерами, які представляють європейські країни. Докладну інформацію шукайте на ФБ: на сторінках EU Study Days in Ukraine, Лекторій ЗНУ або за покликанням:
Милослава Федько більше уваги приділила освітнім проектам у рамках Erasmus+ за напрямом КА1 (академічна мобільність). Студенти ЗНУ мають можливість отримати доступ до програм мобільності або здобути подвійний диплом. Для цього потрібно звернутися за інформацією до відділу міжнародних зв’язків або до деканатів своїх факультетів.
Ще більше пропозицій можна знайти для представників багатьох спеціальностей на сайті проекту або Українського освітнього центру реформ за покликанням:http://cure.org.ua/ Зокрема, йдеться про програми доступу до європейської освітньої мобільності, про що і розповідали учасникам Єврошколи. Присутні на лекторії також переглянули відеоролик про засідання Єврошколи.
Щоб подати заявку на участь в одній із її сесій, слідкуйте за анонсами на вказаних сторінках та на сайті Представництва ЄС в Україні: https://eeas.europa.eu/delegations/ukraine_uk та заповнюйте анкету за посиланням в оголошенні. Участь у Єврошколі – безкоштовна, на основі конкурсу.
Олена Хлистун