Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті СПП у рамках «One day at University» влаштували захопливий квест для абітурієнтів

На факультеті СПП у рамках «One day at University» влаштували захопливий квест для абітурієнтів

На факультеті СПП у рамках «One day at University» влаштували захопливий квест для абітурієнтів
27.11.2018 16:17 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології факультет соціальної педагогіки та психології профорієнтаційна діяльність «One day at University»

Цей захід влаштували для старшокласників у рамках профорієнтаційного проекту «One day at University». Учасниками зустрічі стали 186 абітурієнтів – представників шкіл м. Запоріжжя та Запорізької області.

Абітурієнти мали унікальну можливість взяти участь у квест-мандрівці спеціальностями факультету. Організаторами заходу стали декан факультету соціальної педагогіки та психології Ольга Пономаренко, заступник декана з профорієнтаційної роботи факультету соціальної педагогіки та психології Олена Лещенко та студентка 3 курсу спеціальності «Психологія» Юлія Іщенко.

Учасників заходу привітав проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук. Він наголосив на тому, що ЗНУ є найбільшим та найкращим регіональним університетом із потужними можливостями для навчання та творчого розвитку студентів. Проректор запросив абітурієнтів приєднатися до факультету соціальної педагогіки та психології, до великої університетської родини, побажав учасникам заходу успіхів та наснаги.

У основі сюжету квесту було взято видатну казку Льюїса Керролла «Аліса в Дивокраї». Головна ідея квест-мандрівки для абітурієнтів – познайомитись зі спеціальностями факультету, виконуючи завдання на різних станціях. Учасники були об’єднані в команди та, рухаючись кожен своїм квест-маршрутом, відвідували станції-території спеціальностей (о/п «Соціальна педагогіка», «Психологія», «Сценічне мистецтво», «Дизайн», «Початкова освіта», «Дошкільна освіта», «Спеціальна освіта»). За успішне виконання завдання на кожній території учасники отримували фрази-перевертні з казки, які повинні були правильно інтерпретувати.

Відкриття території «Соціальна педагогіка» проводилось доцентом кафедри соціальної педагогіки Юліаною Мацкевіч. Учасникам було запропоновано ситуації порушення прав дитини, у яких вони мали знайти правильні моделі поводження: «Сильніша дитина дражнить тебе», «Тебе звинувачують у вчинку, який ти не скоював», «У їдальні інша дитина сіла на твоє місце», «Батьки заборонили тобі товаришувати з однокласником, вважаючи його хуліганом» тощо. Старшокласниками було організовано жваве обговорення прав, які, з одного боку, порушуються у дитини в зазначеній ситуації, а з іншого боку, порушують права іншої дитини.

Запропоновані права людини: 1. Я можу сказати: «Ні!». 2. Я можу сказати: «Я так вважаю!». 3. Я сам відповідаю за свої вчинки. 4. Я можу помилятися. 5. Я маю право сказати: «Я не знаю!». 6. Я не робитиму, як хоче інший. 7. Я можу сказати: «Я тебе не розумію!». 8. Я можу сказати: «Мене це не хвилює!». Усі старшокласники захоплено розігрували ситуації, пояснювали, чому підходить те чи те право. Було проведено вікторину з прав дитини, на запитання якої всі учасники дали правильну відповіді.

На території «Початкової освіти» майбутніх абітурієнтів зустрічали викладачі кафедри соціальної педагогіки. Доктор педагогічних наук, професор Лариса Сущенко та кандидат педагогічних наук, доцент Юлія Зубцова запропонували випускникам перевтілитися у першокласників. Кожен сучасний першокласник Нової української школи має набір із 6 цеглинок Lego. Спочатку гості мали віднайти заховані в аудиторії 6 яскравих різнокольорових цеглинок Lego для себе. Потім складали різні запропоновані фігури. Будуючи високі вежі, виявляли вміння співпрацювати в команді, спритність і креативність. Неабиякі здібності знадобились випускникам, щоб побудувати фігуру так, щоб відкритими залишилися 23 її штирі. Проте це вийшло майже в усіх. Учні працювали із захопленням, ігри з Lego нікого не залишили байдужими.

До квесту були залучені волонтери-студенти факультету соціальної педагогіки та психології, які створювали атмосферу заходу. Вони розміщували плакати в фойє, зустрічали гостей у яскравих українських костюмах, реєстрували абітурієнтів, виступали фотокореспондентами, супроводжували учасників квесту станціями.

На території «Дошкільної освіти», яку організувала викладач кафедри соціальної педагогіки Ганна Чорна, абітурієнти ознайомились із особливостями спеціальності, занурились у світ дитинства. Переглянувши відеозагадку школярі швидко знайшли її відгадку та зобразили її за допомогою різних конструкторів, мозаїки. Не менш цікавим було завдання з кубиками, абітурієнти швидко зорієнтувались та назвали слова на букви з кубика, який обрали. Учасники правильно, швидко виконували завдання, отримавши позитивні емоції. Деякі учасники зацікавились спеціальністю вихователя, щоб працювати з дітьми.

На території «Спеціальна освіта», що була проведена доцентом кафедри соціальної педагогіки Тетяною Соловйовою, абітурієнти мали можливість ознайомитись з особливостями та метою спеціальної освіти. Учасники спробували себе в ролі людини з обмеженими можливостями та разом долали труднощі (бар’єри) навколишнього середовища. Особливо старшокласникам сподобалося завдання «Сіамські близнюки», яке передбачало спільну попарну роботу, що наочно демонструвала, як людина з порушеннями розвитку почувається при виконанні простих дій.

На території «Психології», під керівництвом доцента кафедри психології Оксани Лукасевич, перед абітурієнтами стояло завдання – створити повітряну вежу з великої кількості паперу. Завдання вважалось виконаним тоді, коли учням вдавалось створити стійку вежу завдовжки не менше одного метру. У процесі взаємодії запрошені учасники розвинули комунікативні навички ефективного спілкування в різних формах та умовах, вміння продуктивно працювати у команді, знаходити компроміси для досягнення загальної цілі. Інтерактивне завдання, виконання якого передбачало участь у квесті, стимулювало інтерес учнів, забезпечило активне долучення всіх учасників, згуртувало їх як колектив.

На території «Сценічне мистецтво» під керівництвом старшого викладача кафедри акторської майстерності та дизайну Тетяни Петрик з абітурієнтами проводились вправи з акторського тренінгу: «Покажи слово» (вправа на уяву, фантазію, акторське перевтілення), «Танцювальний батл» (вправа на ритміку, практичну характеристику жанру). Учасники із захопленням танцювали, перевтілювались та відчули себе справжніми акторами.

Територія «Дизайну» була організована викладачем кафедри акторської майстерності та дизайну Ганною Виноградовою. Старшокласники створювали з журнальної продукції відому картину В. Ван Гога «Зіркова ніч» у технології колажу. Учасники проявили натхнення, творчий та нестандартний підхід при виконанні завдання, робили об’ємні композиції у 3D форматі, проявляли себе креативно та активно.

Яскравим фіналом квесту, що створив комфортну та захоплюючу студентську атмосферу, став виступ команди студентів факультету соціальної педагогіки та психології «Аліса у країні СПП».

На завершення «One day at University» всі охочі завітали на засідання кіноклубу, де змогли насолодитися переглядом художнього фільму «Хлопчик у золотих штанях». Після чого вони аналізували фільм разом із викладачами, ділилися своїми думками і враженнями, а також обговорювали актуальні для суспільства проблеми, висвітлені у фільмі. Жваве обговорення серед учасників викликали питання перетворення хлопчачих мрій та бажань у захоплюючу дійсність.

На згадку про зустріч абітурієнти отримали браслети з магічними буквами SPP від студентів факультету соціальної педагогіки та психології. Учасники заходу щиро подякували викладачам та студентам за таку змістовну та захоплюючу зустріч та висловили побажання щодо її продовження.

Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2316154551747258

 

Олена Лещенко,

заступник декана з профорієнтаційної роботи

факультету соціальної педагогіки та психології

 

 

 

 

Схожі новини