
Двадцять шостого листопада підбили підсумки навчально-ознайомлювальної практики, яку студенти 2 та 3 курсів факультету журналістики заочного відділення проходили з 12 по 24 листопада. У рамках практики студенти відвідали Запорізьку регіональну дирекцію Національної суспільної телерадіокомпанії України, КП «Муніципальна телевізійна мережа», а також університетські ЗМІ, що працюють на базі Навчальної лабораторії телевізійної журналістики та лабораторії інтернет-радіо «Університет» і новітніх медіа.
Особливістю навчання на факультеті журналістики є посилена увага до практичної підготовки студентів. Студенти і денної, і заочної форми мають протягом навчання 7 навчальних і виробничих практик, що дає їм можливість не тільки ознайомитися з роботою регіональних ЗМІ, із середини побачити всю «журналістську кухню», але й спробувати свої сили в журналістській творчості. Протягом осінньої практики перед студентами стояли завдання ознайомитися зі структурою, історією, особливостями функціонування запорізьких та університетських ЗМІ, створити власні журналістські матеріали за результатами проведених екскурсій на бази практики.
13 листопада під керівництвом доцента кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю Тетяни Іванюхи відбулася екскурсія до Запорізької регіональної дирекції Національної суспільної телерадіокомпанії України (колишня ОДТРК «Запоріжжя»). Із роботою цього ЗМІ студентів познайомила продюсер Наталія Андреєва. Із її слів студенти дізналися, що ТРК «Запоріжжя» передала перші радіопозивні ще у 1939 р., а з 1959 р. почала виробляти телевізійні програми. Тож наступного року телерадіоканал святкуватиме свій ювілей.
Продюсер зазначила, що теперішня Запорізька регіональна дирекція НСТУ має одну з небагатьох у Запоріжжі професійних телестудій обсягом 300 м3, а також продемонструвала головні локації телерадіовиробництва – студію радіозапису, ефірну та режисерську апаратну тощо. Усі ці потужності та творчий колектив дозволяють ЗМІ бути сучасним незалежним мовником, який працює за світовими журналістськими стандартами повноти, оперативності, достовірності, балансу думок, відокремлення фактів від коментарів.
Студенти змогли зайти до музею телеканалу та побачити техніку, на якій працювали журналісти від часів заснування радіо «Запоріжжя». Пані Наталя розповіла, що раніше найбільші труднощі виникали у журналістів саме з обладнанням, працівники докладали великих фізичних зусиль для виходу програми, адже по-перше, техніка була великогабаритною та важкою, а по-друге, майже всі програми йшли в прямому ефірі, що в наші часи є великою рідкістю, але позитивом була зацікавленість глядача.
Не менш змістовною та цікавою була наступна екскурсія до навчальних лабораторій кафедри журналістики. Студентів привітно зустріли завідувач лабораторії інтернет-радіо «Університет» і новітніх медіа Наталія Логвиненко та радіоведуча Діана Токмань. Вони познайомили студентів із потужностями цього майданчика для отримання сучасних навичок журналістами-початківцями. Цікаво, що до складу лабораторії входять два потужні інформаційні ресурси – інтернет-радіо «Університет» (позивний в ефірі «Universe») та незалежний молодіжний портал «Пороги».
Під час екскурсії студенти побачили радіостудію, де ведеться запис радіопрограм та прямі ефірі, та отримали змогу вийти в прямий ефір і сказати публіці декілька слів. Цікаво, що кожен студент університету має можливість приєднатися до порталу «Пороги»: писати власні тексти, створювати аудіо- та відеоконтент.
Також майбутні журналісти змогли потрапити і до Студентської телестудії «Юніверс-ТБ», де ознайомчу бесіду провела завідувач навчальної лабораторії телевізійної журналістики Катерина Вавілова. Студентам розповіли про технічне оснащення телестудії, специфіку створення теленовин, продемонстрували змонтовані випуски. Отож, наприкінці екскурсії журналісти-початківці подякували за гостинну цікаву та інформативну зустріч і пообіцяли скоро принести свої власні матеріали до факультетських медіа.
Третьокурсниця Катерина Новосад так оцінила цьогорічну практику: «ця ознайомча практика була дуже цікавою та потрібною для набуття журналістських навичок. Для себе я дізналася багато нового та корисного, підкреслила деякі моменти в роботі журналіста, над якими раніше не замислювалася. Ця практика допоможе мені у майбутньому виборі професійної спеціалізації».
Фотогалерея:
https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=2317501471612566
Юлія Литвиненко, Надія Борисенко,
студентки факультету журналістики