Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Професор ЗНУ як кращий краєзнавець отримала премію імені Якова Новицького

Професор ЗНУ як кращий краєзнавець отримала премію імені Якова Новицького

Професор ЗНУ як кращий краєзнавець  отримала премію імені Якова Новицького
30.11.2018 14:23 Все Головні новини Факультети Філологічний Краєзнавство премія кафедра слов’янської філології

У Запорізькому обласному краєзнавчому музеї за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації відбувся семінар для суб’єктів туристичної діяльності за темою «Музейна справа у галузі туризму в Запорізькій області». Під час семінару відбулось урочисте нагородження лауреатів премії за досягнення в краєзнавчій роботі імені Якова Новицького, усі номінанти також отримали пам’ятні відзнаки. Цього року матеріали на премію подали 16 претендентів.

Лауреатів, номінантів премії імені Якова Новицького та учасників семінару привітав директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко.

- Сьогодні, коли йде війна, ми з особливою гостротою усвідомлюємо, наскільки важлива робота краєзнавців для відновлення істинної історії України. Сьогодні ви розповідаєте всім - дітям, молоді, дорослим – історію нашого краю з прадавніх часів, доводите науковими фактами, що тут жили славні люди і відбувалися значущі події. Ця премія, без сумнівів, стимулюватиме наших краєзнавців до нових досягнень у вивченні та популяризації найсучаснішими методами історії та культури нашого краю. Я дуже вдячний вам і пишаюся, що обласна влада достойно оцінила ваші роботи. Ми зробимо все, щоб і надалі присудження премії відбувалося щороку, - відзначив Владислав Мороко.

Вручення обласної премії імені Якова Новицького у розмірі 9000 грн цього року відбулася вперше. Переможцями премії у п’яти номінаціях стали:

Нагорна Ганна, бібліограф І категорії відділу краєзнавства Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки – за визначні видання з краєзнавства;

Сурченко Сергій, старший науковий співробітник Національного заповідника «Хортиця», представник редакційної колегії електронного часопису «Краєзнавство Запоріжжя» - за активну популяризацію історії та культури краю;

Павленко Ірина, завідувач кафедри слов’янської філології Запорізького національного університету, професор - за дослідження, збереження і відродження нематеріальної культурної спадщини;

Єременко Микола, засновник приватного музею «Менонітська садиба» у с. Владівка Чернігівського району, редактор КП «Редакція Чернігівської районної газети «Нива» та районного радіомовлення» Чернігівської районної ради, кандидат історичних наук - за визначні досягнення в музейній та пам'яткоохоронній діяльності;

Гнєдашев Віктор, директор Якимівського районного історико-краєзнавчого музею Якимівської селищної ради - за науково-організаційну та просвітницьку діяльність у краєзнавстві.

Під час семінару «Музейна справа у галузі туризму в Запорізькій області» її учасники обговорили перспективи й проблеми популяризації історії та краєзнавства, їх подання у цікавій, сучасній формі. Директор Мелітопольського міського краєзнавчого музею Лєйла Ібрагімова розповіла про свій музей як про сучасний, динамічний, відкритий заклад. Про культурну спадщину Бердянська та туристичні об’єкти Азовського узбережжя доповіла директор Бердянського краєзнавчого музею Людмила Ноздріна.

Учасники семінару дійшли згоди, що Запорізька область має безліч цікавих, сучасно оформлених цікавинок, з якими туристи знайомляться із великим задоволенням, але інфраструктура, зокрема дороги та транспорт, ще не досягли належного розвитку.

 

Схожі новини