Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулась відкрита розмова студентства з головою ЗОДА

У ЗНУ відбулась відкрита розмова студентства з головою ЗОДА

У ЗНУ відбулась відкрита розмова студентства з головою ЗОДА
30.11.2018 12:57 Все Головні новини Зустріч голови ЗОДА із студенством

Двадцять дев’ятого листопада відбулась зустріч студенства  ЗНУ, ЗДІА, КПУ, ЗДМУ, ЗНТУ, Хортицької національної навчально-реабілітаційної  академії та коледжів Запоріжжя з головою ЗОДА Костянтином Брилем, в якій взяли участь заступник голови ЗОДА Едуард Гугнін, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова, ректор ЗНУ Микола Фролов, перший проректор Олександр Бондар, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, директор Економіко-правничого коледжу Олена Грибанова.

До учасників зустрічі звернувся ректор ЗНУ Микола Фролов, який нагадав молоді, що в умовах воєнного стану виш працює в штатному режимі, а  двері ЗНУ завжди відкриті для всього студентства запорізького регіону.

Костянтин Бриль заявив, що на повсякденному житті запоріжців військовий стан практично не відобразиться і люди не відчують будь-яких обмежень. Також він зазначив, що під час воєнного стану не планується заходів  конфіскації автотранспорту та  іншої  власності, примусової трудової повинності, розквартирування особового складу в приватних помешканнях, введення комендантської години та правових і майнових обмежень.

Очильник області закликав адекватно реагувати на перевірку багажу і документів, не носити цивільним військовий одяг. Також Костянтин Бриль підкреслив, що на  період воєнного стану буде посилена охорона стратегічих об’єктів, всі правоохоронні органи Запорізької області приведені в бойову готовність. За його словами, воєнний стан не є приводом для паніки, і всі заходи проводяться  заради безпеки самих громадян. При цьому, воєнний стан є своєрідним іспитом для нашого суспільства на толерантність, єдність і взаємоповагу.

Загалом, зустріч проходила в форматі живого спілкування, тому кожен міг задати хвилююче його запитання. Зокрема, молодь цікавилась питаннями змін у виплатах стипендій,  введенням мотиваційних програм молодих людей, які хочуть працювати в своїй країні та в своєму місті, введенням пільгового проїзду у міському транспорті для студентів, термінами побудови мостів через Дніпро, контролю за технічним станом Запорізької греблі Дніпрогес, збільшенням кількості великих автобусів і комунального транспорту у часи пік для віддалених районів міста, зокрема  Хортицького  мікрорайону, Правого берега та інш.

Також студенти цікавились, чи передбачає воєнний стан призив студентів, аспірантів денної форми навчання, які особисті і професійні навички цінує голова ЗОДА при формуванні команди, як зменшити кількість аварій і ДТП на дорогах, чи існують привілеї при навчанні студентів з багатодітних сімей, які заходи  з поліпшення екологічної ситуації в регіоні здійснюються, які якості сучасного патріота і які основні досягнення губернатора у 2018 році.

В ході зустрічі губернатор запевнив молодь, що затримок по стипендіям і заробітним платам не буде, пальне, продукти у магазинах будуть, пенсії будуть виплачуватись у термін, необхідності призивати студентів не має. Окремо губернатор  пояснив, як рухається вирішення питання побудови мостів, які існують бюрократичні та інженерно-технічні складнощі у вирішенні цього питання, як оформлюється проектна документація. За його словами, до  вересня 2019 року планується завершення  проектування, а загалом необхідно 7 млрд. гривень для відбудування мостів. Крім того, він запевнив, що в третьому кварталі 2019 року буде відбудований аеропорт європейського зразка. Серед основних досягнень своєї команди Костянтин Іванович виокремив такі: децентралізація (Запоріжжя посідає 2 місце в Україні в цьому сегменті), виведення регіону з 16 на 3 місце за інвестиціями, побудова міжнародного аеропорту, робота над продовженням будівництва мостів, допомога військовим, проекти по освіті (інклюзія та нова українська школа), будівництво амбулаторій в сільській місцевості, ремонт місцевих доріг (1 місце по митному експерименту для доріг).

Наприкінці зустрічі Костянтин Іванович закликав молодь бути об’єктивними, не піднімати паніку, не брати участь у провокаціях, бути толерантними, стриманими і приймати виважені рішення. Традиційно зустріч студентства з головою ЗОДА завершилась спільною фотосесією.