
Кілька груп старшокласників із різних класів шкіл Пологівського району в супроводі організаторів – вчителя фізики та інформатики Пологівської гімназії «Основа», методиста РМК районного відділу освіти, молоді та спорту Ірини Дадіані та вчителя фізики Воскресенської ОТГ Віктора Шведенко – 29 листопада відвідали ЗНУ. Вони поспілкувалися з представниками математичного факультету й виконали лабораторні роботи під керівництвом викладачів університету.
Гостей зустріли та привітали у стінах ЗНУ провідні науковці факультету та фахівці відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування. Першим до учнів звернувся декан математичного факультету, професор Сергій Гоменюк. Він, передусім, коротко познайомив присутніх із факультетом і тими спеціальностями, за якими тут здійснюють підготовку студентів, у тому числі за напрямом фізики, а також звернув увагу молоді на ті переваги у системі сучасної освіти, які надає своїм студентам ЗНУ. Це- можливість отримати під час навчання у виші подвійний диплом європейського зразка, адже факультет має договір про співробітництво із французьким Університетом Дю Мен (м. Ле Ман). Після закінчення навчання випускники можуть працювати в системі шкільної освіти, на виробництвах і в науково-дослідних установах України та за кордоном або обрати шлях науковця і продовжити навчання в магістратурі та аспірантурі ЗНУ.
Заступник декана з профорієнтаційної роботи, старший викладач Геннадій Циммерман запросив старшокласників взяти участь у цікавих та корисних заходах, які представники університету підготували спеціально для своїх абітурієнтів: «One day at university», який відбудеться у лютому наступного року і дозволить відчути майбутнім вступникам себе у ролі справжніх студентів обраного ними факультету; безкоштовні пробні тренінги, які щороку проводять фахівці відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування у рамках заходів підготовки абітурієнтів до складання ЗНО й успішного проходження вступної кампанії, тощо. Представник факультету також нагадав старшокласникам про правила проведення ЗНО, ознайомив із сайтом вишу і можливостями, які він надає своїм користувачам, у тому числі школярам, які готуються до вступу в університет. Так, у нагоді їм будуть розділи «Абітурієнту», «Приймальна комісія», «Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування», на сторінці якого можна зареєструватися на пробні тренінги, сайт «Новини», що інформує про події університету та про новації в освітньому законодавстві тощо.
Надалі для учнів 9-х, 10-х та 11-х класів були окремо проведені лабораторні заняття. Завдання вони мали виконати із використанням фізичного обладнання із тем «Визначення абсолютного показника заломлення середовища», «Визначення коефіцієнта тертя ковзання» та «Визначення горизонтальної складової напруженості магнітного поля землі». Керували роботою учнів: доцент кафедри загальної математики Андрій Андрєєв, доцент кафедри прикладної фізики і наноматеріалів Наталія Тихонська і магістр прикладної фізики Ярослав Яровий. Окрім цього, викладачі ознайомили учнів із напрямами діяльності кафедр, які вони представляють і запросили приєднуватися до їхніх колективів. Зокрема, Наталія Тихонська розповіла про переваги спеціальності «Середня освіта. Фізика», у рамках якої готують вчителів фізики, інформатики й астрономії. Ці спеціальності сьогодні затребувані на ринку праці, а уряд країни, своєю чергою, надав пріоритет цій професії. Окрім іншого, студенти, які навчаються на природничих напрямах, отримують підвищену стипендію. А університет надає всі можливості здобувати актуальну професію, адже займаються фізики в обладнаних сучасними комп’ютерними засобами, мультимедійною технікою та дослідним обладнанням аудиторіях і лабораторіях, беруть участь у різноманітних наукових заходах у тому числі міжнародних, мають доступ до книжкових і електронних фондів однієї з кращих у регіоні наукової бібліотеки ЗНУ.
Багато хто з учасників "Школи юного фізика" не перший рік відвідує заняття на базі університету, адже вони мають твердий намір здобувати фізичну спеціальність. Аби отримати зворотній зв’язок із абітурієнтами і визначити, які форми роботи кращє їм запропонувати у рамках підготовки до вступної кампанії, фахівець відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлія Максимова надала заповнити анкети усім учасникам зустрічі і запросила їх на фотоконкурс, що проводить університет для школярів, – «Краще фото випускного класу». Його учасники отримають змогу відвідати фотозони у ЗНУ, здійснити фотосесію усім класом, а переможці будуть нагороджені під час Дня відкритих дверей ЗНУ, який відбудеться навесні.
Олена Хлистун