Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели прес-конференцію із підбиття підсумків Всеукраїнського конкурсу ім. Марини Брацило «Хортицькі дзвони»

Тридцятого листопада в рамках підбиття підсумків V Всеукраїнського конкурсу молодої української поезії та авторської пісні імені Марини Брацило «Хортицькі дзвони» в ЗНУ відбулася прес-конференція організаторів та учасників конкурсу для представників місцевих ЗМІ.

Під час розмови з журналістами члени журі й оргкомітету «Хортицьких дзвонів» розповіли про особливості цьогорічних конкурсних робіт, про завдання, які ставили перед собою організатори конкурсу, та про головні підсумки його діяльності. Своєю чергою, талановиті конкурсанти поділилися своїми захопленими враженнями від перебування в Запоріжжі та подякували за можливість розкрити свої таланти.
Варто нагадати, що організатором конкурсу став Запорізький національний університет, який цим проектом вшановує пам'ять своєї талановитої випускниці, відомої поетеси й виконавиці авторської пісні Марини Брацило. Співорганізатором конкурсу, у рамках виконання «Програми функціонування і розвитку української мови в м. Запоріжжі на 2016-2020 рр.», стала Запорізька міська рада. Захід проходив за активної підтримки керівництва вишу, зокрема головою оргкомітету конкурсу є ректор ЗНУ Микола Фролов.
Під час прес-конференції голова журі в номінації «Поезія» – відомий український письменник і видавець Іван Андрусяк – відзначив дуже високий рівень робіт усіх учасників конкурсу. Він зізнався, що компетентному журі цього разу було непросто визначити переможців. Саме тому, а ще й завдяки підтримці Запорізької міської ради, цього року в номінації «Поезія» призначили два других і два третіх місця.
Пан Андрусяк відзначив, що під час суддівства в конкурсі його особливо приваблює два моменти. По-перше, це – можливість і надалі спостерігати за творчими долями минулорічних переможців й учасників конкурсу «Хортицькі дзвони». У переважній більшості випадків вони продовжують займатися творчістю, зростати, видавати поетичні збірки й готуватися до вступу у Національну спілку письменників України. Як приклад, він навів творчі успіхи Ірини Сажинської та Лелі Покотиполе.
Не менш тішить голову журі й те, що у конкурсі беруть участь школярі, які тільки-но розпочинають свій творчий шлях. Зокрема, він відзначив шістнадцятирічну Анну Ричок – ученицю 11 класу Козелецької ЗОШ №3 (Чернігівська область) та її ровесника Андрія Сливку – студента Дрогобицького музичного коледжу імені Василя Барвінського. Він зазначив, що цікаво було б поспостерігати за творчим зростом молодих людей в найближчі п’ять років.
Заступник голови оргкомітету конкурсу, завідувач кафедри українознавства Запорізького національного університет, критик, літературознавець, член Національної спілки письменників України Ольга Стадніченко, підбиваючи підсумки п’ятого, ювілейного, конкурсу «Хортицькі дзвони», зазначила, що за роки його існування участь у номінаціях «Поезія» й «Авторська пісня» взяли близько 300 представників творчої молоді з усіх куточків України. Щороку журі відбирає 15-16 найсильніших робіт молодих митців, аби відзначити їх під час урочистого гала-концерту.
За словами Ольги Олександрівни, цього року конкурс можна сміливо назвати всеукраїнським: до участі в ньому долучилися представники творчої молоді з 15 областей та 12 обласних центрів України – близько 60 номінантів віком від 12 до 25 років. Запорізький край цьогоріч представляли 10 учасників.
Загалом же, говорячи про «найактивніші» області, вона відзначила Київську, Львівську, Чернівецьку, Тернопільську, Сумську, Полтавську, Чернігівську, Запорізьку тощо. На жаль, не так активно поки що надсилають свої твори задля участі в конкурсі представники Півдня України, однак серед його учасників були молоді поети й барди із Миколаєва, Херсона.
Ще однією цікавою особливістю представники оргкомітету й журі назвали вибір конкурсантами теми творів. Скажімо, конкурс – майже ровесник війни на Сході України. І якщо в 2014-2016 рр. серед його учасників багато хто надсилав на розгляд журі дуже емоційно наснажені вірші патріотичного спрямування, то зараз їхній фокус сприйняття змістився на спробу відобразити досвід конкретної людини на війні. Іван Андрусяк, як приклад, навів поезії 25-річного Ігоря Мисяка, який закінчив історичний факультет Дрогобицького педагогічного університету, у 2014-2015 року брав участь в АТО в складі відомого полку «Азов», а сьогодні є заступником голови правління Всеукраїнської спілки «Літературний Форум» (м. Київ). Цього року Ігор посів 3 місце в номінації «Поезія».
Серед тематичного різноманіття поезій і пісень молодих авторів, за словами членів журі, можна відзначити інтимну й громадянську лірику, пейзажні нариси, філософські поезії. Також учасники прес-конференції зауважили, що молодь усе частіше відходить від традиційних віршів на користь модерних форм і змісту.
Представники журі й оргкомітет побажали молодим авторам подальшого розвитку й розкриття їхніх талантів й успіхів у творчих починаннях. Своєю чергою, учасники конкурсу – як ті, хто вперше завітав до Запоріжжя, так і ті, хто побував у нашому місті раніше, – подякували організаторам за численні екскурсії, які дозволили поглянути на Запоріжжя під незвичайним кутом. Для юних митців влаштували екскурсію нічним містом й на острів Хортицю. Крім того, вони побували в мистецькій галереї «Баранник» і більше дізналися про історію й архітектуру Запоріжжя. Молодь відвідала й місце поховання Марини Брацило.
Усі учасники конкурсу подякували організаторам за стартовий майданчик для подальшого творчого розвитку та за можливість зустрітися із ровесниками-однодумцями з різних куточків України.

Відеосюжет:

Фотогалерея: