
Геополітичні студії – це науково-освітній проект факультету соціології та управління та Ліги молодих політологів, який було започатковано у 2016 році. Метою студій є розвиток аналітичних навичок студентів, а також вивчення закономірностей в геополітиці.
30 листопада в рамках цього проекту студенти досліджували «Геополітичне положення Фінляндської республіки». Чому саме ця країна? Згідно рейтингу, який складає авторитетний дослідницький центр Legatum Institute (Лондон), протягом останніх років Фінляндія незмінно входить у трійку найбільш процвітаючих країн світу.
Розпочався захід зі вступного слова декана ФСУ, доктора філософських наук, професора Максима Лепського. Він привітав колег, гостей з історичного факультету, та зазначив, що одним з найбільш важливих аспектів проведення Геополітичних студій має бути живе спілкування.
Голова Ліги молодих політологів Віктор Коваль розповів про те, що студії – це не тільки отримання цікавої інформації, а ще й спосіб взаємодії українського студентства з іншими країнами світу. Він визначив регламент подальшої роботи та представив усім присутнім запрошеного гостя – Олександра Павлова, відомого журналіста, видавця, експерта з політичних і корпоративних комунікацій. Олександр очолює Агенство Регіональних ініціатив та займає посаду директора з корпоративних комунікацій компанії Konecranes-Україна, яка на сьогодні є найбільшим фінським інвестором української економіки.
Студенти переглянули тизер документального фільму «Секрети фінського дива. Погляд зі сторони», який було створено Агентством Регіональних ініціатив, спільно з телеканалом TV-5 за підтримки Посольства Фінляндії в Україні. Після цього Олександр Павлов розповів студентам про одну з найрозвиненіших країн світу, особливості її геополітичного розташування, та про те, як виникла ідея створення фільму і процес її втілення в життя.
Учасники Ліги молодих політологів, в свою чергу, підготували доповіді про Фінляндію, розповіли про історію створення цієї країни, її геополітичне положення, а також про особливості внутрішньої політики.
Всі учасники заходу не тільки здобули нові знання про геополітичні закономірності, але й визначили який досвід Фінляндії можна застосовувати в Україні та отримали корисні контакти. Олександр Павлов також запросив студентів відвідати Презентацію серії телевізійних програм, присвячених 100-річчю Латвійської республіки, яка відбудеться 5 грудня в Торгово-промисловій палаті.
Раїса Волошина, ФСУ