Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладач ЗНУ Ірина Бакаленко підготувала майстер-клас для запорізьких учнів щодо особливостей ЗНО та вступу-2019

05.12.2018 10:11 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет профорієнтаційна діяльність зустріч зі школярами майстер-клас

Доцент кафедри української літератури філологічного факультету Запорізького національного університету Ірина Бакаленко зустрілася зі старшокласниками Запорізької загальноосвітньої школи № 88.

Ірина Бакаленко презентувала школярам основні етапи проведення зовнішнього незалежного оцінювання-2019 та особливості цьогорічного вступу до вищих навчальних закладів. Майбутніх вступників цікавили різноманітні питання: терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2019 році; особливості визначення «порогового» балу; характеристика сертифікаційних робіт з предметів тестування; предмети ЗНО, необхідні для вступу до вищих навчальних закладів; розрахунок конкурсного балу вступника; пріоритетність при вступі. Дані порівняльної таблиці з «пороговими» балами предметів ЗНО за попередні роки переконали школярів у важливості сумлінної підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.

Зацікавила випускників інформація про мобільний додаток «Моє ЗНО», запропонований Українським центром оцінювання якості освіти, який дасть можливість абітурієнтам завжди бути в курсі подій.

Питання підготовки до написання тесту з української мови та літератури були в центрі особливої уваги школярів, адже саме цей тест є обов’язковим при вступі на будь-який напрям підготовки та у будь-який навчальний заклад. Тому інформація про особливості тестових завдань, типові помилки та форми підготовки до написання тестів та власного висловлення зацікавила майбутніх абітурієнтів. Важливою складовою підготовки школярів до ЗНО є участь у пробному тестуванні від Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти та пробних тренінгах від Запорізького національного університету.

Ірина Бакаленко ознайомила майбутніх студентів із особливостями й перевагами навчання за освітніми програмами філологічного факультету, акцентуючи увагу на важливості замислитися над питаннями: яку професію обрати, можливості працевлаштування та подальшого кар’єрного зростання. А використання у процесі зустрічі QR-кодів підвищило зацікавленість майбутніх вступників в отриманні інформації та дозволило більш уважно слідкувати за розповіддю.

Інформативний матеріал, представлений у презентації, викликав жвавий інтерес серед учнів, які долучилися до активного діалогу, ставили запитання, які турбують їх на сьогодні як майбутніх абітурієнтів. На свої питання учні отримали змістовні відповіді.

За словами заступника директора школи Леоніда Лагоди, представлена презентація та надана на зустрічі інформація були актуальними та корисними для сьогоднішніх випускників школи, а поради щодо підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання додадуть впевненості школярам у процесі підготовки до тестування.

Філологічний факультет