Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі філологічного факультету продовжують профорієнтаційні зустрічі із запорізькими старшокласниками

Викладачі філологічного факультету продовжують профорієнтаційні зустрічі із запорізькими старшокласниками

Викладачі філологічного факультету продовжують профорієнтаційні зустрічі із запорізькими старшокласниками
10.12.2018 11:11 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет профорієнтаційна діяльність співпраця зі школами

Філологічний факультет зацікавлений у розумних та обдарованих випускниках шкіл, які в подальшому стануть студентами Запорізького національного університету. Тому питанням профорієнтації на факультеті приділяють значну увагу.

Доцент кафедри української літератури Ірина Бакаленко завітала в Запорізьку школу № 90, де зустрілася зі старшокласниками. Питання вибору майбутньої спеціальності та закладу вищої освіти для її здобуття, особливості та переваги навчання за освітніми програмами філологічного факультету Запорізького національного університету, можливості працевлаштування та подальшого кар’єрного зростання стали предметом обговорення в аудиторії школярів. Зчитавши сканерами QR-коди, запропоновані викладачем, школярі отримали доступ до інтернет-сторінок філологічного факультету з цікавою інформацією не тільки про навчання, але й дозвілля студентів-філологів, закордонні практики в Болгарії та Польщі, університетські та факультетські заходи.

Вступна кампанія для старшокласників розпочинається складанням зовнішнього незалежного оцінювання. Тому Ірина Бакаленко презентувала школярам основні етапи проведення зовнішнього незалежного оцінювання та особливості вступу до закладів вищої освіти у 2019 році. Терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2019 році; особливості визначення «порогового» балу; порівняльні таблиці з «пороговими» балами предметів ЗНО за попередні роки вступі – ці та інші питання цікавили майбутніх вступників. Також під час зустрічі йшлося про характеристику сертифікаційних робіт із предметів тестування; предмети ЗНО, необхідні для вступу до закладів вищої освіти; про мобільний додаток «Моє ЗНО» від Українського центру оцінювання якості освіти; розрахунок конкурсного балу вступника; пріоритетність при вступі тощо.

Питання підготовки до написання тестів з української мови та літератури, історії України та математики були в центрі особливої уваги школярів, адже саме ці тести є обов’язковими при вступі на будь-який напрям підготовки та у будь-який вищий навчальний заклад. Тому інформація про особливості тестових завдань, типові помилки та форми підготовки до написання тестів, власного висловлення зацікавила майбутніх абітурієнтів. Ірина Бакаленко підкреслила важливість участі школярів у пробному тестуванні від Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти та пробних тренінгах від Запорізького національного університету.

Не менш інформативно та цікаво пройшла зустріч і з батьками старшокласників, яким була представлена не тільки інформація про особливості вибору предметів ЗНО для державної підсумкової атестації та вступу до закладів вищої освіти, терміни проведення ЗНО та вступної кампанії-2019, критерії оцінювання сертифікаційних робіт ЗНО, освітні програми Запорізького національного університету, але й надано відповіді на усі поставлені питання.

За словами директора школи Ганни Аліпової, зустрічі зі школярами та їх батьками є актуальними і дуже важливими. Адже поради щодо підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання допоможуть учням успішно підготуватись до складання державної підсумкової атестації та ЗНО, а батькам – створити належні умови для своїх дітей та підтримати їх у цей складний напружений період.

 

Філологічний факультет

 

Схожі новини