Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики тривають уроки медіаграмотності для школярів

На факультеті журналістики тривають уроки медіаграмотності для школярів

10.12.2018 09:23 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики співпраця зі школами медіа грамотність профорієнтаційна діяльність

Цього разу заняття «Медіаграмотність: як мислити критично?» для учнів Запорізької загальноосвітньої школи № 20 екологічного профілю провели доцент кафедри журналістики Катерина Сіріньок-Долгарьова та аспірантка Олександра Усенко.

На урок української мови і літератури викладачів запросила учитель Світлана Богдзієвич, яка сама цього року стала слухачем  методичних семінарів-тренінгів із медіаграмотності, організованих факультетом журналістики ЗНУ за підтримки Посольства США в Україні (грантовий проект «Медіаграмотні і розумні: співпраця молоді України і США»). Своїх учнів Світлана Миколаївна вже почала знайомити з поняттям медіакультури, медіаграмотності. Цю роботу продовжили представники журфаку, присвятивши урок роз’ясненню основ роботи у соціальних мережах.

Діти ознайомилися із основами персональної кібер-безпеки щодо роботи у таких соцмережах, як Фейсбук, Інстаграм, Телеграм, Ютюб, а також на практичних вправах училися розпізнавати фейкові повідомлення і навіть фейкові профілі у цих медіа. Зацікавленість школярів була неабиякою, адже майже кожен з них назвав себе блогером і ютюбером.

А це ще раз підтверджує необхідність формування навичок медіаграмотності у шкільної молоді. Оскільки сучасні діти щоденно контактують із соціальними мережами, часто не задумуючись про захист своїх персональних даних, безпеку і достовірність інформації, яку споживають.

Факультет журналістики