Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Школярі Олександрівського району Запоріжжя та «правозахисники» ЕПК – учасники заходу факультету журналістики

Школярі Олександрівського району Запоріжжя та «правозахисники» ЕПК – учасники заходу факультету журналістики

Школярі Олександрівського району Запоріжжя та «правозахисники» ЕПК – учасники заходу факультету журналістики
11.12.2018 10:15 Все Головні новини Факультети Журналістики Коледжі та філії Економіко-правничий коледж факультет журналістики Економіко-правничий коледж співпраця зі школами правозахисна акція

Цей рік cтав незвичним для організації громадянської акції «Марафон написання листів-2018» серед школярів через введення воєнного стану в нашій області. Тому мрія провести масштабну акцію, яка вже 4 рік поспіль єднає школярів міста та їхніх наставників, стала для Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради в особі І.В. Олійник, незмінної помічниці організаторів масштабної правозахисної акції та для них самих неможливою. Проте небайдужа, невгамовна, незламна шкільна громада 12 шкіл Олександрівського району, все ж таки, приєдналася до акції кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю факультету журналістики ЗНУ.

Щоразу презентуючи долі героїв та героїнь, організатори, чи обізвуться ці історії у серцях учасників, чи вдасться занурити їх глибинно, але коли доходить до етапу спілкування, – переконуються, що все недарма. Безумовно, найбільше вразила учнів загибель Катерини Гандзюк, яка встигла своїм відео привернути увагу до всіх переслідуваних правозахисників в Україні. Щемливою стала хвилина мовчання, якою вшанували пам'ять Відважної.

Листи від школярів написано українською, російською, англійською мовами, вони вражають щирістю і безпосередністю. Ось, наприклад, декілька цитат: «Шановна родино Каті Гандзюк! Я дуже співчуваю Вашому горю, і готова надати вам будь-яку допомогу, яку потребуєте!», «Віталінко! Я також живу в Україні. Зараз я навчаюся в школі і маю декілька друзів, які представляють ЛГБТ-спільноту, тому я своїми очима бачу, як їх стороняться і ставляться з недовірою», «Я школярка, але після почутої історії Катерини Гандзюк мій світогляд зміниться назавжди..» і т. д.

Надзвичайно щирим був виступ дівчинки, яка вийшла до мікрофона зі зверненням не забувати про захист прав наших солдат, із меседжем про їх швидке повернення додому, і це було так влучно і красномовно, адже захід проходив 06 грудня, у День захисників Вітчизни.

Кожен доповідач на нашій неКонференції отримав корпоративний значок або корпоративну ручку, а головне – отримав ЗНАННЯ, УСВІДОМЛЕННЯ того, що його Голос, його Підпис може змінити чиюсь долю на краще!

Організатори акції висловлюють подяку Ользі Олександрівні Широбоковій, яка залучила студентів-«правозахисників» ЕПК ЗНУ до акції!

 

Вікторія Ковпак,

регіональний координатор глобальної правозахисної акції,

представниця регіонального освітньо-наукового інноваційного комплексу (РОНІК)

 

Схожі новини