Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті фізвиховання вшанували пам’ять професора ЗНУ Ніни Байкіної

На факультеті фізвиховання вшанували пам’ять професора ЗНУ Ніни Байкіної

11.12.2018 11:37 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання Факультет фізичного виховання наукова діяльність засідання круглого столу

Сьомого грудня студенти 3 курсу спеціальності «здоров’я людини» та викладачі кафедри фізичної реабілітації факультету фізичного виховання Запорізького національного університету провели засідання круглого столу на вшанування світлої пам’яті доктора педагогічних наук, професора Ніни Григорівни Байкіної.

Засідання круглого столу присвятили такій темі, як «Особливості корекційно-реабілітаційної роботи з дітьми з порушенням слуху». Її актуальність обумовлена, з одного боку, збільшенням за останні роки в Україні кількості осіб із вадами розвитку, у тому числі глухих дітей. З іншого, наближенням України до Європейського освітнього простору. Гуманізація національної системи освіти викликає посилену увагу держави щодо забезпечення повноцінного життя, соціального захисту та реабілітації осіб з вадами психофізичного розвитку.

Також на засіданні круглого столу були присутні учні наукової школи професора Ніни Байкіної – доцент кафедри олімпійських та неолімпійських видів спорту ЗНТУ Вікторія Кемкіна, доцент кафедри теорії та методики фізичної культури і спорту ЗНУ Павло Пиптюк та доцент кафедри фізичної реабілітації ЗНУ Олена Бессарабова.

Організаторами заходу стали доцент Олена Бессарабова і доцент Павло Пиптюк, за підтримки завідувача кафедри фізичної реабілітації, професора Надії Богдановської та декана факультету, професора Миколи Малікова.

Із доповідями перед присутніми виступили: Марина Володіна (тема роботи: «Основні причини порушення слуху»), Альона Домніна («Особливості розвитку емоційної сфери дітей із порушенням слуху»), Дар’я Домніна («Формування усного мовлення у дітей, що мають вади слуху»), Ольга Шрамко («Особливості психофізичного розвитку у дітей з вадами слуху»), Юлія Безверха («Закономірності психічного розвитку дітей з порушеннями слуху»), Ганна Гришакова («Ставлення держави до дітей з порушенням слуху») і Вікторія Станіславова («Навчання та виховання дітей з  вадами слуху»).

Додвідка

Ніна Григорівна Байкіна

(1942 – 2016)

Із 1971 р. працювала в ЗНУ (тоді – Запорізькому державному педагогічному інституті). За цей час обіймала посади завідувача кафедри циклічних видів спорту, завідувача кафедри спорту і спортивних ігор, завідувача кафедри корекційної педагогіки та адаптивного фізичного виховання, а з 2006 по 2016 року – професора кафедри теорії та методики фізичної культури і спорту ЗНУ.

Була членом науково-технічної та вченої рад Запорізького національного університету, спеціалізованої вченої ради із захисту кандидатських дисертацій Південноукраїнського педагогічного університету імені К. Д. Ушинського за спеціальністю «Корекційна педагогіка». Сфера наукових досліджень Байкіної Н.Г.— була пов’язана з питанням корекційної педагогіки, спеціальної психології, адаптивної фізичної культури, параолімпійського спорту

Творчий спадок Ніни Григорівни – понад 420 публікацій, серед яких – монографії, підручники та навчальні посібники. Під її керівництвом підготовлено та захищено одну докторську та 16 кандидатських дисертацій.

Прізвище Н. Г. Байкіної увійшло до книги про відомих вчених «Who is Who in the World», книги «Intellectual of the 21st Century 2008. Awards Programme 2008». Крім того, її відзначили Дипломом Кембриджського університету. Вона – володар сертифікатів Special Olympics, учасниця багатьох міжнародних конгресів та конференцій.

Міжнародні видання з фізичної культури засвідчують, що Ніна Григорівна була одним із провідних науковців з адаптивної педагогіки у світі.

Факультет фізичного виховання