Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Міжнародний день прав людини згуртував небайдужих студентів ЗНУ

Міжнародний день прав людини згуртував небайдужих студентів ЗНУ

Міжнародний день прав людини згуртував небайдужих студентів ЗНУ
11.12.2018 13:01 Все Головні новини Економіко-правничий коледж факультет журналістики правозахисна акція «Марафон листів-2018»

Уже четвертий рік поспіль 10 грудня, коли у всьому світі відзначають Міжнародний день прав людини, ми підбиваємо перші підсумки глобальної правозахисної акції «Марафон написання листів – 2018». Також 10 грудня виповнюється 70 років із дня прийняття Загальної декларації прав людини. Студенти-активісти запорізького національного університету не залишилися осторонь від цієї важливої акції.

Як і завжди, це були для всіх учасників це особливі тижні, – тижні гарячих дискусій стосовно доль героїнь Марафону, щирого епістолярію, збору підписів під петиціями, обговорення комунікаційних стратегій, промоції правової культури серед молоді. До цих заходів активно долучилися й представники студентства вишу.

Цьогоріч уперше активними учасниками Марафону стали небайдужі, активні студенти Економіко-правничого коледжу ЗНУ («Видавнича справа та редагування»), які у гарячий сесійний період знайшли час і можливості для участі у заході, студенти факультету журналістики ЗНУ, для яких ця акція стала продовженням дискурсу медіакультури та журналістської етики.

Кумі Найду, генеральний секретар Amnesty International, оголосив 2018 р. «Роком під знаком жіночого спротиву»: «У 2018 році жінки в усьому світі були авангардом боротьби за права людини. В Індії та Південній Африці тисячі виходили на вулиці на знак протесту проти сексуального насильства. У Саудівській Аравії та Ірані активістки під загрозою арешту чинили опір забороні на керування автомобілем та примусовому носінню хіджабу. В Аргентині, Ірландії та Польщі відбувалися масові демонстрації з вимогою скасувати заборону абортів. У США, Європі та Японії мільйони вийшли на другий Жіночий марш проти мізогінії й насильства, що отримав поштовх та натхнення від руху #MeToo. На північному сході Нігерії тисячі жінок, що є внутрішньо-переміщеними особами, мобілізувалися, щоби домогтися справедливості – адже вони зазнали насильства та утисків і від бойовиків «Боко Харам», і з боку нігерійських силовиків…» (більше за покликанням: http://amnesty.org.ua/)

Саме тому цьогорічні голоси Марафону – жіночі!

Маріелі Франку. Бразилія: вбита за те, що безстрашно захищала інших;

Гульзар Дуйшенова, Киргизстан: бореться за права людей з інвалідністю;

Катерина Гандзюк, Україна: напад на неї сколихнув усю країну;

Навал Бенайсса, Марокко: влада хоче змусити її мовчати;

Атена Даемі, Іран: увʼязнена за боротьбу проти смертної кари;

Геральдін Чакон, Венесуела: її переслідують за активізм;

Віталіна Коваль, Україна: зазнала жорстокого нападу за підтримку прав ЛГБТІ;

Корінний народ Сенгвер, Кенія: насильно виселені з землі їхніх предків.

Історії цих особистостей справили велике враження на учасників акції. Спільно зі школярами студенти ЕПК та факультету журналістки  зібрали 428 підписів та 47 листів.

 

Фотогалерея: https://www.facebook.com/kovpak.viki/posts/1087822484711509

 

Вікторія Ковпак,

регіональний координатор глобальної правозахисної акції,

представниця регіонального освітньо-наукового інноваційного комплексу (РОНІК)

 

Фото: Василь Одішвілі, студент ЕПК ЗНУ

 

Схожі новини