Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Правники ЗНУ обговорили питання аграрного, земельного та екологічного права на науково-практичній конференції в Харкові

Правники ЗНУ обговорили питання аграрного, земельного та екологічного права на науково-практичній конференції в Харкові

Правники ЗНУ обговорили питання аграрного, земельного та екологічного права на науково-практичній конференції в Харкові
12.12.2018 12:57 Все Головні новини Факультети Юридичний науково-практична конференція земельне аграрне екологічне природоресурсне право науковий осередок

Сьомого грудня в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого відбулася науково-практична конференція «Сучасний стан та перспективи розвитку земельного, аграрного, екологічного та природоресурсного права: теорія та практика». Організаторами конференції виступили: Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Національна академія правових наук України, Всеукраїнська екологічна ліга.

Серед 114 учасників конференції були представники Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного університету «Одеська юридична академія», ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Університету митної справи та фінансів (м. Дніпро) тощо.

Запорізький національний університет на конференції представляли п’ять науковців-юристів: перший проректор, професор кафедри цивільного права Олександр Бондар, доцент кафедри цивільного права Дмитро Федчишин, доцент кафедри адміністративного та господарського права Ярослав Сидоров, аспірантки кафедри цивільного права Єлизавета Асатрян та Тетяна Воробйова. Таке поважне представництво свідчить про формування наукового осередку відповідної правничої галузі із земельного та аграрного права у Запорізькому національному університеті.

Доповіді представників вишу стосувалися земельно-правових проблем створення та діяльності об’єднаних територіальних громад в Україні, деяких особливостей здійснення прав на землі загального користування, правового забезпечення органічного виробництва сільськогосподарської продукції, питань про місце земель для туризму в структурі земельного фонду України, деяких правових проблем землеустрою щодо земельних ділянок для вирощування кормів тощо.

На заході йшлося, що євроінтеграційний вектор розвитку нашої держави вимагає відповідних зусиль вітчизняних науковців, спрямованих на окреслення напрямів та шляхів гармонізації законодавства України із законодавством ЄС з урахуванням історичних, соціальних, економічних, політичних та інших об’єктивних національних факторів. Модератор заходу, проректор з наукової роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Анатолій Гетьман наголосив, що науковий продукт у сферах земельного, аграрного, екологічного та природоресурсного права має знайти відображення у відповідній нормативно-законодавчій базі.

Робота конференції проходила в секціях земельного та аграрного права, екологічного права, Всеукраїнської екологічної ліги.

За результатами доповідей учасників конференції видали збірник тез наукових доповідей та повідомлень.

Скориставшись приємною нагодою, на заході привітали з ювілеєм проректора з наукової роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Анатолія Гетьмана і завідувача кафедри земельного та аграрного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Михайла Шульгу.

 

Схожі новини