Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На біологічному факультеті провели засідання круглого столу за участю студентів і викладачів

12.12.2018 10:05 Все Головні новини Факультети Біологічний Біологічний факультет освітній процес засідання круглого столу Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Науково-педагогічні працівники вишу не лише надають великого значення тому, аби забезпечити студентів якісними сучасними знаннями, але й дбають про просвітницьку роботу зі студентською молоддю. Зокрема, в університеті проходять численні заходи, присвячені актуальним проблемам сьогодення. Цього тижня на біологічному факультеті провели засідання круглого столу, присвячене проблемі поширення ВІЛ-інфекції та життю хворих на СНІД.

На початку заходу присутнім нагадали, що в усьому світу щорічно відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом (World AIDS Day), відповідно до рішення Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) та рішенням Генеральної Асамблеї ООН, ухваленими в 1988 році. Цей день – одна з ключових можливостей підвищення інформованості населення. Він пов'язаний із питаннями охорони здоров'я та зміцнення громадської підтримки програм профілактики розповсюдження ВІЛ/СНІД, розширення доступу до лікування та заходів з профілактики ВІЛ-інфекції, зміцнення зусиль із боротьби з пандемією ВІЛ-інфекції та СНІДу, що розповсюджується всіма регіонами світу.

Актуальність обраної теми підкреслила на початку заходу декан біологічного факультету, професор Людмила Омельянчик. Вона нагадала, що синдром набутого імунодефіциту вперше був зареєстрований у 1981 році. При зараженні ВІЛ (вірусом імунодефіциту людини) уражається імунна система. Помітити якісь симптоми важко, оскільки захворювання носить прихований, латентний характер. Саме тому настільки важливим є профілактика цього захворювання й попередження його розповсюдження.

Серед запрошених на заході також були присутні заступник декана біологічного факультету з наукової роботи, доцент Віра Копійка та завідувач кафедри фізіології, імунології і біохімії з курсом цивільного захисту та медицини, доктор біологічних наук, професор Валентина Бовт. А також – старші лаборанти кафедри загальної та прикладної екології і зоології та 15 студентів 3-4 курсів і магістри спеціальності «Хімія», спеціальності «Біологія» зі спеціалізацій «Генетика», «Фізіологія людини та тварин» і «Біохімія та імунологія».

За сприянням студентів старших курсів (магістрантів 1 курсу спеціальності «Біологія») Людмили Квітки та Марії Аліулової кілька студентів для обговорення та дискусії підготували доповіді й презентації за актуальними темами. Перед присутніми виступили студентка 4 курсу спеціалізація «Фізіологія людини та тварин», гр. 4125-2 (п/г А) Ольга Рудченко (тема виступу «Історія відкриття та поширення ВІЛ-інфекції у світі»), студентки 4 курсу спеціалізації «Біохімія та імунологія», гр. 4125-1 (п/г Б) Тамара Крюкова та Ганна Стовбінська (тема «Синдром набутого імунодефіциту (СНІД): клінічна періодизація ВІЛ/СНІД, ознаки захворювання та перебіг СНІДу»), студентка 4 курсу спеціалізації «Біохімія та імунологія», гр. 4125-1 (п/г А) Дар’я Кононенко («Будова вірусу імунодефіциту людини»). А також – четвертокурсниця спеціалізації «Біохімія та імунологія», гр. 4125-1 (п/г Б) Юлія Хмара («Діагностичні підходи до виявлення ВІЛ-інфекції: скринінгові експрес-тести та лабораторні методи»), студентка 4 курсу спеціалізації «Біохімія та імунологія», гр. 4125-1 (п/г Б) Анна Бойко («Шляхи зараження та способи передачі ВІЛ-інфекції»), студентка 4 курсу спеціалізації «Фізіологія людини та тварин», гр. 4125-2 (п/г А) Аліна Лініченко («Профілактика та лікування ВІЛ-інфекції») і студентка 4 курсу спеціалізації «Фізіологія людини та тварин», гр. 4125-2 (п/г А) Анастасія Рибенко («ВІЛ/СНІД в Україні: статистичні дані»).

Їхні виступи знайшли жвавий відгук серед присутніх в аудиторії. Найбільш активне обговорення учасників заходу викликали такі питання, як: імовірні шляхів зараження ВІЛ-інфекцією в повсякденному житті; елементарні правила профілактики щодо зараження ВІЛ; толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих; причини, через які імунна система людини не має можливості впоратися з інфекцією; сучасні розробки лікарських препаратів проти ВІЛ. Усі присутні відзначили інформаційну насиченість й актуальність проведеного заходу й подякували його організаторам.

Фотогалерея:

Біологічний факультет