Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Активісти ЗНУ спробували себе в ролі депутатів обласної ради

Активісти ЗНУ спробували себе в ролі депутатів обласної ради

12.12.2018 09:14 Все Головні новини Студрада органи студсамоврядування обласна рада сесійна зала пленарне засідання

Представники профспілок та студентських рад різних вишів і коледжів області, зокрема й Запорізького національного університету, стали гостями Запорізької обласної ради, де вони поспілкувалися з очільником обласного парламенту Григорієм Самардаком та дізналися більше про роботу депутатського корпусу й можливості для подальшого розвитку. День відкритих дверей для молоді організували з ініціативи Запорізької обласної студентської ради та з нагоди Дня місцевого самоврядування.

Наш виш на заході представляла активістка студентської ради Анастасія Долгополова. Григорій Самардак розповів гостям обласної ради про особливості роботи депутатського корпусу, поставивши обласний парламент у приклад активістам студентського руху, адже, попри політичну різність, депутати вміють знаходити компроміс і згуртовуватися, приймаючи рішення в інтересах громади. Наприклад, депутатський корпус активно включився в роботу з підготовки чергової сесії, яка запланована на 20 грудня. Він також побажав студентам приєднуватися до натхненників змін і розвитку місцевого самоврядування в Запорізькій області, адже реформи в системі місцевої влади потребують фахових спеціалістів у різних галузях.

Студенти ж підготували для очільника обласного парламенту «гострі запитання», які сьогодні турбують молодь: про перспективи працевлаштування після завершення вишів, про заходи, які вживає обласний парламент для втримання молоді в регіоні, про розвиток та модернізацію вищої освіти та багато іншого. Голова Запорізької обласної ради висловив переконання, що втримати молодь в регіоні може правильно обрана професія, згідно з попитом на ринку праці, та механізм регіонального замовлення, який він неодноразово обговорював із керівниками потужних промислових підприємств і вищих навчальних закладів регіону. Студенти зауважили, що, на їх думку, розвиток сучасної освіти гальмує відсутність необхідної кількості наукової літератури українською мовою, зокрема, в технічних галузях.

Студенти запитували в Григорія Самардака, як можна працевлаштуватися в обласну раду, які якості потрібні успішному депутату, цікавилися особистим секретом успіху.

- Сподіваюсь, що ми започаткували добру традицію: з нагоди Дня місцевого самоврядування показувати студентам, як працює обласний парламент, - підбив підсумок голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак. – Я побачив зацікавленість нашої молоді, вони цілеспрямовані, вони активні й розумні, а головне, мають бажання працювати в місцевому самоврядуванні на розвиток нашої області. Ми сьогодні будуємо отой місток між досвідченими самоврядуванцями й майбутнім поколінням представників місцевого самоврядування в нашій області, - відзначив Григорій Самардак. «Профорієнтаційну частину» дня відкритих дверей студенти продовжили у сесійній залі, де вони змогли відчути себе в ролі депутатів, взяти участь в імпровізованому пленарному засіданні, проголосувати за запропоновані рішення. Місця в президії також не залишились порожніми, їх посіли очільники обласної студентської ради.

Одне з питань, яке одноголосно підтримали голосуванням студенти, – програма стажування в обласній раді, яку присутнім презентував керуючий справами виконавчого апарату Володимир Подорожко.

- Це ініціатива Григорія Самардака з метою залучення молоді до Запорізької обласної ради й надання можливості для реалізації молодіжних ініціатив. Йдеться про положення, яке дозволить студентам проходити стажування в обласному парламенті за умови перемоги в конкурсі, брати участь в засіданнях сесії, роботі постійних комісій. Сподіваюся, що ця можливість запрацює для студентів вже з наступного року, - зазначив Володимир Подорожко.

Завершальну крапку в екскурсійному маршруті студенти поставили в медіа-центрі Запорізької обласної ради.