Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Активісти студради ЗНУ стали учасниками «Student Action: програми розвитку лідерських компетенцій студентів»

13.12.2018 16:01 Все Головні новини Студентська рада органи студентського самоврядування лідерські компетенції грантові програми

Упродовж двох модулів голова студентської ради Запорізького національного університету, студентка 1 курсу магістратури факультету соціології та управління Марія Пересипко та голова навчального сектору студентської ради ЗНУ, студент 3 курсу юридичного факультету Костянтин Федосєєв брали участь у програмі, розробленій Радником міністра освіти і науки України Михайлом Винницьким.

Напередодні кожна команда мала подати есе, в якому описувала ініціативу, котру бажає запровадити у власному університеті. Для команди від ЗНУ таким проектом став студентський ко-воркінг. Під час першого модулю, який проходив з 9 по 10 листопада у Львові, учасники мали можливість ознайомитись із системою студентського самоврядування у Ryerson University в Торонто. Після цього вони упродовж кількох годин створювали власний проект та презентували його.

Не менш важливе значення під час першого модулю мало й налагодження комунікації між студентством та адміністрацією. Представник студентського самоврядування Києво-Могилянської академії Тимур Демчук розповів про різні стратегії комунікації, після чого учасники мали створити власну таблицю стейкхолдерів, на основі якої побудувати систему взаємодії. Не менш корисним був і блок від організатора студентського форуму в Сумах Дмитра Тіщенка, який розповів про особливості ведення студентських соціальних мереж. Однак найбільш ефектним і мотивуючим став виступ Радника міста освіти і науки Михайла Винницького, який на початку заходу розповів про роль університету в житті студента, та три основні складники, без яких університет не може розвиватися. Остання ж лекція була присвячену шляху, який студент може пройти впродовж свого навчання від рівня «вижити» до рівня «служити».

Другий модуль, який відбувся з 30 листопада по 1 грудня у Києві, був присвячений пошукам додаткового фінансування та підвищенню якості освіти. На початку заходу команди-учасники презентували свої досягнення за час між модулями для реалізації проекту. За словами Михайла Винницького, беззаперечною перевагою команди із ЗНУ є те, що вони не бачать у адміністрації університету ворогів.

На заході учасники також мали можливість ознайомитись із організацією студентського спорту в університетах Сполучених штатів. Грант-менеджерка "UA: Суспільне мовлення" Тетяна Харченко розповіла про особливості співпраці із донорами, де їх шукати та яким чином із ними взаємодіяти. Не меш важливу увагу було приділено написанню грантових програм і підготовці відповідної документації.

Другу частина модулю присвятили розвитку лідерського потенціалу: учасники об’єдналися в групи й мали можливість вирішити кейс спарований на розуміння складників моделі ефективного лідера. Після лекції майже в кожного із учасників залишилось чимало запитань до самого себе.

Дев’ятий міністр освіти і науки України Сергій Квіт розповів учасникам про системи забезпечення якості вищої освіти. Велику увагу приділили й проведенню опитувань серед студентів із метою налагодження потужного зворотного зв’язку. Варто відзначити, що Запорізький національний університет уже запроваджує таку систему через проведення оцінювання якості курсу.

У кінці заходу Михайло Винницький надав поради командам-учасникам для реалізації їх проектів, зокрема вони стосувалися або налагодженню комунікації, або питання написання положень та інструкцій. На завершення директор Британської Ради Саймон Вільямс подякував усім учасником за те, що вони роблять, наголосив на тому, що такі проекти вкрай необхідні для розвитку студентського самоврядування. Кожен із учасників був нагородженим сертифікатом про проходження програми.

Студентська рада