Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Випускниці ЗНУ – сестри Черняк – поповнили скарбничку спортивних перемог із дзюдо новими титулами

14.12.2018 10:37 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання Факультет фізичного виховання спорт дзюдо Паралімпійські ігри Чемпіонат світу

Нещодавно талановиті випускниці Запорізького національного університет сестри Черняк оформили золотий дубль престижних міжнародних змагань з дзюдо. Інна здобула черговий титул чемпіонки світу з дзюдо серед спортсменів з вадами зору в Португалії, а Марина не менш успішно виступала в голландській Гаазі, на турнірі світової серії Гран-Прі.

У ваговій категорії до 48 кг, Марина Черняк, вихованка Андрія Бондарчука, провела п’ять поєдинків. На шляху до золота тендітна запоріжанка винесла представниць Польщі, Бразилії, Росії (причому менш ніж за хвилину!), та двох китаянок. Золото Марини Черняк стало першою нагородою української збірної в Гаазі. Ще одна запоріжанка, Марія Скора, у вазі до 57 кг програла у стартовому поєдинку. Поперед виступи Галини Тарасової та Данила Гуцола.

Що стосується Інни Черняк, то вона підтвердила статус сильнішої дзюдоїстки планети! Виступала дівчина у вазі 52 кг. Вихованка Андрія Бондарчука провела три поєдинки, вигравши у суперниць з Алжиру, Узбекистану та Німеччини. Варто відзначити,що чемпіонат світу з дзюдо серед спортсменів з вадами зору (IBSA) проходив в Португалії

У командному заліку збірна України посіла високе друге місце, пропустивши вперед лише представників Кореї. У доробку українців два золота, срібло, по два п’ятих та сьомих місця. Загалом участь у змаганнях взяли 270 спортсменів з 42 країн.

Зазначимо, що Чемпіонати світу серед дзюдоїстів з вадами зору є одним з головним визначних чинників, при відборі на Паралімпійські ігри. Нагадаємо, 2016 року чемпіонкою Паралімпійських Ігор стала саме випускниця Запорізького національного університету Інна Черняк.

Привітали Інну та Марину з черговим успіхом друзі, колеги-дзюдоїсти, родичі, і звісно ж наставник Заслужений тренер України Андрій Бондарчук. Доречі, Інна Черняк відтепер має статус заслуженої – Інні присвоєно почесне звання «Заслуженого майстра спорту України».

Факультет фізичного виховання