Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На засіданні науково-методичної ради обговорили нагальні питання організації освітнього процесу

14.12.2018 08:58 Все Головні новини Науково-методична рада

Тринадцятого грудня у Запорізькому національному університеті відбулося засідання Науково-методичної ради під головуванням проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гури та  керівника навчального відділу Людмили Нестеренко. У заході також взяли участь заступники деканів з навчальної роботи та голови науково-методичних рад факультетів.

Учасники зібрання заслухали доповіді про забезпечення факультетами підготовки висококваліфікованих фахівців, максимально адаптованих до вирішення практичних завдань від голов НМР факультетів: Ірини Єни, Ірини Ільченко, Ірини Козич, Івана Колобердянка, Ольги Маліновської, Вікторії Перетятько, Олени Пшеничної, Наталії Романюк, Катерини Ружин, Володимира Фаворитова, Олексія Штейнле та Ольги Юдіної. Так, доповідачі  розповіли як на факультетах реалізується практична складова підготовки студентів, де студенти проходять навчальні і виробничі практики. Наприклад, для студентів юридичного факультету проводяться екскурсії до судових і правоохоронних органів, майстер класи і відкриті заняття з фахівцями-практиками, зустрічі з роботодавцями. Своєю чергою, студенти-філологи проходять практику у школах, студенти перекладацького відділення - у польських і болгарських культурних центрах, у Бюро перекладів ЗНУ, а також проходять стажування за кордоном. Подібна практика існує і на інших факультетах.

Також учасники засідання обговорили питання коригування навчальних планів за рахунок збільшення практичного складника підготовки, відкриття нових фахових спецкурсів для покращення практичних навичок і знань та збільшення мовної практики для студентів-філологів, оновлення і затвердження положення про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів у ЗНУ у канікулярний період. Зокрема, були запропоновані зміни та спрощення процедури поновлення студентів, здачі академічної різниці (впродовж 60 днів і не більше ніж 10 кредитів) та їх зарахування.

Крім того, були розглянуті пропозиції різних факультетів  щодо внесення змін і затвердження текстів освітньо-професійних програм підготовки здобувачів вищої освіти у ЗНУ. Під час засідання проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура звернув увагу на питання організації проектних груп із залученням до них фахівців–практиків та створення між факультетських проектних груп. Обговорили учасники засідання і пропозиції щодо зміни форми проведення семестрових іспитів у ЗНУ у письмовій формі та за допомогою тестування. Присутніх також зацікавив досвід факультету менеджменту, де опановують методику проведення кваліфікаційних іспитів через тестування, використовуючи університетський ресурс Moodle. В результаті було прийнято рішення щодо впровадження обов’язкової письмової фіксації відповіді і результатів іспиту для забезпечення його об’єктивності, а також внесення даних у робочу програму щодо форми іспиту в залежності від специфіки навчального предмета.

Наприкінці засідання його учасники розглянули вимоги до формування системи накопичення балів з навчальних дисциплін та обліку успішності здобувачів вищої освіти у ЗНУ та вирішили питання щодо рекомендації до друку навчально-методичної літератури.

Олена Переверзєва