Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ – серед переможців конкурсу проектів молодих учених

ЗНУ – серед переможців конкурсу проектів молодих учених

ЗНУ – серед переможців конкурсу проектів молодих учених
14.12.2018 16:02 Все Головні новини Молоді вчені конкурс МОН України держфінансування пропаганда суспільна свідомість протирадіаційні засоби знешкодження газових викидів в атмосферу

У 2019 році МОН України профінансує 54 нові проекти молодих вчених з вишів та наукових установ Міністерства. Відповідне рішення було прийнято Конкурсною комісією з відбору проектів під головуванням заступника Міністра освіти і науки Максима Стріхи. На 2019-й для їх впровадження державою передбачено 23 млн гривень. Також виділено 52 млн гривень на фінансування початих раніше робіт молодих вчених – обраних за конкурсом 2017 року. Список проектів-переможців оприлюднений на сайті МОН України 12 грудня 2018 року:

https://mon.gov.ua/storage/app/media/gromadske-obgovorennya/2018/12/12/u-2019-rotsi-rishennya-zasidannya-konkursnoi-komisii.pdf

Серед них – два проекти Запорізького національного університету: «Пропаганда та суспільна свідомість на Півдні та Сході України (1930-і рр.-початок ХХІ ст.)» (керівник проекту – доцент кафедри новітньої історії України Олексій Штейнле) та «Раціональний дизайн S,N-модифікованих амінотіолів як потенційних протирадіаційних засобів» (керівник проекту – доцент кафедри хімії Марина Корнет).

Також перемогу здобув проект Запорізької державної інженерної академії «Розробка інтерметалідних каталізаторів для знешкодження вуглецевмісних компонентів газових викидів в атмосферу» (керівник проекту – доцент кафедри прикладної екології та охорони праці Каріна Бєлоконь). Обрані проекти виконуватимуться упродовж трьох років.

Загалом на конкурс цього річ було подано 361 проект із більш як 100 вишів та наукових установ МОН. Їх експертизу за різними секціями проводила Експертна рада МОН, куди входили й експерти ЗНУ: Юрій Каганов, Сергій Чопоров, Ігор Кудінов, Ольга Іщук, Марина Корнет. Щоб оцінювання було максимально об’єктивним та якісним, експертизу за кожним проектом проводили 5 фахівців, а під час підрахунку загальної кількості балів найнижча та найвища оцінка не враховувалися. Тобто сума рахувалася як середнє арифметичне значення трьох оцінок у діапазоні між найнижчою та найвищою.

За словами проректора з науково-педагогічної роботи, голови секції Експертної ради МОН України Юрія Каганова, конкурс задуманий як мотиваційний майданчик для молодих науковців, які ще не мають таких досягнень, які могли б конкурувати з доробком авторитетних дослідників. За умовами проведення конкурсу керівником проекту має бути кандидат наук віком до 35 років; докторант або доктор наук віком до 40 років, а до складу виконавців проекту мають входити студенти, аспіранти, наукові та науково-педагогічні працівники та інші дослідники, вік яких на момент подання проекту не перевищує 35 років. Конкурс оголошується за тематичними напрямами, що відповідають пріоритетам участі України у Рамкової програмі Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт 2020».

Як відзначає проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, для вишу важливо розширювати горизонти «молодої науки» шляхом активного формування міждисциплінарних проектів і залучення потенціалу усіх факультетів. Цього року академічна спільнота університету продемонструвала високу активність, що знайшло відображення у вагомих досягненнях молодих вчених нашого університету.

 


 

Схожі новини